Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Kuru Temizleme Sektöründe İş Fikirleri

15.02.2019
63
Kuru Temizleme Sektöründe İş Fikirleri

Değişen yaşam şartları farklı sektörler içerisinde yeni iş fikirleri ortaya çıkarıyor. Bu da girişimciler için değerlendirebilecekleri karlı işler olarak avantaj sağlıyor. Pek çok insanın ihtiyaç duyduğu önemli işler arasında yer alan kuru temizleme işletmesi, doğru bir planlama ve düzenli bir çalışma ile karlı bir iş kurulumuna dönüşebilir. Seçtiğiniz lokasyona göre aylık 900 TL ‘de kazanabilirsiniz. 3000 lira da kazanabilirsiniz. Ya da 100 bin TL yatırım ile açtığınız dükkanınızda aylık 80 bin lira kar edebilirsiniz. Dükkanınızın büyüklüğün, bayilik avantajına, seçtiğiniz lokasyona ve reklam- pazarlama desteklerine göre kar oranlarınız değişecektir.

Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır?

Öncelikle bir iş planı yapmalı ve mutlaka dükkan açılışından önce izinler, ruhsatlar ve sigortalarınızı yaptırmalısınız. Müşterilerinizin güvenini kazanma adına yasalara uygun bir şekilde çalışmanız gereklidir. Bu sektörde işletmenin yeri çok önemlidir. Aylık kirasını ödeyebileceğiniz ve uygun bir hedef kitle bulabileceğiniz bir lokasyon seçmeniz gereklidir. Seçtiğiniz dükkan kolayca bulunmalıdır. Hatta daha önce kuru temizleme olan bir yer ideal bir başlangıç olabilir. Gerekli ekipmanları satın almak üçüncü bir aşamadır. Bunun yanında işletmenizin personele ihtiyacı olacaktır. Reklam çalışmaları da işlerinizin devamlılığını sağlayacak bir çalışmalıdır. Bu nedende sosyal medya üzerinden takipçiler edilebilir ve ilan sayfalarında yer alabilirsiniz. Tüm bunlarla uğraşmak yerine kurumsal bir firmanın ismi altında bayilik alarak pek çok maliyetten kurtulabilir ve özellikle reklam- pazarlama desteği ile çok daha başarılı olabilirsiniz.

Kimler Kuru Temizleme Dükkanı Açabilir?

Az sermayesi ile iş kurmak isteyen herkes bu işi yapabilir. Sistemli çalışmak, emek vermek ve sabırlı olmak gibi niteliklerin olması da bu alandaki girişimcilere iş sürekliliği sağlayacaktır. Bu alanda kadın, erkek, genç, yaşlı herhangi bir ayırım bulunmuyor. Kısa süreli bir eğitim alan herkes tarafından bu iş yapılabilir.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmanın Maliyeti

Dükkan seçiminin ardından kuru temizleme dükkanı için gerekli demirbaşlar alınması bu alandaki maliyetin ana kalemleridir. Kuru temizleme makineleri, buhar leke tabancası, ütü masası, ön işlem kabini, kasnak dolaplarının yanında kuruluma makineleri, endüstriyel yıkama, pres, konveyör makineleri de gereklidir. Az bir sermayeniz var ise önce küçük çaplı bir iş yeri olarak yatırım yapabilirsiniz. İŞ kaliteniz ve artan tecrübeni zile profesyonel aletlerle daha seri çalışmalar yapılabilir. Bayilik almak özellikle de yeni başlayanlar için çok daha mantıklı bir seçenektir. 30 bin ile 70 bin EURO masraf ile yerli ya da yabancı bayilerden bayilik talep edebilirsiniz.

Kuru Temizleme Alanında Bayilik Veren Firmalar

-Dry Clean Express Franshise firması 2003 yılından bu yana bayilik sistemi ile çalışıyor. Ülkemizde 500’ün üzerinden bayili bulunuyor. 5 bin EURO başlangıç fiyatı olan firmanın bayilik bedeli 40 bin EURO olmaktadır.

-AquaDRy Ekolojik Kuru Temizleme yeni kurulan bir firma olsa da bayilik hedefleri bulunuyor. 100 şube hedefi bulunan firmanın 50 bin Euro bayilik masrafı bulunuyor.

-DryTurk kuru temizleme 30’un üzerinde aktif bayisi ile hizmet veriliyor. İsim hakkı için 15 bin TL talep eden firma 120 bin TL bayilik masrafı talep ediyor.

– Ecoclean kuru temizleme bayilik sistemine ise 18 şube ile hizmetler veriliyor. 50 bin TL sermaye ile Yeşil temizleme teknolojisi kullanan firma 50 bin TL bayilik masrafı talep ediyor.

Kuru Temizleme Alanında Ne Kadar Kazanırım?

Bayilik masrafları çok fazla gibi görünebilir. Ancak işin kar marjının yüzde 70 olması sermayenizin çok kısa bir süre içerisinde kendini amorti etmesini sağlayacaktır. Özellikle dükkanınızın bulunduğu alana göre kazanç aralığınız yükselebilir. Bu alanda ne iş yapabilirim arayışında olanlar küçük ölçekli olarak başladıkları çalışmalarını büyük ölçekli firmalara dönüştürerek 80 bin liralara uzanan kazançlar elde edebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com