Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Seslendirme Yaparak Para Kazanma

Her ses güzeldir. Her sesin kendine has tonlaması ve diksiyonu vardır. Zaten öyle olmasaydı tek düze bir ses dışında kulağımıza gelen tüm sesler bizi rahatsız ederdi. Oysa insanoğlu her sesten ayrı bir tat almaktadır ve bu da herkesin evde iş fırsatı seslendirme sanatçılığı yapabilmesi için yeterli bir etken.

Kişisel beğeniler elbette değişkenlik gösterir kimileri sizin sesinizi çekici bulurken kimileri de itici bulur ancak ortak payda şu ki herkeste seslendirme yeteneği olduğuna göre herkesin mutlaka uzmanlık alanı olacaktır. Karga diye dalga geçilen nice sesler vardır ki korku ve gerilim filmlerinin aranan dublörü olmaktadır. Sözü daha fazla uzatmadan seslendirme yaparak freelance nasıl para kazanılır bunu anlatalım.

 

Online Seslendirme Sanatçılığı Nedir?

Bildiğiniz üzere artık kurumlar da işlerini, hizmetlerini internete taşıdı. Bunların arasında seslendirme stüdyoları ve prodüksiyon şirketleri de var. Hal böyle olunca da internet üzerinden seslendirme yapabilecek kendine güvenen takım arkadaşları aranmaktadır. Bay ya da bayanlara özel projeler veren bu prodüksiyon şirketleri seslendirmede uzmanlık alanınızı ortak kararla belirleyerek seslendirme sanatçısı olarak yer almanızı sağlamaktadır.

Herkes Seslendirme Yapabilir Mi?

Yazımızın başında da yer verdiğimiz gibi her sesin kendine has güzelliği vardır zaten artık seslendirme şirketleri de bunun farkına vardılar ve her sesi tanımak ve duymak istiyorlar. Bunun için özel yetenek aranmaksızın herkese seslendirme fırsatı sağlamaya devam ediyorlar. Seslendirme yapabilmek için kulaklıklı mikrofonunuzun olması yeterli.

Firmaları Nereden Bulacağım?

Seslendirme yapmak istediğiniz şirketleri bulmak asıl mesele gibi görünüyor. Ancak bu konuda aslında büyütülecek bir durum değil. Çünkü serbest zamanlı çalışanlara yönelik ilan veren şirketler, Kariyer, Yenibiriş, Eleman.net, Eleman Online gibi popüler iş ilanları sitesine bu projelerine yönelik hizmet vermektedir.

Bununla birlikte cast ajanslar da ev hanımlarına iş seslendirme projelerinde değerlendirmek üzere yeni takım arkadaşlarını yine buradan verdikleri ilanlarla bulmakta.

Seslendirme Sanatçılarının Net Kazancı

Elbette her emeğin bir karşılığı olmalıdır. Seslendirme sanatçısının prestijine bağlı olarak bu kazanç değişkenlik gösterse de en az bir seslendirme sanatçısının 2500 TL kazanç elde ettiğini söylemek gerekecektir.

Bununla birlikte yine seslendirmeye yönelik olarak sanatçıların her açıdan kaliteden ödün vermeden farklı projeler üzerine kendilerini geliştirerek daha çok kazanma şansı yakalaması pek ala mümkün olmaktadır. İşte ortada duran tüm bu özellikler dikkatle incelendiği zaman her açıdan seslendirme sanatçılarının net kazançlarının bunlar olduğunu dile getirmek gerekecektir.

Freelance Dublörlük

Seslendirmenin İngilizce karşılığı dublajdır. Dublaj yapan kişilere de dublör denmektedir. Dublörler genellikle sinema filmlerinde yer almakta ve asıl sesin yerine kullanılmaktadır bunlara teknik olarak üst ses denmektedir.

Freelance dublörlük yapmak isteyenler de internetten kazanç yine cast ajansların ilanları aracılığıyla seslendirme alanında kendilerini geliştirme imkanı yakalamış olacaktır.

Tümüyle ortada duran bu özellikler de düşünüldüğü zaman her açıdan seslendirmenin yeni trend freelance mesleklerden biri olduğunu kesin olarak belirtmemiz gerekir.

Freelancer Toplulukları

Seslendirme alanında yeteneğinizden para kazanmak ve serbest zamanlı çalışmak istiyorsanız dünyanın freelancer topluluğu olan Freelancer.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Burada onlarca freelance iş ilanları yayınlanmaktadır. Fakat site İngilizce dilde hizmet verdiği için en azından anlayacak düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmanız gerekecek.

Öte yandan yine Bionluk adlı freelancer topluluğu sitesi de tamamen yerli freelance iş ilanları sitesi olarak tüm freelancerları bir arada buluşturan site olması bakımından dikkat çekiyor. Tüm bu ortada duran yaklaşımlar neticesinde de her açıdan kaliteden ödün verilmeksizin bütünüyle bu topluluklara katılarak da daha rahat iş bulabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com