Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Nasıl Para Kazanabilirim? Diyenlere Kazandıracak 15 İş Fikri

Nasıl Para Kazanabilirim? Diyenlere Kazandıracak 15 İş Fikri

Nasıl para kazanabilirim düşüncesi herhangi bir yerden geliri olsun veya olmasın hemen herkesin kafasına takılan bir düşüncedir. Günümüzde yeni bir iş kurmak ya da ek iş yapmak isteyen hemen herkesin öncelikle para kazanmak için yeni iş fırsatlarını detaylı olarak araştırması gerekir. Ülkemiz ekonomik yönden gelişmekte olan bir ülke olduğu için yeni iş fırsatlarının çok olduğu bir ülkedir. Ayrıca sürekli gelişmekte olan ülkemizde yaşamanın getirdiği en büyük avantajlardan birisi de az vakit harcayarak değişik alanlardaki iş fikirleriyle büyük gelirler sağlayabilmektir. Ayrıca ülkemizde pek çok sektörde fazla rekabet yoktur. Rekabetin çok az olmasından dolayı kısa sürede önemli gelirler elde etmek mümkün. İşte ülkemizde nasıl para kazanabilirim diyenler için yeni iş fırsatları;

Koltuk Yıkayarak Aylık 10 Bin TL Kazanın!

Kolaylıkla nasıl para kazanılır derseniz modern iş fikirleri arasında koltuk yıkayarak para kazanma işinin yer aldığını görebilirsiniz. Bir gün içerisinde   günlük ortalama 500-600 TL para kazanabilmeniz mümkün. İnsanlar evlerindeki koltuklarını boyutlarından dolayı nakliye güç olacağı için olduğu yerde yıkamak çok mantıklı. Bir yıkama 80-120 TL arası değişmektedir. bir tutar Bu şekilde günde 6 saatlik bir çalışmayla 3 müşteriye gidildiğinde ayda en az 7000-8000 TL kazanmak mümkün olabilir.  Profesyonelce koltuk yıkamak için kullanılacak makineler 2000 TL ile 3000 TL arasındadır. Bu işte müşterinin elektrik ve suyunu kullanacaksınız. Çok az miktar bir para deterjanın ve müşterinin bulunduğu mekana gitmek için gereken benzin masrafı dışında pek bir maliyeti olmayan bir iş. Bu nedenle sadece makine için harcayacağınız miktar dışında hiçbir maliyeti yok denebilir.

Koltuk Yıkama İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/yerinde-koltuk-yikayarak-para-kazanmak/

Tavuk Çiftliği Kurarak Aylık 50 Bin TL Kazanın

Tavuk çiftliği kurmak için önemli bir sermaye gereklidir. Başarılı, yüksek gelir getiren ve satış sorunu olmayan bir iş fikri arıyorsanız eğer tavuk çiftliği kurmayı denemelisiniz. Son zamanlarda, yumurta ve tavuk eti fiyatlarının ciddi artış yaşaması sonucunda kar marjı daha fazla yükselen bir iş olmuştur. Sermaye bulmak amacıyla yer temini yaptıktan sonra herhangi bir bankadan kredi çekebilirsiniz.  Ayrıca bakanlık izninizi aldığınız için bankalardan kredi çekme olanağınız artacaktır. Genel tavuk çiftliği kurmak ise çok maliyetli ve çok sermaye gerektiren bir iştir. Bu iş için en azından 200 bin lira sermayeye ihtiyaç vardır. Tavuk çiftliği ne kadar kazandırır sorusunun cevabına gelince, bir tavuk çiftliğin ortalama aylık geliri 3-4 bin lira civarındadır. Yumurta kazançlarına ek olarak bu tavukların sonradan tavukçuluk şirketlerine satarak ortalama aylık net geliriniz 5 bin lirayı geçer.  Yani 10 bin tavuklu bir çiftlik ortalama aylık 50 bin lira gelir sağlar.

Tavuk Çiftliği İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/tavuk-ciftligi-acarak-para-kazanmak/

Kendi Aracınla Şoförlük Yaparak 4000 TL Kazanın!

Kendi aracıyla şoförlük yaparak para kazanan birçok insan var. Siz de bu yöntemi kullanarak para kazanabilirsiniz. Mesela; makam şoförlüğü bu iş için çok uygundur. Bu şekilde kendi arabanızı kullanarak özel şoförlük yapabilirsiniz. Hangi yöntemi kullanacağınız, sizin çalışma şeklinizden tutun da kazancınıza varana kadar pek çok faktörü belirleyecektir. Ayrıca yaşlı bir çifte özel şoförlük yaparak gayet iyi para kazanabilirsiniz. Aynı şekilde çocuklu aileler, hastalar, sakatlar ya da trafiğe çıkmaktan korkan kişiler için kendi aracınıza özel şoförlük yapabilirsiniz.
Bu işten ne kadar para kazanacağınız izleyeceğiniz yöntemlere göre değişir. Ortalama 2500-4000 TL arası kazanabilirsiniz.

Şoförlük İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/kendi-aracinla-soforluk-yaparak-para-kazanmak/

İstiridye Mantarı Yetiştirerek Aylık 3 Bin TL Kazanın

İstiridye mantarları ağaçlarda bulunan selüloz maddesinden beslenerek büyür, siz ise ağaç yerine samandan oluşan bir kompost hazırlayarak mantarın ihtiyaç duyduğu selülozu sağlarsınız, kompostun içinde büyüme başlayan mantarları bir süre sonra toplayarak satmaya başlayabilirsiniz. İstiridye mantarı serin, nemli ve karanlık ortamda daha verimli bir şekilde yetişen mantar türüdür.  Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mantar üretimine destek olmak için 2018 yılında geri ödemesiz 30 bin TL hibe verme kararı aldı, hibe alabilmek için sadece girişimci sertifikanızın olması gerekiyor.  Ürünün kalitesine göre maliyetiniz kilo başına 2TL ile 5TL arasında değişebilir. Kazancınızı arttırmak için doğru satış noktasını bulmanız gerekir, istiridye mantarı pazarlarda 5 TL’ye satılırken, marketlerde fiyat 10 liradan 15 liraya kadar çıkabiliyor. Yani pazarcıya satarsanız az, markete satarsanız çok kar elde edersiniz.

İstridye Mantarı İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/istiridye-mantari-yetistirerek-para-kazanin/

Tekne ve Yat Temizliği Yaparak Para Kazanın

Tekne ve yat temizliği yaparak para nasıl kazanılır fikri son yıllarda ortaya çıkan ve gittikçe yaygınlaşan bir fikir. Bu iş için biraz deneyim ve eğitim gerekebilir. Sonbahar ve kış aylarında veya sezonluk tamir işleri için sudan çekilen tekne ve yatların temizlenmesi gerekir. Temizliğini yapabileceğiniz bir tekne bulmak için marinaları ve limanları ziyaret ederek karaya çekilmiş teknelerin sahipleri ile görüşüp temizlik hizmetinizi anlatıp, iş almaya çalışabilirsiniz. Aynı şekilde tekne satıcıları ile ilan siteleri üzerinden de  irtibat kurabilirsiniz. Teknenin türüne bağlı olarak güverteleri, uyku bölmelerini, başlığı ve muhafazaları dahil büyük bir temizlik planı yapılmalıdır. Aylık 3000 TL civarı kazanç sağlamak mümkündür.

Tekne Ve Yat Temizliği İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/tekne-ve-yat-temizligi-yaparak-para-kazanma/

Su Piresi Üreterek Aylık 500 TL Kazanın

Akvaryum yetiştiriciliğinin en çok kullanılan canlı yemlerinden birisi su pireleridir. Besin değeri yüksek olan su pireleri ile para kazanma sağlanabilir. Su pireleri suyu temizleme özelliklerinin yanında bakteri barındırmaması nedeni ile de akvaryumcular tarafından tercih ediliyor. En düşük aylık olarak 200 TL kazanç elde edilebilir. Su sıcaklığı 15 ile 22 derece olan ortamlarda bu pireler bolca üreyebilir. Küçük havuzlarda kolayca üretim yapılabiliyor. Küçük çaplı bir fanus için 40- 80 TL ödeyebilirsiniz. Toprak ya da at gübresi bulmak çok sorun olmaz. Bunun haricinde bir maliyeti yoktur. Kap seçerken derin değil de yayvan modeller arasından seçimler yapılmalıdır. Küçük poşetler halinde hazırladığınız su pirelerini 10 liradan satışa sunabilirsiniz. Ortam büyüklüğüne göre ayda en az 200 TL kazanabilirsiniz.

Su Piresi İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/su-piresi-ureterek-para-kazanin/

Bisiklet Kiralayarak Aylık 3 Bin TL Kazanın

Günümüzde bisiklet yalnızca ulaşım amacıyla kullanılmıyor. Bunun yanı sıra romantik bir yolculuğa çıkmak ve spor yapmak gibi nedenlerle de birçok kişi bisiklet kullanıyor. Bisiklet kiralayıp para kazanmak istiyorsanız yüksel kazancı olan bir ek işten söz edilebilir. Bisiklet kiralama işinden aylık 1000 TL ile 3000 TL arası kazanç elde edilebilir. Kendi işi olan birisinin bisiklet kiralama işini yaptığında çok yüksek aylık gelire sahip olacağını söyleyebiliriz.

Bisiklet Kiralama İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/bisiklet-kiralayarak-para-kazanmak/

Köpek Gezdirerek Aylık 5 Bin TL Kazanın

Ek işler arasında köpek gezdirme işi de bulunmaktadır. Bu iş için genellikle saat başına ödeme alınır. Diğer yandan köpek sahipleri tarafından  el ilanı dağıtılır ya da internette hayvanlar ile ilgili sitelerde ve iş bulma sitelerinde yayınlar. Genellikle minimum 2 – 3 saat gezdireceğin köpek için saat başı ödeme alırsın. Saat başı ücret düşük olsa da her gün yaparsan bu işi aylık  kazancın yüksek olacaktır. Köpek gezdirme işinden saat başı en az 10 TL gelirin kazancın olur. Aylık bu rakam 250 – 300 TL’ye ulaşır. İşine ek olarak yaptığın bu işten iyi bir ek kazanç elde edebilirsin. Eğer birden fazla köpek gezdirmen istenirse bu rakam saat başı 15 ile 30 TL civarında değişir.

Köpek Gezdirme İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/kopek-gezdirerek-para-kazanma/

Katalog’dan Ürün Satışı Yaparak Aylık 1.000 TL Kazanın

Katalog ürünlerinin satışıyla maddi kazanç sağlayabilirsiniz. ilgi ve ihtiyaçlarınıza göre satacağınız ürünü belirlemelisiniz. Belirlediğiniz ürünün katalog satışını gerçekleştiren firma hakkında araştırma yapmalısınız. Araştırmalarınızın sonucuna göre üyelik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik başvurusu firmaya daha önceden satış eleman üyesi olmuş danışman bir kişi aracılığıyla veya internet aracılığıyla firmanın kendi sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Üyelik işlemi tamamlandıktan kısa bir süre sonra sistemde kayıtlı adrese kataloğunuz gönderilir. Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar maddi kazanç sağlarsınız. Ne kadar çok aktif üye kazandırırsanız size sağlayacakları avantajlar çok olacaktır. Ortalama ayda en az 500 TL kazanabilirsiniz.

Katalog’dan Ürün Satarak Para Kazanma İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/katalogla-satis-yaparak-para-kazanmak/

Anket Doldurarak Ayda 1500 TL Kazanın

Çeşitli araştırma şirketleri kendilerine gelen araştırma tekliflerine dayanarak müşterilerini ürün ve hizmetleri hakkında saptamak ve ölçmek isteyen şirketler için üyelere anketler hazırlamaktadır. Anket doldurduğunuzda nakit paralar ve hediyeler kazanırsınız. Her açıdan anket doldurarak para kazanmak isteyen kişiler ayda asgari ücretin (1604) üzerinde net gelir sağlayabilir. Bunun için günde düzenli olarak 4-5 saat anket doldurmak gerekir. Her bir anketin ortalama süresi zaten 5-10 dakikalık anketlerden oluşur. Herkes katılım sağlayabilir. İster öğrenci ister ev hanımı ister çalışan olsun boş vaktini nakite çevirmek isteyen herkese açık bir platform.

Anket Doldurarak Para Kazanma İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/anket-doldurarak-para-kazanmak/

Evde Meyve Kurutarak Para Kazanın

Meyve kurutma işlemi doğru teknikleri ve püf noktaları bilinerek yapılırsa aslında çok kolay ve kazançlı bir iştir. Evde iş imkanı sunan meyve, sebze işlerini de seviyorsanız rahatça yapabileceğiniz bir iştir. Para kazanmanın bu kadar zor olduğu bir dönemde para kazandıran her fikir altın kadar değerlidir. Yazın kuruttuğunuz meyveleri kışın rahatlıkla satıp gelir elde edebilirsiniz. Evde meyve kurutma işini sakın küçümsemeyin, satın aldığınız meyvelerden 3 katını elde etmek hiç de küçük bir kazanç değildir. Yaz aylarında kuruttuğunuz meyveleri Kasım-Aralık aylarında satarak güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Böylece aylık 800-1000 TL arası bir kazanç elde edilebilir.

Meyve Kurutarak Para Kazanma İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/evde-meyve-kurutarak-para-kazanma/

Evde Mantı Yaparak Aylık 1500 TL Kazanın

Evde mantı yaparak para kazanmak için 2 alternatif bulunuyor. Bunlardan biri firmalar ile çalışmak, diğeri ise kişinin kendi çapında satışını yapmasıdır. Evde yapılacak işler arasında bulunan evde mantı yapma hem kolay hem de çok gelir getiren bir iştir. Kahvaltıcılar, kuru gıda satış noktaları, marketler, bakkallar ve lokantalar el yapımı mantıyı kolayca satın alacaklardır. Öğrenci çalışan ya da ev hanımı hemen her bayan bu işi yapabilir.  Bu işi kendi çapınızda yapmak isterseniz aylık kazanacağınız miktar 750 TL ile 1000 TL arasında değişecektir. Firmalar ile sipariş alarak çalışmak isterseniz aylık kazancın 1000 TL ile 1500 TL arasında değişiklik gösterecektir.

Mantı Yaparak Para Kazanma İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/evde-manti-yaparak-para-kazanmak/

Çeyizlik Patik Yaparak Para Kazanın

Genellikle evde patik yapma işi kadınlar tarafından sık tercih ediliyor. Özellikle bir işte çalışamayanlar, çalışıp da bol boş zamanı olanlar patik yaparak para kazanabiliyor. Hatta öğrenciler dahi bu işten kendi harçlıklarını çıkarabiliyor. Bunlardan biri de çeyiz patiği hazırlamaktır. Çeyizlik eşya satan butiklerin çoğu bu ürünlere talip olacaktır. Hatta yalnızca çeyizlik değil, yöresel kıyafet satan noktalar da yine patik satın alacaktır. Bir çift patiği ortalama 5 – 6 saatte bitirebilirsin. Hatta daha hızlı olan hanımlar bir gün içinde 2 ya da 3 çift patik örebiliyor. Genellikle, standart bir çift patik için ödenecek bedel 10 – 30 TL arasında değişiklik gösteriyor. Ancak, çeyizlik patik dendiğinde biraz daha süslü ve farklı ürünler bekleniyor. Patik ne kadar farklı ise ödenecek bedel de o oranda artıyor.  Farklı patik modelleri satarak aylık kazancınız 500 – 600 TL’ye ulaşabilir.

Çeyizlik Patik Yaparak Para Kazanma İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/ceyizlik-patik-yaparak-para-kazanma/

Evde Magnet Yaparak Para Kazanın

Magnet yaparak para kazanmak evde yapılabilecek çok kolay ve kazançlı işlerdendir. Magnet süslemelerine, reklam malzemeleri ve promosyonlara olan ilgi her geçen gün artıyor. Buzdolabı süsü olarak çok sevilen ve tercih edilen magnet süslemeler, bayanlar tarafından hediyelik olarak da verilir. İlk önce ödemelerde ve işin sürekliliği için güvenilir firmalar ile bağlantı kurmalısınız. Magnet birleştirme işinde ne kadar çok birleştirme ve paketleme yaparsanız o kadar çok kazancınız olur. Bazı firmalar haftalık ödeme yaparken, bazı firmalar aylık ödeme yapmayı tercih ederler. Magnet paketleme işi ile aylık yaklaşık 2000-2300 TL. gelir elde edebilirsiniz.

Magnet Yaparak Para Kazanma İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/evde-magnet-yaparak-para-kazanma/

Evde Özel Ders Vererek Para Kazanma

Evinizin konforunda birebir özel ders verebilir ya da bütün öğrencilerinize videolarınızı çekip sosyal medyadan yayınlayabilir ve ders anlatarak para kazanabilirsiniz. Yayınlanacak derslerin YouTube başta gelmek üzere sosyal video paylaşım siteleri üzerinden kendinize ait bir kanal oluşturarak ücretsiz olarak paylaşmanız ve reklam yapmanız izlenme sayısına bağlı olarak gelir elde etmeniz mümkün olmaktadır. Ancak özel bir kurumun online ders kanalından ders anlatma yolunu tutarsanız bu durumda kurumun öğrencilerine verdiği aylık 3.500-4.000 lira aralığında kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca saati 50-100 TL arasında değişen birebir özel ders’de verebilirsiniz.

Özel Ders Vererek Para Kazanma İşi Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/evde-ozel-ders-vererek-para-kazanmak/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rhonda dedi ki:

    I am sure this article has touched all the internet viewers, its really really pleasant post on building up new…

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com