Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

McDonalds Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

17.01.2019
217
McDonalds Bayilik Fiyatı ve Bayilik Şartları

Mc Donald’s Bayilik Bedeli ve Şartları

Türkiye’nin ve dünyanın en çok tercih edilen fast-food restoran zinciri Mc Donald’s franchise sistemi ile büyümeye devam ediyor. Böylelikle kârın sadece kendisinde toplanması geleneğine bir son veriyor ve eşit şekilde herkesle paylaşılması sistemini ortaya koymuş oluyor.

Mc Donald’s franchise veren firmalar şubelerini seçerken oldukça titiz davranmaktadır. Bunun amacı restoranların tamamen müşterilerinin beklentilerini karşılaması ve her açıdan müşterilerinin ihtiyaç duyduğu ürünlere sahip olmasıdır. İşte bu özellikten yola çıkılarak gerek hamburger gerek cheeseburger gerekse diğer bütün ürünlerinde titiz üretim gerçekleştirmektedir.

Kısaca Geçmişi

Mc Donald’s, 1940 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde Roy Kroc ve Mc Donald tarafından kuruldu. Dünyanın ilk fast-food restoranı olarak hizmet vermeye başlayan Mc Donald’s her anlamda kurumsal olarak düzenli bir şekilde büyümeye devam etti ve günümüzde franchise sistemiyle hem genel merkezinin kazancını arttırmak hem istihdamı arhttırmak hem de diğer işletmelerin de kazanmasını sağlamak adına bayilik sistemini ülkemizde de hayata geçirmeye başladı.

Mc Donald’s Bayilik Koşulu

Mc Donald’s bayilik sisteminde bütün franchiselere freelance iş ilanları lisans verilmektedir. Ancak bayilikler kesinlikle kendi içerisinde ayrı bir işletmeye bayilik verme veya iş ortaklığına girişme gibi işlemlerde bulunamaz. Bununla beraber işletmeciler kesinlikle her zaman şirketin başında olmalıdır. Bu genel koşullar sağlandıktan sonra franchise açmak isteyenlerin İstanbul’da uygun bulunan bir Mc Donald’s restoranında beş (5) günlük bir iş başında değerlendirme programı uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra mağazanın m² alanı, dekorasyonu tamamen yetkili kişilerce yapılacak fizibilite saha çalışmaları neticesinde netlik kazanmaktadır.

Mc Donald’s Bayilik Bedeli

Mc Donald’s franchise sisteminden yararlanmak istiyorsanız 400-500.000 $+kdv ödemeniz gerekmektedir. 10 yıllık süreyle bayilik almaya hak kazanmış olacaksınız. Öte yandan yine franchise bedeli olarak 30.000 $+kdv ödemesi yapılması gerekmektedir. Bu mali şartlar da taşındıktan sonra her anlamda söz konusu dünyanın en büyük restoran zincirinin bir işletmecisi olarak sizler de girmiş olacaksınız.

Bunun dışında her anlamda büyümeye devam eden bir diğer yaklaşım olarak dünya genelinde her gün 80 milyonun üstündeki müşterisiyle hizmetlerini sürdürmeye devam eden Mc Donald’s gerçekten de tamamen sıra dışı tüm olanaklarıyla fark yaratmaya devam etmektedir.

Eğitim Süreci

Mc Donald’s titiz bir süreçten geçirerek kabul ettiği tüm bayiliklerini yine aynı ince eleyip sık dokuyan yapısıyla titiz bir eğitim sürecinden geçmektedir. Üstelik bu eğitim öyle her şirketin yaptığı gibi üstünkörü bir iki haftalık eğitim değildir. Tam 8 aylık eğitimden geçirilmektedir.

Bu eğitim sürecinde açıkçası A’dan Z’ye kadar şirket tarafından kurum içi eğitimler işletmecilere alanında yetkin eğitmenler tarafından verilmektedir. Nitekim eğitim franchising veren firmalar sürecinin bir parçası olması bakımından düşünüldüğü zaman dikkatleri üzerine çeken bir konu olarak her anlamda personel seçme ve yerleştirme, insan kaynakları, operasyonel hizmetler, müşteri ilişkileri ve finans yönetimi gibi bütün konularda eğitimler verilir.

Bu eğitimlerin yanı sıra işletmeler hak ettikleri destek de sağlanmaktadır. Başta personel eğitim desteği, insan kaynakları desteği, reklam ve pazarlama desteğinin yanı sıra muhasebe ve finans yönetimi gibi konularda da destek sağlanmaktadır. Böylelikle siz de yüksek kâr marjı olan şirketin bir parçası olarak her anlamda kazanmış olursunuz.

Mc Donald’s Bayilik Başvurusu

Mc Donald’s franchise sisteminde dört adımlı başvuru yöntemi gerçekleştirilmektedir.

Birinci adımda öncelikle gönderilen özgeçmişler (cv) değerlendirmeye alınır. Ardından olumlu bulunan adaylarla 5 günlük iş başında değerlendirme yapılır. Bu süreçten sonra son mülakat yapılır ve en sonunda da 8 aylık kurum içi eğitim süreci resmen başlamış olur. Siz de 444 62 62 numaralı çağrı merkezinden aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com