Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

HOGG Mağazacılık Bayilik Bedeli ve Şartları

18.02.2019
77
HOGG Mağazacılık Bayilik Bedeli ve Şartları

Fransa merkezli olan ve ülkemizde de 2015 yılından beri hizmet veren HOGG Mağazacılık verdiği avantajlı bayilik fırsatları ile yapılabilecek en kârlı işler listesinin üst sıralarında yer alıyor.

HOGG Markası

Güzel, estetik tasarımlı ve her tür zevke hitap edecek ürünler barındıran ve Jennyfer logosu ile çalışmalarını sürdüren HOGG, Fast-Fashion (gör ve al) markası olarak ülkemizde de her geçen gün daha da beğenilen bir marka olarak emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Yaratıcı ve Eğlenceli

Modayla dolup taşan ve birçok ürünü ile modaya yön veren HOGG mağazalarında kaliteli binlerce çeşit kıyafet, ayakkabı ve aksesuarları uygun fiyata alabilirsiniz. HOGG mağaza satışının yanı sıra online olarak da satış hizmeti vermektedir.

Stil Danışmanlığı

Müşterilerine stil danışmanlığı yapan tek giyim markası olarak sadece kadın giyiminde değil çocuk giyiminde de danışmanlık desteğimizi sürdürüyoruz. Mağazalarımızda çalışan satış danışmanlarımıza gerekli eğitimler verilerek stil danışmanlığı konusunda geliştiriliyor ve sezon trendleri konusunda size özel bir danışman olarak hizmet vermeleri sağlanıyor. Mağazalarımızda ve online satış sayfalarımızda ürünlerimizi mutlaka kombinleyerek müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.

Mix&Match

Siz müşterilerimizin için tasarladığımız mix&match ile 3 parçadan oluşan kıyafetler kombinlemenize olanak tanıyor, kolay, pratik ve eğlenceli bir şekilde zevkinize göre kombinler oluştururken aynı zamanda cazip indirimlerden yararlanmanıza olanak tanıyoruz.

Bayilik Nedir?

Bayilik ya da franchaise olarak adlandırılan sistemde bir markanın imtiyaz sahibi belirli bir bedel ve uyulması gereken şartlar dahilinde işlerinin yürütülmesinde markasını bağımsız yatırımcılara kullandırmasıdır. Aslında franchaise kelimesinin tam olarak Türkçe karşılığı imtiyazdır. Franchaise kısaca belirli bir ücret karşılığında isim hakkının kullandırılmasıdır.

HOGG Bayilik Şartları

İş stratejileri dahilinde HOGG tarafından belirlenen noktalarda franchaise ve master franchaise verilmesine karar verildikten sonra. Belirli şartlara haiz olan kişiler ile bayilik şartları hakkında masaya oturulur. Yatırım aşamasında maliyet ve zaman fizibilitesi, mağazanın işlerlik kazanması ve sürdürülebilir olması için gereken eğitim, marka altyapısı ve sistem kurulumu hakkında Know-How ( Bir üründen ya da yöntemden en kolay ya da en verimli biçimde yararlanmayı sağlayan bilgi veya ticari sır) paylaşımı yapılır. Mağazanın mimari yapısı ve görsel tasarımı planlanarak hayata geçirilmeye başlanır. İnsan kaynakları tarafında da personel seçimi konusunda destek sağlanır.

Mağaza Standartları

  • Mağaza açılacak lokasyonun kesinlikle HOGG onayından geçmesi şartı bulunmaktadır.
  • Alış veriş merkezlerinde tekstil perakende katında yer alması eğer AVM değilse alışveriş ve insan trafiğinin yoğun olduğu ana caddeler üzerinde yer alması gereken HOGG mağazalarının 250 m2 veya üzerinde brüt alanı bulunması şartı aranmaktadır.
  • Bu 250 m2’lik alanın en az %10 büyüklüğünde de bir depolama alanı zorunluluğu bulunan mağaza için en az 10 metrelik de bir ön cephe şartı istenmektedir.
  • Asgari tavan yüksekliğinin de 3 metre olması gerekliliği olan HOGG mağazaları için kurumsal kimliğe ve mağazacılık operasyonel yapısına uygun mekanlar olması şartı aranmaktadır.

HOGG Bayiliği Talep Eden Kişi ve Kurumlarda Aranan Özellikler

  • Bayilik talep eden kişi ya da kurumların sektörel deneyiminin olması birincil koşul olmaktadır.
  • Güçlü bir finansal yapı ve kurumsal kadroları oluşturacak bir altyapı aranmaktadır.
  • Türkiye’de verilecek bayiliklerde dekorasyon maliyeti yaklaşık olarak m2 başına 450 Euro olarak belirlenmiştir.
  • HOGG mağazalarından birinin bayiliğini alabilmek için ortalama 250.000 – 500.000 TL arası bir yatırım gerekiyor.

Franchaising veren firmalar ile karşılaştırıldığında çok daha hızlı geri dönen bir yatırım maliyetine sahip olan HOGG mağazaları, bayilik verdikleri mağazanın satış cirolarına göre belirlenen bir katılım bedeli de almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com