Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Online İngilizce Dersi Vererek Para Kazanma

Online İngilizce Dersi Vererek Para Kazanma

İngilizce öğrenmek 21. yüzyılın en büyük zorunluluklarından birisi haline geldi. İngilizce dilini ana dili seviyesinde bilen kişiler evde yapılacak işler daha kolay iş bulabiliyor ve kariyerini daha üst şirketlerle şekillendirme imkanı buluyor. Üstelik yurt dışında da çalışma imkanı bularak hem daha çok para kazanma hem de daha gelişmiş bir ülkede yaşama imkanını elde etmiş oluyor.

İngilizce eğitimini üniversite boyunca aldınız ve yurt dışı dil okullarıyla da pratik olarak tamamladınız. Şimdi sıra sizin de başkalarına öğretme zamanınız geldi. Bunun için nereden başlamalı ve bu alanda nasıl para kazanmalısınız, üzerinde duralım.

Evden Online İngilizce Dersi Vererek Para Kazanın

Evinizden online ortamda başkalarına İngilizce dersi vererek evde yapılabilecek işler para kazanmak istiyorsanız kameralı bir bilgisayara ve mikrofona sahip olmanız yeterli olacak. Online İngilizce eğitimi sitelerine iş başvuruda bulunarak İngilizce öğretmenliği yapabilirsiniz. Türkiye’de yabancı dil eğitimi konusunda online ortamdan da hizmet veren Türk-Amerikan Derneği dil okulları (TED) başta olmak üzere British Council, Amerikan Kültür Dil Okullarının online İngilizce eğitmeni olabilirsiniz.

Bu dil okullarına hemen güncel özgeçmişinizi ulaştırarak ya da Kariyer.net sitesindeki kurumsal ilanlarına göz atarak ekibin bir parçası olabilirsiniz.

Aylık Freelance İngilizce Eğitmen Maaşı

İngilizce eğitmenleri yukarıda önerdiğim dil okulları ile çalıştığında serbest zamanlı da olsa sigortalı olup öğretmen maaşıyla eşit koşullarda ücret alır. Bu nedenle aylık tecrübesiz adaylar en az 3.500 TL maaşla işe alınırlar.

Bunun yanı sıra tecrübeli adaylar aylık 5.000 TL ve üzerinde tüm sosyal haklar da ekstra olacak şekilde para kazanır.

Elbette bir kuruma bağlı olarak çalışmanız gerekmez. Kendi dijital ortamınızı kurarak da eğitmenlik yapmanız mümkün.

Freelance Videolu İngilizce Öğretmenliği

Youtube, Instagram gibi en çok takip edilen sosyal medya hesaplarından güncel HD videolarınızı yükleyerek abonelerinizden para kazanmanız da mümkün olacaktır. Üstelik alanınızda kendinizi geliştirdiğinize her açıdan inancınız tamsa bu durumda aylık 20.000 liranın üzerinde kazanç sağlamanız işten bile değil.

Sonuçta İngilizce öğretmenliği çok önemli bir meslek olduğundan dolayı her açıdan dikkat çekiyor. Bu da freelance öğretmenlik yapacakların tüm bu konularda fark yaratması anlamına gelmesi bakımından önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

Online İngilizce Dersi Vereceklere Tavsiyeler

Yazı boyunca anlatılan adımların yanı sıra pratik olarak İngilizce ders vereceklere tavsiye niteliğinde bir başlık açma gereksinimi de duyulmuştur. Belli başlı tavsiyeler şunlar olacaktır:

  • * Online platform üzerinden yabancı dil eğitimi için en ideal ortam Youtube kanalıdır. Çünkü dünyanın en çok tıklanan sitesi olduğu için kendi web sitenizden daha çok dikkat çekeceğinizi tahmin edersiniz.
  • * Youtube kanalınızda videolarınızın öne çıkması için videolarınızın reklamını yapmalı ve bunun için Youtube iş ortaklığı programından yararlanmanız gerekmektedir.
  • * Online ders verecek olsanız dahi başta çevrenizdeki insanlar hedef olmak üzere İngilizce eğitimine ihtiyacı olan kişilerle de kendinize öğrenci bulabilmeniz mümkün olacaktır.
  • Öte yandan dil eğitimi konusunda internetten kazanç kendi adınıza sosyal hesabınızdan da duyuru yaparak bu alanda gerçekten de gelişim kaydetme imkanı bulursunuz.
  • * Fiyat politikası da çok önemlidir. Eğitmen olduğunuzun bilinciyle maddi menfaati değil manen yararı hedef almalı ve olabildiğince düşük ücretle bu hizmeti vermelisiniz. Bu şekilde hem gönüllerde de taht kurabilir hem de sizi seven öğrenci kitlenizin kemik kadro olarak oturmasını sağlayabilirsiniz.

Bu akla gelebilecek basit tavsiyeler neticesinde gerçekten de online ortamdan para kazanmanız her anlamda mümkün olacak ve siz de ekonomiye katkıda bulunmuş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com