Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Online Türkçe Dersi Vererek Para Kazanma

Online Türkçe Dersi Vererek Para Kazanma

Eğitim teknolojiye uyum sağladı ve artık dijital ortama taşındı. Bunun anlamı şu ki artık eğitmenler öğrencilerine internet ortamından ders veriyor ve onlara canlı yayın üzerinden internetten para kazanma ders anlatıyor.

Bu elbette yararlı bir şey oldu. Hem vakitten kazançlı çıkmak hem de evinizin rahatlığında derse konsantre olmak için teknolojik atılım gerçekten de doğru bir atılım oldu. Peki siz de neden branşınızla ilgili online ders vererek para kazanmaya başlamayasınız ki! Hemen bugünden online ders vererek para kazandıracak yazımızı okumaya devam edelim…

Nasıl Başlayacağım?

Öncelikle Türkçe dersini özel okullara ya da şirketlere bağlı olarak mı vereceksiniz yoksa bağımsız bir eğitmen olarak mı vereceksiniz bunu düşünmek gerekecek. Buna karar vermenizin hemen ardından ona göre bir yol haritası çizilecek.

Eğer kurumsal bir çatı altında ders verecekseniz eğitim kurumlarına cv’nizi yollayarak online eğitmen olmak istediğinizi ve part time freelance çalışan olarak öğretmenlik yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Eğitim kurumunun dijital eğitim google para kazanma atölyesinde her türlü teknik ekipmanla dersinizi online vererek para kazanırsınız.

Ancak kendi başınıza hiçbir yere bağlı kalmadan çalışmak istiyorsanız bu durumda kendi evinizden eğitim vermeniz mümkün olmaktadır. Üstelik kendi evinizin konforunda olduğunuz için her açıdan daha konsantre ve zinde olursunuz.

Nasıl Kazanacağım?

Yol haritanızı çizdikten sonra sıra geldi kazanç planına… Eğer kurumsal bir çatı altında çalışmaya karar verdiyseniz aylık sabit kazancınız olur. Bu kazancınız da normal bir Türkçe öğretmeninin kazancının yarısı olacaktır. Elbette bu part time çalışanlar için. Yani Türkçe öğretmenlerin aldıkları maaş 3.750 TL ise yarı zamanlı çalışırsanız bu miktarın yarısını alırsınız. Tam zamanlı online öğretmenlik yaparsanız siz de aylık 3750 TL alabilirsiniz.

Eğer müstakil çalışmaya karar verdiyseniz bundan kat kat fazla kazanacağınız aşikar. Bağımsız olarak evinizden kendi videolarınızı hazırladıktan sonra ücretsiz ilan vererek video paylaşımlarını sosyal medyadan yaparak öğrencilerinizi bulabilirsiniz. Bununla beraber yine Youtube kanalı üzerinden veya kendinize ait resmi web sayfanız üzerinden de online ders vererek para kazanabilirsiniz. Eğitim videolarını usb flash bellek eğitim seti olarak adrese gönderebilir ya da internetten ücretli gold üyelik giriş sistemi yaparak böylelikle öğrencilerin ücret ödemeleri ile her anlamda bu videoları izlemesine imkan tanıyabilirsiniz.

Herkes Öğretmenlik Yapabilir Mi?

Bağımsız olarak Türkçe dersi verecek internet para kazanma kişilerden elbette formasyon gibi bir derdi olmayacağı için bu engeli aşmış oldular. Ancak Türkçe öğretmenliği verebilecek niteliklere sahip olup akademik anlamda eğitim almış kişi olması gerekmektedir. Bunun seçimini yapacak olan kişiler ise tamamen öğrencilerin kendisi oldukları için her açıdan dikkat çeken konuların arasında gelmeye devam eder.

Günde Kaç Saat Çalışabilirim?

Günlük ne kadar çalışacağınız tamamen size kalmış. Serbest zamanlı çalışan olarak yarı zamanlı çalışabilirsiniz ya da tam zamanlı serbest zamanlı çalışabilirsiniz. Bu konuda kesinlikle herhangi bir engelleme olmadığı için her açıdan günde kaç saat çalışma gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Online Uzman Arayan Kurumlar

Son olarak kurumsal bir çatıda ders vermek isteyen öğretmenler için de birkaç kurum saymak gerekecek.

Türkiye’nin öncü özel okul kuruluşu olarak Türk-Amerikan Derneği okulları bünyesinde düzenli olarak branş öğretmeni istihdam etmektedir. Siz de bu saygın camianın bir parçası olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Darüşşafaka da online uzman eğitmen arayan köklü kurumlar arasında gelmektedir. Bunun dışında ODTÜ TeknoKent, Gazi Teknopark gibi bilişim sistemleri de eğitim projeleri veren bilişim sektörleri arasında yer alıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com