Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Özel Matematik Dersi Vererek Para Kazanma

Özel Matematik Dersi Vererek Para Kazanma

Özel ders vermek, genellikle üniversite öğrencilerinin ya da öğretmenlerin tercih ettiği bir ek iş fırsatı. Özellikle matematik gibi zor derslerde ebeveynler çocuklarına ders aldırmak isteyebiliyor. Hal böyle olunca, öğretme kabiliyeti yüksek ve bilgileri taze olan gençleri bu işler için tercih ediyor. Tabi bu noktada matematik becerisi olan kişiler, ek ders vererek saat başına ücret alıyor ve kazanç sağlıyor.

Özel Matematik Dersi Nasıl Verilir?

Eğer matematik kabiliyetin varsa ve özel ders vermek istiyorsan, öğretme konusunda açık olmalısın. Öğrencinin yaşına göre materyaller kullanmalı ve yaklaşımını bu ölçüde geliştirmelisin. Senden matematik dersi alan öğrenci ilkokul öğrencisi olabilir. Çocukların ilgisini derse çekmek için genellikle daha renkli ve eğlenceli materyaller kullanılır. Özel ders verirken saat başına ücret alırsın ve genellikle ödemeler haftalık yapılır. Öğrenci velileri, ders alacakları kişinin daha önce tecrübesinin olup olmadığına, tahsil durumuna, diksiyonuna ve öğretme kabiliyetine bakarlar. Tüm bunlar seçilecek aday için son derece önemli kriterlerdir.

Kimler Özel Matematik Dersi Alır?

Daha çok çocukları matematik dersinde başarısız olan veriler senden ders aldıracaklardır. Tabi yalnızca başarısız olan değil, sınava hazırlanan öğrenciler de ders alacak kitle arasında yer alıyor. Bazı durumlarda veliler, çocuklarının yalnızca mevcut başarı düzeyini korumak için de özel matematik dersi aldırmayı tercih edebilirler.

Kimler Özel Matematik Dersi Verebilir?

Özel matematik dersinin seviyesine göre dersi verecek kişiden beklenen donanım da değişiyor. Eğer bir lise ya da üniversite öğrencisiysen ilkokul ya da ortaokul öğrencilerine ders verebilirsin. Ancak sınava hazırlanan ya da belli bir konu üzerinde yoğunlaşmak isteyen daha profesyonel kişiler için uzman bir matematik dersi vermen gerekecektir. Ancak genel olarak üniversite öğrencileri, matematik öğretmenleri ya da matematik konusunda yeterli becerisi olan kişiler matematik dersi verebilirler.

Özel Matematik Dersi Vermek İçin Ne Kadar Zaman Ayırmak Gerekiyor?

Ek gelir anlamında yapılan ders verme konusunda ne kadar zaman ayıracağın tamamen sana bağlı. Boş zamanına göre anlaşmalar düzenleyebilir ve gününün sana kalan kısmında dersler verebilirsin. Genellikle öğrenciler ya da hali hazırda çalışanlar bu iş için günde 4 – 5 saatlerini ayırıyorlar. Genel olarak bir kişiye gün içinde verilecek olan ders saati 2 ya da 3’ü geçmemektedir. Ancak birden fazla kişi ile anlaşırsan aynı gün içinde 10 saate kadar ders verebilirsin.

Özel Matematik Dersi Vererek Ne Kadar Para Kazanılır?

Özel matematik dersi vermek oldukça serbest bir piyasa olarak değerlendirilebilir. Ancak yine de evde para kazandıran işler arasında yüksek getirili bir fırsat kabul edilir. Yani matematik dersini saat başına 30 TL veren bir üniversite öğrencinin varlığından da söz edilebileceği gibi, 200 TL veren bir uzmandan da söz edilebilir. Genellikle dersin seviyesine ve yoğunluğuna bağlı olarak alınacak bedel değişir. Ancak yine de bu işten minimum saatlik alacağın bedel 30 TL ve aylık bu rakam ortalama 700 – 800 TL’dir.

Özel Matematik Dersi Vermek İçin Nasıl Başvurulur?

Özel matematik dersi almak isteyenler bunu ek iş yayınlayan sitelerde duyururlar. Ayrıca okullarda ve üniversitelerde de bu işlere ön ayak olan kişiler bulunur. Tüm bunların yanında kendi el ilanını oluşturabilir ve bunu dağıtabilirsin. Öğrencilerin sık uğradığı kafelerde, kırtasiyelerde ya da sosyal aktivite noktalarında da kendi el ilanlarını dağıtman fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda ders verdiğin öğrencilerinin de senin için müthiş bir referans olabileceğini unutmamalısın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com