Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Madame Coco Bayilik Bedeli Ve Şartları

15.11.2018
228
Madame Coco Bayilik Bedeli Ve Şartları

Deha Mağazacılık Ev Tekstili Ürünleri Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından 2011 yılında İstanbul’da kurulan Madame Coco, şimdilerde sayısı 250’yi aşan mağazalarıyla Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veren ev tekstili mağazasıdır. Geniş iş fırsatları da sunan marka Fransız esintileriyle tasarlanan ürünleriyle Avrupai tarzda ürünleri seven kişiler tarafından çabuk tutulmuş ve tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

Mağaza Konsepti

Madame Coco mağazaları genel itibariyle küçük, müşteriyi bunaltmayan, samimi mağazalardır. Fransız tarzı modern tasarımların yanında Fransa’nın meşhur lavanta tarlalarının kokusunu mağazalarında taşıyan Madame Coco’nun bayiliğini alıp mis gibi lavanta kokan bir mağazada modern tasarımlar ile para kazanmak istemez misin? Cevabın evetse ve nasıl para kazanırım diyorsan Madame Coco bayilik bedeli ve şartlarını beraber inceleyelim.

Madame Coco Türkiye’de Bayilik Veriyor Mu?

Madame Coco, şu an Türkiye’de bayilik vermemektedir. Türkiye’de hizmet veren mağazaların tamamı kendi bünyesinde olup, kendi zinciri altında satış yapmaktadır. Ancak yurtdışında belli şartlar altında bayilik vermektedir. Eğer yurtdışında bir Madame Coco bayiliği almak istiyorsan aşağıdaki şartları yerine getirmen gerekiyor.

Madame Coco Bayilik Şartları

Madame Coco yurtdışında bayilik vermekle birlikte Amerika Birleşik Devletleri ve bazı Avrupa ülkeleri haricinde tek bir mağaza ya da tek bir bölge için bayilik vermemektedir. Ülkenin tamamı için bayilik alma imkanı bulunmaktadır. Öncelikle senin yaşadığın ülkede bölge ve mağaza bazında bayilik alabilme imkanın olup olmadığını öğrenmek için [email protected] adresine mail atabilirsin.

Sonrasında yerine getirmen gereken bazı şartlar var. Öncelikle 400 metrekare ila 1.000 metrekare alanında bir mağaza büyüklüğün ve mağazanın büyüklüğünün %10 oranında depo büyüklüğünün olması gerekmektedir. Alanın büyüklüğü ürün çeşitlerinin tamamını sunabilmek ve kar edebilmek açısından senin için de önemlidir.  Bundan sonra bayilik vermek için Franchise alanındaki tecrübe ve aynı şekilde tecrübeli satış ekibi oluşturma konusundaki becerilere dikkat edilmektedir. Marka, bu zamana kadar oluşturduğu kalite ve hizmet standartlarının bayiliklerde de korunmasını istemektedir.

Bayilik almak isteyen işi, tecrübesi ve finansal geçmişi ve bayilik almak istediği ülkeyi anlatan bir sunum hazırlayıp [email protected] adresine mail atmakta; bu mail marka tarafından değerlendirildikten sonra örnek bir iş plan taslağı gönderilerek bayilik almak isteyen kişinin yapmak istediği iş net olarak anlaşılmaya çalışılmaktadır. Ardından bir değerlendirme süreci başlar ve bayilik isteyen kişi her açıdan değerlendirilir. Bu değerlendirmenin olumlu sonuçlanması halinde kullanılacak mağaza yerinde incelenir ve uygunluk denetimi yapılır. Ardından bölgede bir pazar araştırması yapılarak muhtemel rakiplerin durumu, ürün çeşitleri ve fiyatları incelenir ve buna göre bir satış politikası belirlenir. Ardından taraflar arasında sözleşme imzalanır ve mağaza planlaması, çalışanların işe alımı ve eğitimi gibi hususlardan sonra mağaza açılış tarihine karar verilir. Açılış aşamasında da Madame Coco teknik destek verir ve açılış yapılır. Her ne kadar süreç uzun ve yorucu gözükse de sağlam bir sunum ve strateji ile bu sürecin başarılı ve hızlı bir şekilde aşılması mümkündür.

Madame Coco Bayilik Bedeli

Bayilik alırken ödenecek bedellerin tamamı peşin olarak talep edilmektedir. Bu aşamada bir garanti sağlayabilmek amacıyla bayilerden banka teminat mektubu getirmeleri talep edilir. Bayilik için istenen bedellerin arasında bayilik verilecek ülkenin Pazar koşullarına göre değişen marka kullanım ücreti, mağazanın standart dekorasyonunu yapması için görevlendirilen dekorasyon firmasının tüm masrafları, başlangıçta verilecek ürünlerin ücretleri, ürünlerin gümrükten sonraki taşıma masrafları, mağazada çalışacak personelin her türlü eğitim masrafları bulunmaktadır.

Bedeller ülkeden ülkeye farklılık gösterse de ortalama maliyet 2 milyon Türk lirasına ulaşmaktadır.

Madame Coco Bayiliği Para Kazandırır Mı?

Madame Coco, modern tasarımları ve her türlü ev ihtiyacını karşılar nitelikteki ürünlerini uygun fiyatlarla satması sayesinde tercih edilen ve mağaza stoklarının kısa sürede tükendiği bir markadır. Bu sayede sermayenin karşılığının kısa sürede alınması ve kara geçilmesi mümkündür. Madame Coco’dan bayilik almak karlı işler arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com