Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Nasıl Zengin Olunur? Zengin Olacağınız 10 İş Fikri!

11.01.2019
180
Nasıl Zengin Olunur? Zengin Olacağınız 10 İş Fikri!

Nasıl zengin olunur sorusunun aslında belirli bir cevabı yoktur. Zengin olmak için aslında yapılması gereken, bu konuda başarılı olmuş kişileri örnek alarak onlar gibi davranmaktır. Zengin olmak fikri aslında çok geniş kapsamlı bir kavramdır. Bazı insanlara iyi gelir getiren bir işle beraber, birer ev ve arabaya sahip olmayı zenginlik olarak görürken; bazı insanlar ise çok para kazandıran kazançlı bir iş yerine sahip olmak ve bunlara ilaveten evler, arabalar, yatlar hatta büyük iş yerlerine sahip olmayı zenginlik olarak tanımlamaktadır. Her ne kadar zengin olmak kavramı kişiden kişiye değişse de belirli bir refah seviyesini yakalamak anlamında zengin olmanın ise çeşitli yolları bulunmaktadır. Bir gün siz de gerçek manada zengin olmak istiyorsanız nasıl zengin olunacağına dair aşağıda yer alan iş fikirlerinden faydalanabilirsiniz:

İnternetten Fotoğraf Satarak Para Kazanın

İnternetten para kazanma fikri son yılların en moda para kazanma yöntemlerinden birisidir. İnternetin gelişmesi sonucu binlerce kişi çektiği profesyonel fotoğraflar ve photoshop veya illüstratör kullanarak oluşturduğu resimleri internet siteleri üzerinden satarak para kazanmaktadır. İnternet siteleri, kitaplar, restoran menüleri, çeşitli tasarımlar vb. birçok yerde fotoğraf ve illüstrasyonlar kullanılmaktadır. İnternetten fotoğraf satma işini yapabilmeniz için sanatsal bir bakış açısı ve orta seviyede profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip olmanız yeterlidir.

Çektiğiniz fotoğrafları satan internet sitelerine ücretsiz üye olarak, bu siteler üzerinden satabilirsiniz. Belirtilen şartlara uygun olarak yüklediğiniz fotoğraflar site tarafından incelenerek yayınlanır ve satışa hazır hale gelir. Çeşitli açılardan çekeceğin fotoğraflar için 1 saat ayırabilirsin. Ayrıca bir illüstrasyon için günlerce de uğraşabilirsin. Ancak para kazanabilmek ve fazla satış yapmak maksadıyla bu iş için oldukça çok vakit ayırman gerekmektedir. İnternet sitelerin fotoğraf başına verdikleri satış ücretleri de değişiklik gösterir.  Her 100 indirme için  ortalama kazancınız 20 dolar ile 100 dolar arası değişebilmektedir. Fiyatlar fotoğrafların kalitesine, içeriğine ve satış alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu iş için dreamstime.com, 123rf.com, freedigitalphotos.net ve Corbis.com siteleri tercih edilebilir.

İnternetten Fotoğraf Satarak Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/internette-fotograf-satarak-para-kazanmak/

Böcek Yetiştirerek Para Kazanın

Küçük kapalı yerlerde yapabileceğiniz ek işler arasında böcek yetiştiriciliği iyi bir alternatiftir. Özellikle ipek böceği yetiştiriciliği birçok girişimciyi memnun eden kazançlar sunuyor. Seçtiğiniz böcek çeşidine göre yetiştiricilik yapabilirsiniz Yetiştirebileceğiniz böcek türlerinden bazıları ipek böceği haricinde, sülük, hama böceği, arı, uğur böceği, çekirge, kurtçuk, solucan, tıbbi, morio kurdu bulunuyor. Bu böceklerden bazılarını doğrudan satarak, bazılarının da sağladıkları hizmetleri satarak gelir elde edebilirsiniz. Bu böcek türleri 20 kuruş ile 11 TL arasında değişen fiyatlarla satılır. İç piyasada daha çok canlı yem olarak tercih edilen böcekler dış piyasaya ihraç edilmektedir.

Böcek Yetiştirerek Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/bocek-yetistirme-sektorunde-is-fikirleri/

Bisiklet Kiralayarak Para Kazanma

Bisiklet kiralayarak para kazanma fikri zengin olmanın yolları arasında neden olmasın? Günümüzde bisiklet yalnızca ulaşım amacıyla kullanılmıyor. Bunun yanı sıra romantik bir yolculuğa çıkmak ve spor yapmak gibi nedenlerle de birçok kişi bisiklet kullanıyor. Bisiklet kiralayıp para kazanmak istiyorsanız yüksel kazancı olan bir ek işten söz edilebilir. Bisiklet kiralama işinden aylık 1000 TL ile 3000 TL arası kazanç elde edilebilir. Kendi işi olan birisinin bisiklet kiralama işini yaptığında çok yüksek aylık gelire sahip olacağını söyleyebiliriz.

Bisiklet Kiralayarak Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/bisiklet-kiralayarak-para-kazanmak/

Akşamları Köpek Gezdirerek Para Kazanma

Ek iş olarak yapılabilecek işler arasında köpek gezdirme işi de bulunmaktadır. Bu iş için genellikle saat başına ödeme alınır. Diğer yandan köpek sahipleri tarafından  el ilanı dağıtılır ya da internette hayvanlar ile ilgili sitelerde ve iş bulma sitelerinde yayınlar. Genellikle minimum 2 – 3 saat gezdireceğin köpek için saat başı ödeme alırsın. Saat başı ücret düşük olsa da hergün yaparsan bu işi aylık  kazancın yüksek olacaktır. Köpek gezdirme işinden saat başı en az 10 TL gelirin kazancın olur. Aylık bu rakam 250 – 300 TL’ye ulaşır. İşine ek olarak yaptığın bu işten iyi bir ek kazanç elde edebilirsin. Eğer birden fazla köpek gezdirmen istenirse bu rakam saat başı 15 ile 30 TL civarında değişir.

Woman walking her pet dog

Köpek Gezdirerek Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/kopek-gezdirerek-para-kazanma/

Katalog Satışı Yaparak Para Kazanın

Günümüz şartlarında tek maaşla geçim sağlamak çok zor. Katalog satış yöntemi sayesinde ek iş yapma fırsatı bulunuyor. Katalog ürünlerinin satışıyla maddi kazanç sağlayabilirsiniz. ilgi ve ihtiyaçlarınıza göre satacağınız ürünü belirlemelisiniz. Belirlediğiniz ürünün katalog satışını gerçekleştiren firma hakkında araştırma yapmalısınız. Araştırmalarınızın sonucuna göre üyelik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Üyelik başvurusu firmaya daha önceden satış eleman üyesi olmuş danışman bir kişi aracılığıyla veya internet aracılığıyla firmanın kendi sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Üyelik işlemi tamamlandıktan kısa bir süre sonra sistemde kayıtlı adrese kataloğunuz gönderilir. Katalog satışını ek gelir isteyen herkes yapabilir. Ne kadar çok satış yaparsanız o kadar maddi kazanç sağlarsınız. Ne kadar çok aktif üye kazandırırsanız size sağlayacakları avantajlar çok olacaktır. Ortalama %10-%20 kar marjı ile bu işi yaparak ayda en az 500 TL kazanabilirsiniz.

Katalog Satışı Yaparak Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/katalogla-satis-yaparak-para-kazanmak/

Anket Doldurarak Ayda 1500 TL Kazanın

İnternetten para kazanma yollarından birisi de anket doldurarak para kazanma yöntemidir. Bağımsız araştırma şirketleri kendilerine gelen araştırma tekliflerine dayanarak müşterilerini ürün ve hizmetleri hakkında saptamak ve ölçmek isteyen şirketler için üyelere anketler hazırlamaktadır.  Anket doldurduğunuzda nakit paralar ve hediyeler kazanırsınız. Her açıdan anket doldurarak para kazanmak isteyen kişiler ayda asgari ücretin (1604) üzerinde net gelir sağlayabilir. Bunun için günde düzenli olarak 4-5 saat anket doldurmak gerekir. Her bir anketin ortalama süresi zaten 3-5 dakika süre olduğu için sizi yormayan anketlerden oluşur. Herkes katılım sağlayabilir. İster öğrenci ister ev hanımı ister çalışan olsun boş vaktini nakite çevirmek isteyen herkese açık bir platform. Ücretsiz olarak üyelik işleminizi tamamladıktan sonra e-posta adresinize gönderilen aktivasyon linkini tıkladıktan sonra hesaba erişiminiz mümkün olacaktır.

Anket Doldurarak Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/anket-doldurarak-para-kazanmak/

Damla Su Bayilik Bedeli ve Şartları

The Coca Cola Company bünyesinde bayilik veren Damla Su tamamen doğal kaynak suyunu damacana, cam şişe ve en son ürettiği konseptle franchising bitki şişe seçenekleriyle Türkiye’nin yüzlerce dağıtım ağı üzerinden herkese sunuyor. Eğer zengin olmak istiyorum şeklinde bir düşünceniz varsa kar marjı çok yüksek olan Damla Su bayilik fırsatını kaçırmamalısınız. Damla suya bayilik almak isteyen kişilerin resmi internet sayfası üzerinden öncelikle iletişim formunu doldurması isteniyor. Ardından da Damla suyun belirli kriterlerini bayilik almak isteyenlerin taşıması gerekmektedir. Damla su bayiliği için en az 50 bin liralık bedel ödenmesi ve kdv ile birlikte standart bayilik ödeneğinin verilmesi gerekiyor. Damla su bitki şişe konseptinde 0.33 – 0.75 litrelik, cam şişe konseptinde 5 litrelik, 8 litrelik ve de 19 litrelik damacana doğal kaynak suyu müşterilerine sunmaktadır. Damla Su 7 gün 24 saat kesintisiz olarak 0850 201 30 35 numarasından hizmetine devam etmektedir.

Damla Su Bayiliği Alarak Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/damla-su-bayilik-basvurusu-fiyati-ve-sartlari/

Evde Özel Ders Vererek Para Kazanma

Evinizin konforunda rahatlıkla bütün öğrencilerinize ders anlatmak için yapmanız gereken kulaklıklı mikrofon, dizüstü bilgisayar ile siz de kendi videolarınızı çekip sosyal medyadan yayınlayabilir ve ders anlatarak para kazanabilirsiniz. Elbette ders vererek para kazanma için uzmanlık alanınızla ilgili elinizde materyallerin bulunması gerekir. Yayınlanacak derslerin Youtube başta gelmek üzere sosyal video paylaşım siteleri üzerinden kendinize ait bir kanal oluşturarak ücretsiz olarak paylaşmanız ve reklam yapmanız izlenme sayısına bağlı olarak gelir elde etmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra kendi resmi web sitenizi kurarak öğrencilerinize buradan da özel ders verebilirsiniz.Üstelik herhangi bir formasyon belgesi almanıza gerek olmadan alanınıza yönelik olarak ders anlatmanız ve bundan aylık ciddi manada güzel paralar kazanmak sizin de hakkınız olacaktır. Eğer kendi özel alanınızdan ders anlatırsanız öğrencilerin sizi beğenip ilgiyle takip etmesine bağlı olarak aylık 20.000 lira gibi astronomik rakamlar kazanmanız hiç de zor değil. Ancak özel bir kurumun online ders kanalından ders anlatma yolunu tutarsanız bu durumda kurumun öğrencilerine verdiği aylık 3.500-4.000 lira aralığında kazanç elde edebilirsiniz.

Evde Özel Ders Vererek Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/evde-ozel-ders-vererek-para-kazanmak/

Tavuk Çiftliği Açarak Para Kazanmak

Tavuk Çiftliği, son dönemde yumurta ve tavuk eti fiyatlarının ciddi artış yaşaması sonucı kar marjı daha fazla yükselen bir iş olmuştur. Tavuk çiftliği kurmak son dönemde en karlı yatırımları arasında yer alıyor. Kendinize nasıl zengin olurum diye bir soru soruyorsanı, bunun cevabı tavuk çiftliği kurmak olabilir. Başarılı, yüksek gelir getiren ve satış sorunu olmayan bir iş fikri arıyorsanız eğer tavuk çiftliği kurmayı denemelisiniz.
Tavuk çiftliği kurmak için önemli bir sermaye gereklidir. Sermaye bulmak amacıyla yer temini yaptıktan sonra herhangi bir bankadan kredi çekebilirsiniz.  Ayrıca bakanlık izninizi aldığınız için bankalardan kredi çekme olanağınız artacaktır. Genel tavuk çiftliği kurmak ise çok maliyetli ve çok sermaye gerektiren bir iştir. Bu iş için en azından 200 bin lira sermayeye ihtiyaç vardır. Tavuk çiftliği ne kadar kazandırır sorusunun cevabına gelince, bir tavuk çiftliğin ortalama aylık geliri 3-4 bin lira civarındadır. Yumurta kazançlarına ek olarak bu tavukların sonradan tavukçuluk şirketlerine satarak ortalama aylık net geliriniz 5 bin lirayı geçer.  Yani 10 bin tavuklu bir çiftlik ortalama aylık 50 bin lira gelir sağlar.

Tavuk Çiftliği Açarak Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/tavuk-ciftligi-acarak-para-kazanmak/

Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanın

Solucan gübresi Organik olması ve %100 verimlilik arttırması nedeniyle piyasadaki en kaliteli gübreler arasında kabul edilir. Sizde toprakla uğraşmayı seviyorsanız ve yeni bir iş fikri arıyorsanız bu iş sizin için çok uygun olabilir. Solucanların koyu kırmızı renk olanları aktif ve genç olanları seçilmelidir. En verimli ve kaliteni gübre üreten cins olarak bilinen kırmızı Kaliforniya Solucanları temin etmeniz gerekir. Solucanların bulundukları ortamın kesinlikle güneş ışı görmemesi e dikkat edilmelidir. Isının en düşük -2 derece en yüksek 30 dereceyi geçmemesi gerekir. Bu sıcaklıkların altında veya üzerinde solucanlar uyku durumuna geçer ve üretim risk altına girer. İlginç iş fikirleri arasında yer alan solucan gübresi işinde, İki metrekarelik bir alandan uygun koşullar sağlandığı takdirde imalat için harcadığınız tutarın 30 katı kar elde etmeniz mümkün.

Solucan Gübresi Üreterek Para Kazanma Detayları : https://www.kazanclifikirler.com/solunca-gubresi-ureterek-para-kazanin/

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com