Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Karpuz Satışı ve İhracatı Sektöründe İş Fikirleri

16.02.2019
76
Karpuz Satışı ve İhracatı Sektöründe İş Fikirleri

Karpuz ekip yetiştirmek ve bunu satarak para kazanmak istemez misiniz? Bahçe işlerinden anlıyorsanız ve tohum ekmek işine bayılıyorsanız evet, karpuz yetiştiriciliğinden siz de para kazanabilirsiniz.

Karpuz yaz aylarında tüketilen tatlı meyvedir. Sulu sulu, kan kırmızısı karpuzlarınızı ekip organik süreçlerle yetiştirdikten sonra satabileceksiniz. Üstelik tamamen kendi işinizin iş kurma fikirleri patronu olmanın verdiği rahatlıkla hem para kazanacak hem de yüksek kazançlar elde etme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Karpuz Nasıl Yetiştirilir?

Karpuz satışından para kazanmak isteyen girişimcilerin aklına gelen ilk önce kendi ekip kendi bikmek… Eğer köyünüzde dönümlük araziniz varsa muhtemelen burası boş duruyordur. Çünkü köylerde hemen hemen kimse kalmadı. Siz de kimseyle arazi kavgası yaşamadan karpuzunu yetiştireceğiniz bedava bir üretim alanı bulmuşsunuz demektir.

Sıra geldi karpuz ekme sürecine… Karpuz çekirdeği aslında yetişmiş karpuzun tohumlarıdır. Sizler de karpuz tohumlarını ekerek yeni karpuzlar yetiştirebilirsiniz. Karpuzların sevdiği iklim şartları sıcak ve kurak iklim şartlarıdır. Bunun yanı sıra hayvan gübresiyle sık sık gübre ekimi yapılmalıdır. Böylelikle karpuzun %100 doğal olması sağlanacaktır. Karpuzlar yılda bir kere yetişen ve bir dekarlık araziden 3 -5 ton rahat üretilebilecek ürünler olma özelliği taşır.

Nerede Satılır?

Karpuzu yetiştirdiniz, hasat da ettiniz. Sıra geldi iş alanları satış yapacağınız alana… Geleneksel pazarlama tekniğimiz bilindiği gibi halk pazarlarında gerçekleşmektedir. Siz de cumartesi, çarşamba veya pazartesi gibi en çok tercih edilen pazarlara karpuzlarınızı getirerek gerçekten de iyi paralar kazanabileceksiniz. Üstelik tamamen kendi ekiminiz olduğu için de hemen fark edilecektir. Pazarda satabilirsiniz ya da hallere de toptan satabilirsiniz. Bu şekilde de her anlamda para kazanma imkanı yakalamış olacaksınız. Tümüyle ortada duran tüm bu sıra dışı yaklaşımlar esas alınacak olunduğu zaman karpuz yetiştiriciliğinin gerçekten de kârlı bir iş olduğunu söylememiz gerekecektir.

Karpuz Kârlı Bir İş Midir?

Karpuz satarak ek gelir yapan birçok insan var. Ek iş olarak yapılan karpuzları hafta sonu ek iş anlayışıyla satan ve evine ekstra getiri sağlayan birçok kişi bulunuyor. Bunun yanı sıra temel geçim kaynağı olarak karpuz yetiştiriciliği ile uğraşarak para kazanan insanlar da bulunuyor. Hangi olursa olsun sizler de mutlak surette karpuz satarak ne kadar kazanabilirsiniz, bunu analiz etmemiz gerek.

Karpuzların 2018 yılı kilosu 3.5 TL olarak netlik kazandı. 3 tonluk bir karpuzunuz olduğunu düşünürsek, buna göre siz de ortalama müşterinizden 10 TL kazanabileceksiniz. Bu da aylık olarak 8.000-10.000 TL arası getiri anlamına gelecektir. Böylelikle yüksek kazanç isteyen girişimcilere hem masrafsız hem de bahçecilikle uğraşmanın verdiği keyifli bir meşguliyetle para kazanma imkanı elde edilmiş olunacaktır.

Pazarda Karpuz Satımı

Pazarlar halka açık pazar alanlarıdır. Belediyenin görevlendirdiği zabıta memurlarıyla denetlenmektedir. Böylece hileli malın pazara sokulması ve halkın sağlığıyla oynanması engellenmektedir. Siz de pazarda malınızı satarak para kazanabilirsiniz. Pazar herkesin ortak alanıdır ve burada ürünlerinizi pazarlamanız son derece mümkün olacaktır. Pazarda karpuzlarınızı traktörünüzün römorkuna yükleyerek getirebilir satabilirsiniz. Bu sayede pazarda herhangi bir engelleme ile karşı karşıya kalmadan sizler de karpuz satabileceksiniz.

Üstelik tamamen organik olarak pazara satma işini gerçekleştirdiğiniz için her anlamda olanaklı olmaya devam edecektir. Tümüyle ortada duran bu özellikler de esas alınacak olunduğu zaman gerçekten de karpuz satma işinin en kârlı mesleklerden birisi olduğunu kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir. Siz de 1.000-2.000 lira gibi tohumluk sermaye ile kendi işinizi yapabilir ekip biçerek para kazanabilirsiniz.

ÜRETİCİ VELİ ÇETİN, TÜRKİYE’NİN NEREDEYSE EN ERKEN KARPUZUNU YETİŞTİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ. (ADEM AKALAN – İSMET ERSOY/ANTALYA-İHA)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com