Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Masa Örtüsü Dikerek Para Kazanma

Masa Örtüsü Dikerek Para Kazanma

Ek iş ne yapabilirim diye soran binlerce insana firmalar her gün yeni bir iş fikri sunuyor. Bunlardan biri de evde masa örtüsü dikmek. Bu işi veren yerlerse daha çok masa örtüsü satışı yapan çeyiz ve ev eşyası dükkânları, okullar, lokaller ya da İŞKUR aracılığı ile tekstil fabrikaları. Masa örtüsünün baştan dikilmesi istendiği gibi, süslenmesi ya da farklı formlara getirilmesi de istenebiliyor. Bu iş daha çok ev hanımlarının dikkatini çekiyor. Ancak genel olarak dikiş yeteneği olan herkes bu meslekten para kazanabiliyor.

Evde Masa Örtüsü Nasıl Dikilir?

Evde masa örtüsü dikme işi oldukça basittir. Zaten örtünün yapımında kullanılacak olan kumaş işi veren nokta tarafından temin ediliyor. Masa örtüsü dikecek olan kişinin dikiş makinası kullanması şart. Süslemelerin ise daha çok el ile yapılması isteniyor. Süslemelerde genellikle likralı ve simli kumaşlar, kurdeleler, inciler ve boncuklar kullanılıyor. Örtünün büyüklüğü bu işi veren yer tarafından belirleniyor. Kullanılacak masaya göre kumaşlar kesiliyor ve dikiş işlemine geçiliyor.

Kimler Evde Masa Örtüsü Dikebilir?

Evde masa örtüsü dikmek, hemen herkesin yapabileceği bir iştir. Dikiş makinası kullanımını bilmek bu iş için büyük ölçüde yeterli olacaktır. Ek iş arayanların kolaylıkla bu işten para kazanabileceği aşikâr. Bu işi ev hanımları kadar, çalışan hanımlar ya da beyler, üniversite öğrencileri de yapabiliyor. Bu iş için yeterli zaman ayırabilecek herkes evinde masa örtüsü dikebiliyor. Hatta dikiş makinası olmayanlar için firmalar portatif dikiş makinaları da verebiliyor.

Evde Masa Örtüsü Dikme İşine Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

Evde masa örtüsü dikme işi, masa örtüsünün türüne, kumaşın tipine ve süslemesine göre zamanınızı alacaktır. Örneğin saten kumaştan hazırlanacak ve çeşitli işlemeler, boncuklar ile süslenecek bir masa örtüsü ile lokallerde kullanılmak için hazırlanan klasik, kare masa örtülerini hazırlama süresi aynı değildir. Ancak en zorlu masa örtüleri ile çalışıyor olsanız dahi yaklaşık 2 – 3 saat içinde 1 tane ortaya çıkarabilirsiniz. Klasik masa örtülerinde ise bu süre 20 dakikaya kadar inebilmektedir.

Evde Masa Örtüsü Dikerek Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Evde masa örtüsü hazırlayarak ev bütçesine katkı sağlayan ev hanımları, okul masraflarını çıkaran öğrenciler bulunuyor. Bu işe ne kadar çok zaman ayırdığınıza ve diktiğiniz masa örtüsünün türüne göre kazanacağınız tutar da değişiklik gösterir. Klasik, tek tip ve uğraşsız masa örtüleri dikerek ayda minimum 750 TL – 1000 TL kadar kazanabilirsiniz. Ancak daha gösterişli, zorlu kumaşlar ve süslemeler içeren masa örtülerini dikerek ayda kazanabileceğiniz tutar 1500 TL – 2000 TL arasında değişecektir. Bu tamamen sizin bu işe ayıracağınız zamana ve el becerinize bağlıdır. Verilen bu tutarlar günlük yaklaşık olarak bu işe 4 – 5 saatini ayıran kişiler için geçerlidir. Evde ek iş veren firmalar internette, ek iş bulma sitelerinde ilan veriyor. Özellikle çeyizlik eşya, ev tekstili ve mobilya firmaları evde masa örtüsü dikimi için sipariş veriyor. Bunun yanında terziler, moda evleri, rrestoranlar ve okullar da kendileri için masa örtüsü dikimi siparişi verebiliyor. Ancak bu firmaların uyguladıkları fiyat politikaları farklı. Yani çeyizlik eşya ya da ev tekstili ürünleri satan firmalar, daha kapsamlı, daha estetik ve süsleme içeren masa örtüsü sipariş edebiliyor. bu da masa örtülerinin tanesinden 50 – 100 TL’ye kadar kazanç elde etmeni sağlıyor. Ancak terzi, restoran ya da okul gibi noktalar daha basit işçilik içeren masa örtüleri talep edebiliyor. Bu durumda bu örtülerden tane başına alabileceğin rakam 20 – 40 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Evde Masa Örtüsü Dikme İşini Nerden Bulabilirim?

Eve iş veren firmalar genellikle interneti kullanıyor. İnternette ek iş arayanlara özel hizmet veren pek çok siteden, evde masa örtüsü dikme işini bulabilirsiniz. Ayrıca kumaş firmaları ile ya da çeyizlik eşya satan dükkânlar ile görüşebilirsiniz. Genellikle bu konuda en çok İŞKUR firması istihdam sağlıyor. Özellikle ev tekstilinin aktif olarak yapıldığı şehir ve bölgelerde masa örtüsü dikme işini bulmak hayli kolay. Çünkü bu firmalar sırf masa örtüsü dikim işlemi için ayrıca bir kadro oluşturmak ve masrafa girmek istemiyor. Bunun yerine evlere iş olarak verip, daha az eleman maliyetine katlanmış oluyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com