Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Konserve Fabri̇kası Sektöründe İş Fi̇ki̇rleri̇

Konserve Fabri̇kası Sektöründe İş Fi̇ki̇rleri̇

Ülkemizde 1908 ile 1910 yılları arasında başlayan konserve sanayisi, 1960 yılında 44 fabrikaya ulaşır. Daha çok İstanbul, İzmir, Çanakkale, Bursa şehirlerinde iyi iş fırsatları arasında yer alan bu fabrika kurulumları ile sektör önemli oranlarda ivme kazanır. Seracılığın gelişmesi ile de konserve fabrikaları istenilen dinamizmi elde eder. Üretim bol olduğu yerlerde konserve fabrikası kurmak ileriye dönük karlı bir sektör olmaktadır. Üretim kapasitesine göre kar oranları değişebilir. Ancak sektörün dış Pazar gücünün de oldukça yüksek olduğu göz önüne alınacak olursa, birkaç ortak olarak bile bu işe girerek çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Konserve Fabrikası Nasıl Açılır?

Fabrika kurmak için öncelikle ideal büyüklükte bir üretim alanı bulmanız gereklidir. Sonrasında fabrika kurulumu için gerekli makineler satın almanız gerekecektir. Bu sektör yeni iş fikirleri için avantajlı bir uygulama sahası olacaktır. Fabrikanın kurulum aşamasında girişimci öncelikle sermayesini, alacağı kredi imkanlarını çok iyi etüt etmelidir. Konserve sektöründe arz talep dengesi bulunmakta ve pazarda çok önemli bir yeri olmaktadır. Fabrika açılımında öncelikle imar mevzuatına göre belgelerin tamamlanması önemlidir. Sonrasında işyeri açma ve çalışma ruhsatı gereklidir. Fabrika için işletme belgesi ve Sanayi- Ticaret Bakanlığı tarafından sanayi sicil kaydına ihtiyaç vardır.

Konserve Fabrikasını Kimler Açabilir?

Bu alanda gerekli sermayesi ve kredi desteği olan herkes bu sektör içerisinde fabrika kurulumu yapabilir. Girişimcilerin hedefleri olan, sabırlı ve vazgeçmeyen özelliklerinin olması gereklidir. Ayrıca kuruluş mevzuatlarını bilen ve sektör içerisinde tecrübesi olan danışmanlarda da destekler alabilirsiniz.

Konserve Fabrikası Kurmak İçin Gerekli Maliyet Kalemleri

İlk olarak fizibilite çalışmaları yapılmalıdır. Bunun için internet üzerinden akademik makaleler bulabilir ve özel firmalardan bu alanda danışmanlık desteği alabilirsiniz. Bu işin başlangıç ve planlama aşamasıdır. Sonrasında fabrika kurulum, makinelerin alınması, işçi tutulması da açılış maliuetleri içerisinde yer alıyor. Günlük 150 bin ton ürün işleyebilen bir fabrika yaklaşık 3 yıl içerisinde kendini ödeyebilir. Sektör sermaye, emek ve teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı bir alandır. Bu giderler ilk kuruluş aşamasında makine alımları çok önemlidir. Ürün yıkama, soyma, sap alma, çekirdek çıkarma, haşlama, kutu kavanoz yıkama, ürün doldurma, salamura, yağ doldurma, steril makineler, şurup doldurma makineleri gerekli olacaktır.

Konserve Fabrikası Kurmanın Avantajları

Bu sektör içerisinde ihracata dayalı bir büyüme elde etmek mümkündür. Bu nedenle ne iş yapabilirim araştırmalarınızda en karlı sektörlerden birini konservecilik olduğunu görebilirsiniz. Dış pazarı oldukça geniş olan sektörün iç pazarı da oldukça geniştir. Özellikle kış aylarında hazır ve sağlıklı üretilmiş gıdalara eğilim artıyor. Ülke koşullarına bakılacak olursa oldukça elverişli iklimler görülebilir. Bu sa meyve ve sebzelerin ülkemizde bolca yetişmesi anlamına geliyor. Hammadde alanında konserve fabrikaları sıkıntı çekmeyecektir. Sektörde başarılı olmak için Gıda Sağlık standartlarına uyumlu üretimler yapmak önemlidir.

Konserve Fabrikaları Nasıl Çalışır?

Üretimler çiftçiler ile sözleşmeli olarak gerçekleştirilmektedir. Özellikle yüksek kaliteli ürün talepleriniz için çiftçilere mazot, gübre, sulama destekleri verilmesi önemlidir. Pek çok Türk firmasının dış pazarlarda da üretim tesisi bulunur. Bu da kalite standartlarını gösterir. İhracat alanında 67 ülkeye ihracatların yapılması mümkündür.

Konserve Fabrikası Açarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bireyler iş kurmak istiyorum şeklinde aramalar yaptığında pek çok avantajı ile birlikte konserve sektörüne atılabilir. Bu alanda 150 bin ton üretim yapan bir fabrikanın 3 yıl içerisinde tüm masraflarını çıkarması mümkündür. Sonrasında ise elde edilen kazançlar ile fabrikalarınızı büyütebilir ve dış pazarlara atılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Her halükarda büyük ölçekli işletme karları elde edeceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com