Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Katalogla Satış Yaparak Para Kazanmak

11.10.2018
280
Katalogla Satış Yaparak Para Kazanmak

Günümüz şartlarında tek maaşla geçim sağlamak çok zor. Sizi fazla yormadan ve maddi kayba uğramadan evinizde ek gelir sağlayabileceğiniz imkanlar bulunmakta. Yapabileceğiniz ek iş fırsatlarının neler olduğu ve nasıl yapabileceğini değerlendirme aşamasında öncelikle ek iş olarak nasıl çalışacağınıza karar vermelisiniz.

1.Maddi Gelir Ve Kişisel İhtiyaç Karşılayan Evde Ek İş

Evet, doğru duydunuz. Öyle bir iş tercih etmelisiniz ki sizi yormayacak, maddi gelir kaynağı sağlayacak ve gerektiğinde ihtiyaçlarınızı uyguna karşılayabileceğiniz bir iş olacak. Katalog Satışı dediğinizi duyar gibiyim. Bu iş sizin sosyalleşmenizi sağlayacak. Sosyal çevrenize ve kendi yaşamsal özelliklerinize hitap eden ürünlerin olduğu katalog satış firmalarını tercih etmelisiniz. Bu şekilde hem sosyal çevrenize satış yaparak maddi ek gelir sağlayabilir ve sattığınız ürünleri kendinize geliş fiyatıyla indirimli alabilirsiniz.

2.Katalog Satışı Yapın, Maddi Kazanç Sağlayın

Ülkemizde birçok firma katalog satış yöntemiyle adlarını duyurmuş ve ticaretini gerçekleştirmiştir. İnsanlar genel olarak gördükleri, inceleyebildikleri ürünleri satın almaktan hoşnut olurlar. Katalog satış yöntemi sayesinde bu imkan sizlere veriliyor. Katalog ürünlerinin satışını yaparak maddi kazanç sağlayabilirsiniz.

3.Katalog Satışı Nasıl Yapılır?

İlk olarak ilgi ve ihtiyaçlarınıza göre satacağınız ürünü belirlemelisiniz. Belirlediğiniz ürünün katalog satışını gerçekleştiren firma hakkında araştırma yapmalısınız. Araştırmalarınız doğrultusunda üyelik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik başvurusu firmaya daha önceden satış eleman üyesi olmuş danışman bir kişisi tarafından veya internet aracılığıyla firmanın kendi sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Üyelik işlemi tamamlandıktan kısa bir süre sonra sistemde kayıtlı adrese kataloğunuz gönderilir.

4.Katalog Satışında Ne Yapılacak?

Kataloğu ve içindeki ürünleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Ürünler hakkında yorum yapabilmeli ve gelen soruları yanıtlayabilmelisiniz. Kataloğunuzu yanınızda taşımalısınız. Kataloğu her yere götürebilir istediğiniz yerde satış gerçekleştirebilir ve istediğiniz takdirde kendi kişisel ihtiyaçlarınızı da sipariş edebilirsiniz.

5.Katalog Satışını Kimler Yapabilir?

Katalog satışını ek gelir isteyen herkes yapabilir. Ek gelir istemeyen kişiler de ihtiyaçlarını indirimli fiyata almak için katalog üyeliği edinebilir. Her firmanın farklı kriterleri vardır. Genellikle katalog satış firmalarında satma zorunluluğu yoktur. Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar maddi kazanç sağlarsınız. Ne kadar çok aktif üye kazandırırsanız size sağlayacakları avantajlar çok olacaktır. Bu şekilde pirim kazanabilir firmanın verdiği üst düzey satış elemanlarına dahil olabilirsiniz.

6. Katalog Satışı Ne Kadar Zamanımı Alır?

Katalog satışı işi size zaman kaybı yaratmaz. İstediğiniz her zaman, her yerde başka bir işle meşgul olurken bile satış yapabileceğiniz bir iştir. Nasıl mı? Şöyle ki iş yerinize gittiniz, işiniz var meşgulsünüz. O sırada kataloğu iş arkadaşınıza vermeniz bile yeterli olacaktır. Çünkü her masraf ihtiyaçtan doğar. Böylece arkadaşınız kendi ihtiyacı olan ürünleri seçebilir ve kataloğa işaretleyebilir. Müsait olduğunuz zaman siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

7.Katalog Satışı Yaparak Ne Kadar Kazanırım?

Ne kadar çok ürün satarsanız o kadar çok kazanırsınız. Satış yapamadığınız durumlar da ek gelir sağlayamayacağınız gibi maddi bir gideriniz de olmayacaktır. Katalog satış 2 tip ücretlendirme vardır. Bunlardan biri katalog fiyatı ( katalogda yazan fiyat ) diğeri ise temsilci fiyatı (satış elemanın firmadan aldığı fiyat ) tır. Firmanın verdiği fiyatlandırma listesine göre satış karınız değişiklik gösterecektir. Genel olarak bu tür ticaret firmalarında 91.75 Türk lirasına satışını sağladığınız ürün size 47.2 Türk lirasına gelecektir ve bu üründen %91.14 kar oranı sağlamış olacaksınız. Pahalı bir ürün sattığınız için karınız, alacağınız prim ya da puanlar fazla olacaktır. Bunun aksine 3.50 Türk lirasına satışına sağladığınız ürün size 2.65 Türk lirasına gelecektir ve bu üründen %32.08 kar oranı elde edeceksiniz. Ucuz bir ürün sattığınız için prim yada puanlarınız da düşük olacaktır.

8.Katalog Satışı Gerçekleştiren 4 Firma

AVRUPA NETWORKİNG  

  • https://www.avrupanetworking.com/content/login.xhtml

AVON                                                                                     

  • https://www.ucretsizuyeolun.com/?gclid=Cj0KCQjwl9zdBRDgARIsAL5Nyn23z_aoxS4oNOAP9HFUUITB97CYw9kyUXa5bcOB4LBeMqqZ6TaNXtUaAlryEALw_wcB

FARMASİ

  • https://www.farmasiint.com/girisimci-ol

ORİFLAME

  • https://www.orifkayit.com/kayit/oriflame-uyelik.html?gclid=Cj0KCQjwl9zdBRDgARIsAL5Nyn33w4XYwjhDDgcU_TtMVx2lAeGAX-_HeDkVa07ncLPQYgSkcQ6sQL8aApD7EALw_wcB

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com