Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Havlu Kenarına Overlok Yaparak Para Kazanma

Havlu Kenarına Overlok Yaparak Para Kazanma

Havlu kullanımı kişisel temizlik alanında vazgeçilmezlerdir. Bunun yanında çeyizlerinde en olmazsa olmaz parçaları içerisinde yer alır. Evinde para kazanma yolları arayanlar için de bir iş kapısıdır. Kenarlarına oyalar yaparak satabilir ya da toptan aldığınız havluları kar payı koyarak pazarlayabilirsiniz. Özellikle desenli havlular kenarlarına overlok çekilerek müşteriye sunuluyor. Oyalı havluların kenarına overlok çekmek için firmalar evlere iş verebiliyor. Havlu ticaretinde yurt dışına çok fazla ihracat yapılıyor. Bu nedenle fabrikalar evlere çok fazla overlok işleri vermektedir. Günlük 4- 5 saat çalışarak 30- 40 lira kazanç elde etmeniz mümkündür.

Havlu Kenarına Overlok İşi Nasıl Yapılır?

Kumaş kenarlarının kesilip dikilmesini yapan makinelere Overlok makinası denilir. Genellikle halı kenarlarına çekilen overloklar ile bilinse de triko, kumaş, havlu gibi farklı alanlarda da bu iş yapılabilir. Bu işi yapabilmeniz için mutlaka overlok makinenizin olması gereklidir. Sonrasında overlok işi zaman almayan basit bir işlemdir. Bu nedenle günlük 40- 50 adet havluyu çok rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Overlok işleminin elle de yapımı mümkün olabiliyor. Ancak uğraş ve zaman isteyen bir yöntem olduğundan çokça tercih edilmez.

Havlu Kenarına Overlok İşini Kimler Yapabilir?

Bu alanda biraz becerisi olan herkes bu işi yapabilir. Ancak  bu işi yapmak istiyorsanız makine gereklidir. Bunun yanında halk eğitim merkezlerinin açmış olduğu terzilik kurslarında kendinizi geliştirerek evinizde küçük işler alabilir ve evde ek iş yapmak için bu becerilerinizi kullanabilirsiniz. Sürekli aynı işi yapacağınız biraz eğitim, biraz beceri ile de  bu işe başlayabilirsiniz. İşin çoğunu doğru ayarladığınızda makineniz yapacaktır. Bu nedenle evden yapılabilecek işler arasında en kazançlı ve sürekli iş olarak havlu kenarına overlok yapma işi gösterilebilir.

Havlu Kenarına Overlok İşi İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Farklı özelliklerde overlok makineleri bulabilirsiniz. Bu işi düzenli yapmak ve evde para kazanma amacınıza ulaşmak için fonksiyonel bir makine seçimleri yapmalısınız. Bu şekilde sağlam bir yatırım ile başlayabilir ve overlok yapma işinin yanında farklı işler de yapabilirsiniz. İplik overlok makineleri 700-900 TL civarında olurken 4 iplik daha fazla özelliği olan makineler 1500- 2500 arasında yer alıyor. Ço daha profesyonel sanayi tipi makineler ise 8000- 10000 arasında fiyatları bulunuyor. 4 iplik olanlardan ya da daha ekonomik olsun sadece çalışmamı sağlasın derseniz 700- 900 arasındaki modellerden satın alabilirsiniz. Bu işi evinizde yapabilirsiniz. Bu nedenle farklı bir maliyet ile karşılaşmayacaksınız.

Havlu Kenarına Overlok İşi Ne Kadar Zamanımı Alır?

İşlem oldukça basittir. Bu nedenle kolay para kazandıran işler arasında sayılabilir. Bir havlunun kenarının yapmak 5- 10 dakikadan fazla zamanınız almaz. Elini pratikleştikçe 1 saatte 10- 15 havlu kenara yapabilirsiniz. Aldığınız işe göre 3-4 saatlik bir çalışmada 30-45 arasında havlu tamamlayabilirsiniz. Bu da hem evinize, hem çocuklarınıza, hem kendinize zaman ayırarak evinizde oturduğunuz yerden ek gelir elde etmeniz anlamına gelir.

Havlu Kenarına Overlok İşi İle Ne Kadar Para Kazanırım?

Firmalar genellikle havlu başına fiyatlar vermektedir. Havlu başına 1 TL overlok fiyatı olabiliyor. Bu şekilde günde 30 havlu yaparak aylık ortalama 1200 havlu yapabilir ve 1200 TL kazancınız olabilir. Daha ilk aydan makinenizin parasını çıkarmanız mümkün olabilir. Overlok makineniz olduğunda çevrenizden gelen işleri de yapabilirsiniz. Kenar kıvırma işlemleri için belirli fiyat aralıkları bulunuyor. Firmalardan havlu almak dışında işinizi titiz yaparak bu şekilde overlok çekme işlemleri de yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fatma kılıç dedi ki:

    İki tane overlak makınam var evde corap işi yapıyorum ama havlu işi bulursam onu yapmak istiyorum varsa havlu işi vermek isteyenler bu numaradan ulaşabilirsiniz 05395569761

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com