Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Haşere ve Böcek İlaçlama İşi

09.11.2018
356
Haşere ve Böcek İlaçlama İşi

Bu yazımda kolay bir şekilde para kazanma için yapabileceğiniz haşere ilaçlama işinden bahsedeceğim. Böceklerle iç içe yaşamaktayız ama bu çok rahatsız edici bir noktaya gelebiliyor. Bunun için insanlar böcek ve haşere ilaçlama yapan kişilere başvuruyor. Siz de elinizde yeterli ekipman olduğu sürece bu işi kolaylıkla yapabilir ve aylık olarak en azından 5000-6000 lira civarında para kazanabilirsiniz. Bu işi tek başınıza ekipmanları sağladıktan sonra yapabileceğiniz gibi ayrıca bir böcek ilaçlama şirketi kurup müşterilere ulaştıktan sonra rahatlıkla yürütebilirsiniz.

Kısa sürede uzmanlaşabileceğiniz bu işte rahatlıkla bir şirket kurup aylık olarak en azından 10000 Liranın üzerinde yüksek rakamlarla çalışabilirsiniz. Bu iş çok kazançlı ve ayrıca o kadar da zor bir iş değil.

Nasıl Böcek İlaçlama İşi Yapabilirsiniz?

Her şeyden önce bu iş için bir ilaçlama şirketi kurabilirsiniz. Peki temelde bu iş için ne gerekli onlardan bahsedelim.

İlaçlama şirketi kurabilmek için öncelikle iş yeri açmak için ruhsat almanız gerekiyor. Bu şirketi kuracağınız belediyeye ilaçlama şirketi kurmak istediğinize dair bir başvuru yapmanız şart. Sonrasında ruhsat alıyorsunuz.

Sonrasında gereken iş yerini belirlemek size kalmış. İş yeri içi depo alanı geniş olan bir dükkan açmanız sizin için yararlı olacaktır. Öncelikle depodan bahsettik çünkü asıl çalışma alanınız evler ve iş yerleri olacaktır. Açacağınız dükkan sadece merkeziniz ve depo alanınız olacaktır.

İş kurmak için gereken adımlardan sonra ekipmanları satın almanız gerekiyor. Eleman alımı ise işleriniz güzel olursa sonraki adım olmalıdır. Ekipmanlar çoğunlukla böcek ilaçlama şirketlerince satılmakta ya da kiraya verilmektedir. Belirli sürelerde bunların satışı da yapılmaktadır. Daha sonrasında eleman almayı düşünürseniz bu işi başarabilecek birinin olması sizin için daha iyi olacaktır.

Ayrıca İlaçlama Şirketlerinde Prim Üzerine Çalışabilirsiniz

İlaçlama şirketi açmak yerine bu işi halihazırda yapan firmalara da girebilirsiniz. Tabii ki kazancınız şirket açtığınızda kazanacağınız paradan daha az olacaktır. Bu iş için şirketler öncelikle arabası olanları tercih etmektedir genelde. Sonrasında prim üzerinde ilaçlama başına 30 ila 50 Lira arasında para kazanabilmeniz mümkün olacaktır.

Bu İş İçin Ne Kadar Bir Sermaye Gerekli?

Her şeyden önce bir arabanız olması yapacağınız işin hızını arttıracaktır bunu söyleyelim. Ama ekipmanlar için ve şirket kurmak için en azından en azından 3000-4000 Lira bir sermayeniz olması şart. Ayrıca yapacağınız işe göre bir dükkan kirası da düzenli ödemek zorunda kalacaksınız. Buna ek olarak reklam bu işin olmazsa olmazı olduğu için reklam giderlerine de belirli bir miktar para harcamanız gerekecektir.

Müşterileriniz Kimler Olacak?

Bu işe başladıktan sonra en çok işin evler için olduğuna şahit olacaksınız. Ama evlere ek olarak şirketler, depolama alanları da çalışma alanlarınız olacaktır. İşinizi ilerlettikten sonra ihalelere de girebilir ve kamu kurumlarının işlerini de alabilirsiniz. Bu ihaleler ileriki zamanda işinizi ilerletirseniz en büyük gelir kapınız olabilmektedir.

Bütün bunlara ek olarak belirli şirketlerden toplu olarak da iş alabilmeniz mümkün olabilir. Böyle bir iş alanı bulursanız çok büyük gelir kazanabilmeniz mümkün olabilecektir. Bunun için yapmanız gereken ihaleleri sürekli olarak takip etmek olacaktır.

Reklam En Büyük Harcama Yaptığınız Alan Olacaktır

Bu işi olmazsa olmazı reklam konusudur. Müşteriniz olabilecek kişilerde sizin iletişim bilgileriniz olursa ihtiyaç duydukları anda size ulaşabilirler.

El ilanlarının düzenli olarak dağıtımı, buzdolapları üzerinde mıknatıslı reklamlar, internetten yapacağınız reklamlar ve sosyal medyadan yapacağınız reklamlar müşterilere ulaşabileceğiniz önemli alanlar. Bu konulara önem vermeniz halinde kısa sürede hatırı sayılır bir müşteri potansiyeliniz olacaktır. Sunduğunuz kaliteli hizmetler ile de potansiyeli genişletmelisiniz.

Böcek İlaçlama İşinde Nasıl Çalışılır ve Ne kadar Kazanılır?

Bu işi kurmanız halinde kısa sürede iş yoğunluğunuzun çok arttığına şahit olacaksınız. Bir ev ilaçlama işi için yaklaşık olarak 1 saatlik bir zaman harcarsınız. Sadece bir eleman ile günde en az 7-8 ev ya da iş yeri ilaçlayabilirsiniz. Eleman sayısını zamanla arttırıp reklam işine yoğunlaşırsanız kısa sürede yeni elemanlara ihtiyaç duyabilirsiniz.

Alacağınız ücret ilaçladığınız alanın genişliğine göre değişmektedir. 100-120 metrekarelik bir evin ya da iş yerinin ilaçlanması için alacağınız ücret 120 ile 150 Lira arası olacaktır. Alanın geniş olması halinde alacağınız ücret de değişiklik gösterir. Bunun maliyetine göre belirli bir fiyat politikası takip etmeniz sizin yararınıza olacaktır.

Para kazandıran işler göz önüne alındığında kolaylığı ve kazanılabilecek ücretin doyurucu olması nedeniyle yatırımda bulunulabilecek bir iş olan böcek ilaçlama işinde siz de kazanabilirsiniz. Bu sektörün içinde kazanabilmek için mutlaka hızlı hareket etmeli ve bu yazıda saydığımız noktalara dikkat etmelisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com