Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Online Kuyumculuk Sektöründe İş Fikirleri

Online Kuyumculuk Sektöründe İş Fikirleri

Online alanda yapılan para kazandıran işler arasında online kuyumculuk oldukça kazançlı bir iştir. Yapılan araştırmalara göre online alanda altın satışında yüzde 100 artış olmuştur. Tüketicinin güveninin oluşması ile elektronik ortamda ticaret yapanlarında memnuniyeti artmış ve online altın alışverişi gelişmiştir. Ülkemiz dünya çapında altın sektöründe 5 büyük pazardan biridir. Bu alanda hem alırken, hem de satarken kazanabilirsiniz. İnternet ortamında online kuyumculuğa yönelerek iyi aralıklarda kazançlar elde edebilirsiniz. İnternet ortamında bütün işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde yapılması pek çok maliyetten tasarruf anlamına geliyor.

E- Ticaret İle Online Kuyumculuk Nasıl Yapılır?

Alımlarınızı ve satımlarınızı online olarak sağlayabilirsiniz. Ülkemizde e- ticaret her geçen gün daha da büyümektedir. Kar oranı kuyumculuk sektöründe oldukça fazladır. Online alanlarda spor ve giyim ürünlerinden tüketiciler ihtiyaçlarını karşılıyor. Bunun yanında kuyumculuk ve banka işlemleri de sektörde oldukça fazla yaygınlaşmıştır. Özellikle mücevherat ve altın pazarının oldukça rağbet gördüğü ülkemizde çok önemli iş olanakları ortaya çıkmaktadır. Reelde bir mağaza açılacak ise lokasyonun ve mağaza konseptinin çok iyi bir şekilde ayarlanması gereklidir. Online mağaza açmak için kendi adınıza bir şirket oluşturarak e- ticaret sitesi kurabilirsiniz.

Online Kuyumcu Dükkânı Nasıl Açılır?

Reelde 3- 4 m2 bir alanda kuyumcu dükkânı açmak için en az 300 bin liralık bir sermayenizin olması gereklidir. 20- 30 m2 kareye ulaşan bir dükkânda ise 1 milyon liraya ulaşan bir sermayeden söz edebiliriz. Özellikle dekorasyon adına 20 bin gibi rakamları gözden çıkarmanız gereklidir. Online alanda dükkân açarken bu masrafları ekarte etmiş olursunuz. Dükkân açarken maliye ve belediyeden ruhsatlarınızın ve vergi levhanızın alınması gereklidir. Bu kurumlara gitmeden bir muhasebeci ile anlaşarak 2 bin lira gibi bir masraf ile bu işlemleri halledebilirsiniz.

Online Kuyumcu Dükkânı Ne Kadara Mal Olur?

E- ticaret alanında iş kurmak için belirli maliyet kalemleri bulunuyor. Yapılan çalışmaların bütünlük arz etmesi halinde ise başarılı satışlar elde edebilirsiniz. E- ticaret sitesi kurulumundaki maliyet kalemleri şu şekilde sıralanabilir.

– Şahıs firması olarak bu site kuruluyor ise en düşük 500 TL masrafınız olur.

– Kaşe ve fatura basıları için 200 TL

– E ticaret paketleri satın alarak tasarım, hosting gibi danışmanlık maliyetlerinden kurtulabilirsiniz.  Yıllık 500 liradan başlayan fiyatlarda başlangıç ücretleri olan bu yazılımlar arasında her ihtiyacınızı karşılayacak profesyonel özellikleri  bulunan yazılımlar için ortalama 1500 TL fiyatları bulunmaktadır.

– Reklam kampanyaları oluşturmanız önemlidir. Bunun için günlüğü 25 TL’den başlayan maliyetler olacaktır.

– İyi bir satış grafiği elde etmek önemlidir. Bu nedenle SEO hizmetleri alabilirsiniz. Bunlar için 750 ile 2000 lira arasında masraflarınız olabilir.

Ortalama 3000 lira bir e- ticaret sitesi kurulumu için  masrafınız olacaktır. Bunun yanında ürünleriniz temin etmeniz ve lojistik alanındaki masraflarınızın da ek maliyetler olarak hesaplanması gereklidir. En çok satan kategorilerde 100- 200 bin liralık bir ürün portföyü oluşturabilirsiniz. Bu şekilde satışlara başlanılabilir.

Online Kuyumculuk İçin Ne Kadar Vakit Ayırmalıyım?

İşinizi planlı ve programlı olarak yapmaya başladığınızda çok karlı bir yatırım yapmış olursunuz. Bunun için öncelikle kurulum aşamasında gününüzün önemli bir kısmını harcamanız gerekli olacaktır. Güvenlikli bir deponuz olmalı ve ürünlerinizin albenisi yüksek kaliteli fotoğraflarının yer aldığı sanal vitrininiz müşterileri cezbedecek şekillerde oluşturulmalıdır. Gelen talepleri karşılamak adına 7*24 satışlarınızı kontrol etmeli ve farklı şekillerde reklam, pazarlama çalışmaları yapmalısınız. Sermayesi oldukça yüksek olsa da çok kısa bir süre içerisinde kendini amorti edebilecek bir iş olan online kuyumculuk ile yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Online Kuyumculuk İle Ne Kadar Kazanırım?

Oldukça karlı iş fikirleri arasında yer alan online kuyumculuk ile yüksek kazançlar elde edilebilir. Maliyet alanında yapılan karın yanında online satışlardaki hız ve kolaylık ile de daha fazla satış yapılabilir. Doğru bir strateji ile 200 bin liralık bir sermayeyi birkaç yıl içerisinde amorti edilmesi söz konusudur. Online alanda artan alışverişler sayesinde mücevheratlarında satışları artmaktadır. Bu da bu alanda iş yapmak isteyen girişimcilerin gözden kaçırmadığı bir ayrıntı olarak ortaya çıkmaktadır. Doğru bir işleyiş ile önemli kazançlar elde edilebilir. Online sektörlerde reklam çalışmaları satışlarınızı artıracak en önemli kriterdir. Reelde bulunan satışlara göre çok daha fazla kazançlar elde edebilirsiniz. Düzenli ve planlı satışları olan bir online kuyumcu yıllık 30 bin dolar kazanç elde edebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com