Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Siemens Bayilik Bedeli Ve Şartları

31.03.2019
94
Siemens Bayilik Bedeli Ve Şartları

Siemens hakkında

Siemens 150 yılı aşkın süredir hayatımızda yer alıyor. Dünya genelinde de büyük bir enerji alanına sahip marka 200 ülkede adından sıkça söz ettiriyor. Bayilik vererek de büyümeye önem veren firma yeni iş fikirleri edinmek isteyenlere büyük fırsatlar veriyor. Teknoloji alanında olduğu gibi enerji alanında da geliştirdiği sistemlerle değişik alanlarda kendini gösteriyor. Yenilikçi teknolojileriyle uluslar arası düzeyde önemli bir yere sahip firma geleceği olan bir şirkettir. Binlerce isdihtam sağladığı gibi Türk ve uluslar arası ekonomiye de katkı sağlamaktadır. İş kurmak ve düzenli gelir elde etmek isteyen yatırımcılara büyük fırsat vermektedir.

Siemens bayilik nasıl alınır

Yurt içi ve yurt dışı bayilikleri bulunan şirket ülkemizde beyaz eşya bayiliği vermeye devam etmektedir. Siemens in verdiği bayilik seçenekleri bulunmaktadır. Bunlar mutfak ankastre bayiliği, Siemens solo bayilik ve Siemens mağaza bayiliğidir. Sizde istediğiniz bayilik şartlarını oluşturarak bu işletme zincirine katılabilir, düzenli gelir elde edebilirsiniz.

Siemens başvurusu nasıl yapılır

Her bölge de bayi temsilcileri ve bölge müdürlükleri bulunmaktadır. Bu bölge müdürlüklerine başvurarak ilk adımı atmış olursunuz. Başvurunuz genel şartlara ve ihtiyaçlara bakılıp incelendikten sonra onay gördüğü takdirde adaylar ile karşılıklı görüşme talep edilerek çalışmalar başlatılır. Siemens tarafından işin en başından en sonuna kadar bağımsız girişimcilere destekte bulunulur. Şartlar sağlandıktan sonra da firmanın yerel işletmecisi bayi unvanını alabilirsiniz.

Bayilik almak için şartlar nelerdir?

 • Öncelikli aranan en önemli özellik girişimci bir ruha sahip olmaktır.
 • Bağımsız yatırımcılar sorumluluk sahibi olmalıdır.
 • Bayi olacak adaylar hem yeniliğe açık hem de çevresindekileri geliştirebilecek düzeyde olmalıdır.
 • İnsan ilişkileri maksimum düzeyde olmalıdır.
 • Bayilerin ticari bir engeli olmadığı gibi teminat gösterebilir olmalıdırlar.
 • Bayilerin tüm işletme ve şahsi sicilleri temiz olmalıdır.
 • Bayiliklerin içinde sadece Siemens adına faaliyet ve gelişim gösterebilir olmalıdır.
 • Sermaye ve yatırım gücü yerinde olmalıdır.
 • Yeteri kadar personel çalıştırabilecek, bayiler çalışanları mağdur etmeden liderlik ve yöneticilik yapabilmelidir.
 • Genel merkezle her zaman irtibat halinde olup, istenilen rapor ve analizleri yapabilmedirler.
 • Bayiler sorumlu oldukları bölgeyi en iyi şekilde temsil etmelidirler.
 • Müşteri odaklı olup, müşteri memnuniyetine önem vermelidirler.
 • Bayilerin açmak istediği yerler işlek bir cadde ve ya katlı bir mağaza olmalıdır.
 • Bayilerin en yakın yerinde ya da içinde bir depo alanının olması gerekmektedir.
 • Bayilerin kurulum giderleri bayilere ait olup tüm gerekli izinler ve sertifikalar adaylara aittir.

Yüksek ve düzenli gelir elde etmek isteyen adaylar öncelikle sermaye, mağaza konumu, teminat gibi kriterleri istisnasız gösterebilmelidir. Siemens şirket kültürüne önem veren ve gelişime açık olduğundan seçecekleri bağımsız yatırımcıları da kendi gelişimini arttıran desteklerle her zaman bayilerinin yanındadır. Müşterilerin kolayca erişilebileceği konumlarda açılacak ya da açılmış mağazaların, çözüm odaklı ve profesyonel personel çalıştırılması Siemens in öncelikleri arasındadır. Siemens müşterilerine karşı sorumluluklarını ön planda tutan, ticari deneyime sahip olan, büyümeyi hedefleyen ve Siemens in ismini ön planda tutan adayların başvurularını dikkate almaktadırlar.

Bayilik bedeli

Her markanın olduğu gibi Siemens in de hem büyümesi hem de gelişmesi için alması gereken bayilik bedeli vardır. Siemens bayiliği almak için gerekli olan bütçe ortalama 150 bin 250 in TL arasıdır. Bu tutar bayilik konseptleri doğrultusunda değişebilir. Marka bilinirliği yüksek olduğundan ve yıllık ciroyu düşünürsek bu rakam çokta fazla bir rakam olmaktan çıkıyor. Bu yatırım tutarı değişebileceği gibi sözleşmede bayilik seçeneğine göre de tutarlar değişebilmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com