Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Little Caesars Pizza Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

14.02.2019
86
Little Caesars Pizza Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

Franchise yani dilimizdeki karşılığı ile bayilik nedir kavramını açıklayarak konuya giriş yapmak yazımızın ilerideki kısımlarında anlatacaklarımızın daha sağlam temellere oturmasını sağlayacaktır. Çok sık duyduğunuz ya da okuduğumuz bir kavram olan franchising nedir konusuna açıklık getirmenin faydalı olacağını düşünüyorum.

Franchise Nedir?

Franchising yani bayilik verme en basit anlamıyla bir markanın isim hakkının kullanılması anlamına gelmektedir. Bu noktada da iki kavram karşımıza çıkmaktadır, bunlardan birincisi franchisor (bayilik veren), ikincisi ise franchise (bayilik alandır) olarak adlandırılmaktadır. Burada franchisor isminin ve hizmetlerinin kullanılmasına izin veren ama firmadır, franchise ise ana firmanın belirlediği kurallar ve ödeme koşulları çerçevesinde bu hizmeti yürütmeye yetkisi olan özel ya da tüzel kişilerdir.

Franchise (Bayi) Olmanın Avantajları

Franchaise yani bayi olmanın avantajlarından bazılarını belirtmek gerekirse, en başta söylenilmesi gereken iş kurmak için gereken zaman ve enerjiden sağlanacak olan büyük bir tasarruftur. Diğer bir önemli nokta ise, zaten marka bilinilirliği sağlanmış olan bir firmanın bayisi olunacağı için rahat bir şekilde satış imkanına sahip olacaksınız. Müşterilerin güvenini kazanmış bir firmanın bayiliğini yapmak satışta başarıyı getirecek en büyük unsurlardan biridir. Bayilik veren firmalar genellikle köklü ve bilinirliği olan firmalar olduğu için çok kısa sürede rekabet üstünlüğünüz olacaktır. Bazı firmalar reklam katılım payı isterken bazıları istememektedir. Unutmamak gerekir ki bir firma için reklam önemli bir noktadır, bayilik almayıp kendi markanız ile yapacağınız işlerde de mutlaka reklam çalışmasına gitmeniz gerekmekte ve bu çalışmalar gerektiği gibi verim alacak şekilde yapıldığında bayilik veren firmaların talep ettiği reklam katılım paylarının ücretlerini çok çok aşmaktadır. Aynı zamanda reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarının tek bir elden yürütülmesi de büyük bir avantajdır.

Little Caesars Pizza

Franchise veren firmalar arasında belki de en eski, köklü ve güvenilir olan firma olarak karşımıza çıkan Little Caesars Pizza 1959 yılından beri hizmet vermektedir. Sektörün en hızlı büyüyen firması olan Little Caesars Pizza önde gelen uluslararası 3 büyük pizza zincirinden bir tanesi.

Kurulduğu 1959 yılından itibaren büyük bir hızla gelişen ve günümüzde 28 ülkede 5000’den fazla uluslararası restorana sahip olan Little Caesars Pizza 1996 yılından beri de ülkemizde hizmet veriyor.

Neden Little Caesars Pizza

 

Bayilik veren o kadar firma varken neden Little Caesars Pizza’dan bayilik alman gerektiği konusundan birkaç önemli noktayı belirtmek isterim. Öncelikle gıdaya yatırım yaptığın için krizlerden etkilenmen neredeyse imkansız, yatırım bedelini en geç 3 sene içerisinde geri alabilirsin, profesyonel ve alanında uzman bir kadro tarafından eğitim çalışmaları yürütülür, sağlanan reklam ve pazarlama desteği ile rekabet ortamında önce çıkarsın ve nakit çalışan bir işe sahip olursun.

Little Caesars Pizza’nın Farkı Nedir?

Little Caesars Pizza’yı diğer franchise veren firmalar ve fiyatları ile karşılaştırdığında ne kadar karlı bir işe yatırım yaptığını anlayacaksın. Diğer pizza zincirleri ile karşılaştırıldığında, sadece Little Caesars’da uygulanan her gün her şube için üretilen taze hamur, stok ömrünü uzatmak için katkı maddeleri kullanılmaz, pizzalarda kullanılan doğal ve gerçek mozarella peyniri ve kullanılan diğer kaliteli malzemeler ile Little Caesars rakiplerinin çok çok önünde yer almaktadır.

Little Caesars Pizza Bayilik Şartları

Yatırım bedelinizi en fazla 3 sene gibi kısa bir sürede geri alabileceğiniz Little Caesars Pizza için 220.000 $ + KDV’den başlayan fiyatlar ile yatırım yapma şansına sahipsiniz. Özetlemek gerekirse bayilik bedeli için 40.000$ +KDV, dekorasyon için 70.000$ + KDV, Ekipmanlar – 50.000$ + KDV Bilgi işlem, Yazılım, Donanım – 14.000$ + KDV Diğer Ekipmanlar / Mobilyalar – 15.000$ + KDV Yasal işlemler, Kiralama, Pazarlama vb. Giderler – 20.000$ + KDV olmak üzere, toplamda 200.000$ – 220.000$ + KDV gibi bir yatırım bütçesi gerektirmektedir. Bu fiyatlar kullanılacak mekanın büyüklüğü, yapısı ve konumuna göre değişiklik göstermektedir.

Reklam katkı payı olarak %4 ve net kazançtan %8 oranında bir pay ödemeniz gereken Little Caesars en karlı yatırım alanlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com