Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Peçete Paketleyerek Para Kazanma

Peçete Paketleyerek Para Kazanma

Ek iş arayanların sayısı, ekonomik koşullar zorlu olmaya başladıkça artıyor. Artık çalışanlar işlerinden artan vakitlerde, ev hanımları evde geçirdikleri süre zarfında farklı işlerle uğraşarak para kazanmak istiyor. Eğer senin de boş zamanın varsa peçete paketleme işi yaparak para kazanabilirsin. Kulağa her ne kadar anlamsız geliyor olursa olsun, bu işte firmalar sipariş vermek için sıraya giriyor. Özellikle restoranlar, hijyen ürünü satış noktaları, lokantalar ve toptancılar bu iş için yeni eleman alımından kaçınıyor. Bu da senin gibi boş zamanı olan ve para kazanmak isteyenlerin işine yarıyor. İşte ayrıntılar.

Evde Peçete Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu iş için herhangi bir masrafa girmemen gerektiğini bilmelisin. Çünkü tüm malzemeler sana çalışacağın firma tarafından verilecek. Zaten bu işi yapmak için ihtiyaç duyduğun peçete ve onları koyacağın paketler olacaktır. Belli sayıdaki peçeteyi bu paketlere sığdırman ve eğer istendiyse paketi yapıştırman yeterli olacaktır. Ancak peçeteleri pakete yerleştirmeden önce tek tek, üst üste koymen ve hiçbir kırışıklığın olmadığına esktraözen göstermen gerekiyor. Bu başta vaktini alabilir, ancak elin hızlandığında 20 dakikada bir tomar peçeteyi paketleyebilirsin. Ayrıca bu peçeteler kağıttan değil, bezden de olabilmektedir. Yani bez peçeteyi ambalajlaman da istenebilir. Bunun için sana jelatinli paketler verilecek ve her bir bez peçeteyi bu paket içine yerleştirmen istenecektir. Peçeteniz düz bir şekilde yerleştirilmesi istenebileceği gibi, katlayarak da yerleştirmen istenebilir. Genellikle kağıt peçetelere göre, tek tek paketleme gerektiren kumaş peçetelerin getirisi daha yüksektir. Firma için elinin çabukluğu çok önemli. Kısa sürede ne kadar çok peçeteyi paketlediğinle ilgileneceklerdir. Ayrıca siparişleri zamanında yetiştireceğinden de emin olmak isterler. Bu nedenle daha önce bu tarz bir işte çalıştıysan referans göstermelisin. Aynı zamanda enerjik, çevik ve hızlı olduğunu da firma ile görüşme sırasında belli etmelisin.

Evde Peçete Paketleme İşini Kimler Yapabilir?

Bir paketin içine bir şey yerleştirmekten ibaret olan peçete paketleme işini, evinde boş zamanı olan herkes yapabilir. Evde yapılacak işler dendiğinde ilk olarak paketleme işleri akla geliyor. Çünkü paketleme işini oturduğun yerden, çayını yudumlarken, dizini izlerken de yapabiliyorsun. Bu nedenle özellikle ev hanımları paketleme işlerini asla kaçırmıyor. Sen de evde kendine bu iş için zaman yaratabileceğini düşünüyorsan para kazanmaya başlayabilirsin.

Evde Peçete Paketleme İşine Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

1 saat içinde binlerce peçeteyi paketleyebileceğini biliyor muydun? Genellikle bir paketin içinde 500 tane peçetenin olması istenecektir. Ancak sanayi tipi restoran peçetelerini paketliyorsan bu sayı 1000 ve üzerine çıkacaktır. Bu iş için aman aman bir zaman ayırman gerekmiyor. Hatta arkadaşlarından, ailenden ya da çocuklarından yardım alarak kısa sürede binlerce peçeteyi paketleyebilirsin. Aylık asgari ücrete yakın bir bedel alabilmek için günlük en az 5 – 6 saatini bu işe ayırman gerekiyor.

Evde Peçete Paketleme İşinden Ne Kadar Kazanabilirim?

Evde peçete paketleyerek aylık ortalama 750 TL ile 2000 TL arasında bir bedel kazanabilirsin. Ancak bu peçete kağıt değil de kumaş ise bu durumda kazanacağın tutar aylık 2800 TL’ye ulaşacaktır. Çünkü bez peçete paketleme işinde ödemeler parça başına apılmaktadır. Dolayısıyla bir bez peçete paketleyerek 0.75 kuruş kazanabilirsin. Ancak paketleyeceğin bez peçetelere broş takıp daha uğraştırıcı bir iş yapman istenir ise bu durumda paketlediğin peçete başına 1 – 1.5 TL alabilirsin. Ancak tomar şeklinde kağıt peçte paketlemen isteniyor ise, siparişler yine toplu olarak tarafına verilecektir. Bir paketin içinde yaklaşık 150 – 200 adet peçete bulunacak ve ödemeyi poşet başına alabileceksin. poşet başına genellikle sana verilecek ücret 0.75 kuruş ile 1 TL arasında değişecektir. Bu rakam senin bu işe ayırdığın zamana göre değişiklik gösterecektir. Zaten görüştüğün firma bu iş için sana günlük ayıracağın vakti soracaktır. Bu vakte göre de sana sipariş verecektir. Örneğin günlük 2 – 3 saat ayırarak 750 TL, 5- 6 saat ayırarak da 1600 – 1700 TL kazanabilirsin. Evde ne iş yapabilirim diye düşünüyorsan, oldukça basit olan bu işi değerIendirebilirsin.

Evde Peçete Paketleme İşini Nereden Bulabilirim?

Bu tarz part time ve ek iş statüsündeki işleri en kolay internetten bulabilirsin. Çünkü bu işi veren firmalar çalışanlarına internet üzerinden daha kolay ulaşıyor. Zaten bu işler için ilan alan pek çok site de bulunuyor. Bunun yanı sıra restoran ve hazır yemek dükkânları gibi paketli peçetelerin sık kullanıldığı yerler ile iletişime geçebilir, toptancıları arayabilirsin. Hijyen malzemesi satan noktalar da bu konuda sana destek olacaklardır. Bu işi veren bazı firmalar İŞKUR üzerinden başvuruları değerlendirmeyi daha uygun bulabiliyor. Bu nedenle İŞKUR’da bir kaydının olması da senin için avantaj oluşturacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com