Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

KFC Bayilik Bedeli ve Koşulları

30.03.2019
47
KFC Bayilik Bedeli ve Koşulları

Gıda sektöründe bir yatırım fırsatı mı bakıyorsun, o halde yaklaşık 90 yıllık bir geçmişe sahip Kentucky Fried Chicken (KFC) bayiliği senin  hayallerinin gerçekleşmesine vesile olabilir. Gelişmekte olan fast food sektöründe yerini alarak sen de risksiz bir yatırım fırsatı yakalayabilirsin.

Bayilik başvurusundan önce KFC ile ilgili kısa bir bilgi hem seni heyacanlandıracak hem de bayilik başvurunu yaparken kendini daha güvenli hissettirecektir.

Kentucky Fried Chicken (KFC) Bir Amerikan Rüyası Mıdır?

KFC, Sanders Corbin tarafından 1939 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Kentucky eyaletinde kurulmuştur. Corbin, işlettiği benzin istayonuna gelen müşterileri doyurmak gayesiyle yiyecek servisi yapmayı düşünmüş ve % 100 tavuk etini, hazırlamış olduğu 11 farklı baharattan oluşan karışıma batırıp kızartarak müşterilerine servis etmeye başlamıştır. Müşterilerinin bu tadı beğenmesiyle ünü kısa sürede içerisinde yayılmış ve KFC restoran zincirlerinin halkaları birbirine eklenmeye başlamıştır.

Günümüzde 115 ülkede ve 35.000 şubesiyle KFC, dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri haline gelmiştir. Hızla büyümüş olan bu şirket büyük buhran yıllarında doğup gelişerek adeta bir Amerikan rüyasını gerçeğe dönüştürmüştür.

Türkiye’deki macerası ise 1989 yılında başlamıştır. Turkent A.Ş. tarafından ülkemize getirilen KFC’nin ilk şubesi İstanbul Galleria’da açılmıştır. Leziz ve çıtır çıtır bir lezzet sunan restoran zinciri Türkiye’de de 20 kadar şehir de yaklaşık 100 şubesiyle hizmet vermektedir.

KFC şubelerinin bulunduğu iller Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Mersin, Muğla, Sakarya ve Samsun’dur.

Türkiye’deki şube sayısını artırmak isteyen Turkent A.Ş., özellikle farklı şehirlerde bayilikler vererek hali hazırdaki şube sayısını artırmayı planlamaktadır.

KFC Bayiliğine Başvurman için Geçerli Sebepler?

KFC’nin menüsü değişik tavuk çeşitleriyle zenginleştirilmiştir. Bu zengin menü farklı damak zevklerine hitap etmektedir. En başından beri lezzetinin sırrı olan özel sosla kızartılan tavuk parçaları geniş bir müşteri kitlesini de çekmektedir. Fiyatları her kesimin ulaşabileceği düzeydedir. KFC restoranlarından servis edilen ürünler ilgili kurumlardan alınmış Helal Sertifikasına sahiptir. Özellikle bazı bölgelerde evlere servis imkanı çok fazladır.

KFC Bayilik Şartları Nelerdir?

KFC bayisi olmak istiyorsan öncelikle aşağıdaki şartları taşıman gerekmektedir.

  • Girişimci bir karaktere sahip olman,
  • Sorumluluk bilincini taşıman,
  • Temiz bir ticari sicile sahip olman,
  • Yöneticilik deneyimine ve iletişim yeteneğine sahip olman,
  • Teminat gösterebilmen,
  • KFC’yi en düzgün şekilde temsil edebilecek bir yapıda bulunman,
  • Yeterli bir sermaye birikimine sahip olman.

KFC Restoranının Lokasyon Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Restoranı açmak için düşündüğün mekanın büyüklüğü ve lokasyonu önem taşımaktadır. KFC bayiliği almak için restoranın yaya trafiğinin yoğun olduğu bir bölgede / caddede veya AVM içinde bulunması gereklidir

Bulduğun mekan eğer bir AVM’nin içerisindeyse büyüklüğünün 100 metrekare olması yeterken, cadde üzerindeyse en az 250 metrekarelik bir kullanım alanına sahip olması lazımdır.

KFC Bayilik Bedeli Nedir?

KFC bayisi olmak için ilk etapta kayda değer bir sermaye gücüne sahip olman gerekir. Başlangıç bedeli açılacak restoranın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte bayilik ücreti, yatırım maliyeti vb katıldığında toplam bayilik maliyeti yaklaşık 500.000.- USD’den başlamaktadır.

Başlangıçtaki bu maliyete ek olarak, restorandan elde ettiğin ciro üzerinden % 6 oranında “Royalty” ücreti talep edilmektedir.

KFC Bayiliği İçin Başvuru

Dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri olan KFC’nin  parçası olmak için gereken başvuruyu doğrudan aşağıda verilen adrese giderek yapabilir veya +90 212 705 00 00 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsin.

Bayilik Destek Deparmanı: Turkent Gıda A.Ş. Papirüs Plaza, Merkez Mh. Ayazma Cad. No:37 Kat: 5 Kağıthane – İSTANBUL

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com