Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Oto Ekspertiz Sektöründe İş Fikirleri

08.02.2019
81
Oto Ekspertiz Sektöründe İş Fikirleri

Otomobil endüstrisine yönelik olarak yeni yayımlanan bir yönetmelikle ikinci el otomobiller hakkında oto ekspertiz zorunluluğu getirildi. Eylül ayında getirilen bu yönetmelik sayesinde bundan böyle 8 yaş ve 165.000 km altındaki tüm araçların oto ekspertizinin yaptırılması zorunlu hale getirildi.

Bu yeni değişiklik Resmi Gazetede aynı gün yayımlanarak iş kurma fikirleri yürürlüğe resmen girdi. İşte bu süreç dikkate alınacak olunursa sizlerin de yasal olarak oto ekspertiz iş fikri açarak kârlı bir iş dünyasına her yönüyle adım atmanız mümkün olacaktır.

Kimler Oto Ekspertiz Açabilir?

Aynı tarihli yönetmelikte oto ekspertiz açacakların mesleki yeterliliklerine dair ayrıntılı bilgilere de yer verilmiştir. Buna göre şu koşullar getirilmiştir:

  • En az lise mezuniyeti
  • Ticaret il müdürlüğünden alınacak yetki belgesi
  • Konkordato ilan etmemiş olmak ve iflas etmemiş olmak
  • Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak
  • Sahtecilik, görevi kötüye kullanma, rüşvetçilik, yolsuzluk, terör örgütüne yardım ve yataklık suçlarından aranmamak yine temel şartlar arasında yer almaktadır. Bu özellikler ışığında sizler de oto ekspertiz dükkanı açabileceksiniz.

Oto Ekspertiz Hizmeti

0 ve 2. el araçların teknik bakım istasyonları olma özelliğindeki oto ekspertiz hizmeti alanında uzman teknisyen ve işletmeciler tarafından yürütülmektedir. Bu özellikler ışığı altında her anlamda sizlerin de oto ekspertiz sürecine yönelik olarak tüm süreçleri yakından takip etmesi olanaklı hale iş kuruyorum gelebilmektedir. Bütünüyle ortada duran bu yaklaşımlar açısından oto ekspertiz gerçekten de giderek yaygınlaşan bir iş fikridir. Sanayi bölgeleri ve otomobil muayene istasyonları bulunduğunuz ilin hemen hemen her köşe başında yer almaktadır.

Oto Ekspertiz Bayiliği Nedir?

Kendi oto ekspertiz firmanızı kurabileceğiniz gibi bir oto ekspertiz firmasının bayiliğini de alarak hem daha çok kazanç sağlama şansı yakalayacak hem de söz konusu firmanın gücüyle gücünüze güç katmış olacaksınız.

Bu düşüncelerden hareket edildiği zaman her anlamda kaliteden kesinlikle ödün vermeksizin oto ekspertiz bayiliğinin çok popüler olmaya devam ettiğini dile getirmemiz gerekecektir. Oto ekspertiz bayiliği için aranan şartlar ise şunlardır:

  • En az 90 m² depo
  • Mesleki yeterlilik belgesi
  • En az lise mezunu olma durumu
  • Oto ekspertiz bayiliği için başlangıç olarak 100 bin maliyet temel bayilik şartları arasında yer almaktadır. Böylelikle sizler de oto ekspertiz bayiliği almış olacaksınız.

Oto Ekspertiz Bayilik Destekleri

Bütünüyle oto ekspertiz bayiliği olarak sizlere alanında güçlü şirketler tarafından insan kaynakları, personel seçme ve yerleştirme eğitimleri, reklamcılık, satınalma, lojistik ve daha sermayesiz iş fikirleri birçok konularda ayrıntılı olarak destekler sağlanmaktadır. Tüm bu teknik destekler ışığı altında da her anlamda sizlerin de yüksek oranda oto ekspertiz işinden yüksek oranda kazanç sağlanması olanaklı hale gelecektir. Bu da her açıdan dikkat çeken konulardan biri olarak karşımıza çıkan özellikler olmaya devam edecektir.

Oto Ekspertiz Bayiliklerinin Avantajları

Günümüzde 2018 yılıyla birlikte yeni çıkan yönetmelik gereğince artık, 8 yaş ve 165.000 km altındaki bütün 0 ve 2. el otomobillerin oto ekspertizden geçirilmesi zorunlu hale geldi. Bu da günümüzde hemen hemen herkesin otomobil sahibi olduğunu dikkate alırsak gerçekten de oto ekspertiz istasyonuna yüzlerce müşterinizin geleceğini söyleyebiliriz. Bu ise her anlamda yüksek oranda kazanç elde etmeniz anlamına gelir. Öte yandan alanında lider oto ekspertiz bayisi olarak da %25 oranındaki net büyüme kârından anında kazanç elde etme imkanı da bulacaksınız. Bu sayede sizler de aylık 30.000 ve üzerinde net kazançlar sağlayabilecek ve yatırımınızı sadece 1 yıl içerisinde yeniden dönüştürebileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com