Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Kına Mumu Yaparak Para Kazanma

Kına Mumu Yaparak Para Kazanma

Artık kazancınızın size yetmediğini düşünüyorsunuz veya aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorsunuz ama dışarıda değil evde iş yapmak istiyorsunuz… Öyleyse doğru yerdesiniz. Özellikle yaz aylarında artan kına ve düğün organizasyonları ile birlikte kendine evlere verilen işler arasında yer bulmuş olan bir işten bahsedeceğiz sizlere. Her kınanın olmazsa olmazı olan kına mumu bu defa size eğlence değil kazanç sağlamaya geliyor. Sizde böyle süsleme işlerinden hoşlanan biriyseniz özellikle, bu iş tam size göre.

Ne Yapılacak?

Yapılacak olan iş; kınalarda kullanılacak el mumlarını oluşturmak. Oldukça zevkli olan bu iş ile tasarım dünyanızı genişletebilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz.Minik mumları bir silikon yardımı ile sizden istenen aksesuar üzerine yapıştırmanız yeterli olacaktır. Eğer bireysel çalışıyorsanız başka süslemelerde bulunabilir ve çalışmanızı renklendirebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Evlere iş veren firmalar ile çalışacak olursanız firmalar size malzemeleri teslim edeceklerdir. Ürünleri hazırlamaya başlamadan önce de size neyi nasıl yapacağınızı göstereceklerdir ve bu gösterme doğrultusunda ürünleri ortaya çıkartmanızı talep edeceklerdir. Eğer kendi başınıza çalışmaya karar verirseniz satış yapmak için belirli yasal prosedürleri yerine getirdikten sonra çalışabileceğiniz firmalar ile anlaşabilirsiniz. Böylelikle malzemeleri kendinizin temin etmesi gerekecektir. Ama yinede bu durum şöyle avantajlı olabilir; kendi istediğiniz kına mumlarını hazırlayabileceksiniz. İsterseniz boncuklu isterseniz kurdeleli isterseniz fiyonklu… İstediğiniz renkte ve şekilde kına mumları hazırlama şansınız olacaktır.

Kimler Yapabilir?

Genellikle ev hanımlarının tercih ettiği bir iş olmakla birlikte evde ne iş yapabilirim diyen herkes bu işi tercih edebilir. Önemli olan işinizi temiz ve düzgün yapmanızdır. İster bir firmaya bağlı olarak çalışın isterseniz bireysel olarak başka firmalar ile çalışın, iki tarafta işi zamanında teslim eden ve teslim ettiği işi istenilen şekle uygun şekilde teslim eden kişiler ile çalışmayı tercih edeceklerdir. Her işte olduğu gibi aksi durumda bu işte de çalışmanız mümkün olmayacaktır.

Ne Kadar Zamanımı Alır?

Bu iş biraz el becerisi gerektiren bir iş olduğu için ilk başlarda zamanınızı biraz fazla alabilir. Özellikle kendi tasarımlarınız üzerinden yapacaksanız daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir. Çünkü ne yapacağınıza ve nasıl yapacağınıza karar vermeniz, güzel ve gösterişli ürünler ortaya çıkartmanız çok kolay olmayacaktır. Daha sonraları eliniz alıştıkça daha kısa sürede daha fazla ürünler ortaya koymaya başlayacaksınız. Aynı zamanda ne kadar ürün çıkartmak istediğinize bağlı olarak da çalıştığınız zaman değişiklik gösterecektir. Örneğin haftada 50 adet kına mumu hazırlayan biri ile 150 adet kına mumu hazırlayan biri aynı zamanı harcamayacaktır.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Eğer evlere iş veren bir firmaya bağlı olarak çalışacak olursanız ne kadar ürünü hazır hale getirirseniz o kadar çok kazanacaksınızdır. Firmalar size başta belirli sayıda ürün vereceklerdir eğer siz istenilen süreden kısa sürede bu işi hazır hale getirirseniz bir sonraki ürün alışınızda daha fazla ürün talep edebilirsiniz. Bu durumda kazancınızı arttıracaktır. Ancak eğer bu işi bireysel olarak yapıyorsanız firmalar tarafından aranılan kişi olmaya çalışmanızı tavsiye ederiz. Ne kadar sağlam, gösterişli ve güzel ürünler ortaya çıkartırsanız firmalar tarafından o kadar aranılan kişi konumuna gelirsiniz. Evlere iş veren firmalar ile çalışmak istiyorsanız internet üzerinden eleman arayan bu firmalar ile iletişime geçebilirsiniz. Ancak bireysel çalışmak istiyorsanız o zaman belirli yerler ile görüşmeniz gerekebilir. Genellikle kına mumu satışı yapan yerler, düğün-kına malzemeleri satan yerler olabilir. Bu yüzden oralar ile iletişime geçebilirsiniz. Veya çevrenizdeki arkadaşlarınız yardımı ile kendinizin tanıtımını yapabilirsiniz hatta internetteki sosyal medyalar aracılığı ile ürünlerinizi tanıtabilir ve gerekli yasal zorunlulukları yerine getirdikten sonra internet satışı yapabilirsiniz. Güzel ve başarılı ürünler çıkartırsanız aylık kazancınız 500-600 TL civarı olabilir ancak bu ücret yaz aylarında düğün ve kına sezonunundaki yükseliş ile birlikte yükselebilir. Şimdiden bol kazançlar!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com