Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Şişeden Lamba Yaparak Para Kazanma

Şişeden Lamba Yaparak Para Kazanma

Hafta sonu iş arayanlar ya da evdeki boş zamanlarını değerlendirmek isteyenler çok. Çünkü insanlar zorlu ekonomik şartlar altında biraz daha fazla para kazanmak isteyebiliyor. Çalışan beyler ya da hanımlar, ev hanımları, okul masrafları ağır olan öğrenciler farklı iş fikirleri arayışına girerek, kendilerine bir gelir kapısı bulmaya çalışıyorlar. Evde şişeden lamba yaparak para kazanmak ise bu kişiler tarafından en sık tercih edilen uğraşlardan. Çünkü hem eğlenceli, hem de yaratıcı bu iş fikri zaman almıyor, çok masraf istemiyor. Sen de boş zamanlarını ek işler yaparak değerlendirmek istiyorsan evde şişeden lamba yapma işine göz gezdirebilirsin. Üstelik bu işi veren firmalar da bulunuyor. Firmaların görüşme sırasında yaratıcı ve el becerisine sahip olup olmadığına bakacaklarını unutma.

Evde Şişeden Lamba Nasıl Yapılır?

Evde şişeden lamba yapacaksan bunun pek çok çeşidi olduğunu da bilmelisin. Örneğin şişelerden en sık yapılan lambalar abajurlardır. İhtiyacın olan malzemeler ise matkap, boş bir şişe, duy, ampul ve kablo. Şişe viski, votka ya da şarap şişesi olursa dha şık bir görüntü elde edilecektir. Şişenin dibine yakın bir noktaya, kablo geçecek kadarlık bir delik del. Daha sonra bu delikten kabloyu geçir ve kablonun ucunu şişenin ağzından çıkar. Kablonun uçlarını kes ve duyun altından bağla. Daha sonra şişenin ucuna kullanacağın ampulü tak. Son aşamada da ampulün üzerine yerleştireceğin abajuru koy. İstersen abajuru renklendirebilir, süsleyebilir ve yaratıcı alternatifler sunabilirsin. Eğer abajur değil de Sarkıt ya da avize tipi lamba yapacaksan yine duyu şişeden aynı şekilde geçirmen gerekiyor. Ancak farklı olarak avize değil, yaratıcı gücünü kullanmalısın. Örneğin şişeye sarkıt görünümü verebilmek için püskül ve boya kullanabilirsin. Cam boyası ile şişelere istediğin rengi verebilirsin. Ayrıca aşaptan ya da metalden geniş bir çember hazırlayabilir, bu çembere şişeleri takarak otantik bir avize oluşturabilirsin. Aynı zamanda ek bir şişeyi yalnızca duya sabtleyerek de sarkıt lamba oluşturabilirsin. Hatta masa lambaları yaparak, öğrenciler için harika bir alternatif yakalayabilirsin.

Evde Yaptığım Şişeden Lambaları Nasıl Satabilirim?

Evde şişeden lamba yapmakhoşuna gitmiş olabilir. Çünkü çoğu zaman hobi olarak yapılan bir iş. Tabi bunu profesyonel anlamda yapıyorsans enin için bir gelir kapısı da olacaktır. Nasıl mı? İşte böyle,

– Öncelikle internetle aranın nasıl olduğunu sorgula. Çünkü artık internet tam bir alışiveriş mecrası. Eğer biraz kullanmayı becerebiliyorsan hemen kendine bir blog aç ya da hazır takipçili blog satın al. Hazırladığın lambaların görsellerini burada yayınla ve alıcı bul,

– İnstagram ya da Facebook üzerinden gruplar kurarak ve çok sayıda takipçiye erişerek pazarlama taktiklerini burada da sergileyebilirsin,

– Mobilyacılar, aydınlatma ürünleri satan noktalar, hediyelik eşya satış noktaları bu ürünlerin en çok satılacağı yerlerdir. Dilersen buralarla görüşüp sipariş alabilirsin,

– İnternetten ya da İŞKUR aracılığı ile bu lambalardan satın almak isteyenlere ulaşabilirsin.

Kimler Evde Şişeden Lamba Yapabilir?

Evde şişeden lamba yaparak para kazanmak herkesin yapabileceği bir iş. Üstelik evlere ek iş veren hediyelik eşya satan yerler de bu tarz siparişlerde bulunabiliyor. Ama bireysel olarak da bu işi yapabilir ve kendi paranı kendin kazanabilirsin. Görüldüğü üzere ihtiyaç duyduğun malzemeler de oldukça ucuz ürünlerden oluşuyor. Evde boş kaldığın vakit, canın sıkıldığında, bir şeyler üretmek istediğinde mükemmel lambalar yapabilirsin.

Evde Şişeden Lamba Yapma İşi Ne Kadar Zamanımı Alır?

Yapacağın lamba basit bir abajur olabileceği gibi, fonksiyonel bir duvar ya da masa lambası da olabilir. Dolayısıyla yapacağın ürünün ayrıntısına göre vakit harcarsın. Ancak klasik bir abajura harcayacağın vakit en fazla 1 saattir. O da başlangıç için olan süredir. Hızlandıktan sonra 1 saatte birkaç tane abajur, duvar ya da masa lambası hazırlayabilirsin.

Evde Şişeden Lamba Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Evde şişeden abajur yapma için büyük maliyetler gerektirmeyen bir iş. Hatta yıllarca biriktirdiğiniz şişeleri bile bu iş için kullanabilirsiniz. Ek iş anlamında bu işin getirisi tamamen lambanın görselliğine göre değişiyor. Yani şişeden sarkıt hatta avize de yapabilirsin. Şişeyi boyayabilirsin, aksesuarlarla süsleyebilirsin ya da yalnızca bir karton ile avize süsleyebilirsin. En basit şişe – lamba için sana ödenecek bedel 15 TL’dir. Tabi görkemli bir lamba üretmen durumunda 50 – 150 TL aralığında değişen rakamlara da ulaşabilirsin. Sipariş üzerine bu işi yapacaksan zaten üreteceğin lambaların görsellerine ilişkin çalıştığın nokta sana direktifler verecektir. Daha profesyonel lambalar üretebilmek için internetten yardım alabilirsin. Eğer çembere sabitlenmiş 5 – 6 şişe ile bir sarkıt oluşturmayı başarabilirsen ki restoranların ve işyerlerinin en sık tercih ettiği modeller bunlardır, 2000 – 2500 TL gibi tutarlar elde edebilirsin. Eğer sipariş üzerine bu tarz avize ve sarkıtları hazırlayacaksan sana parça başına ödenecek bedel 750 – 1000 TL arasında değişiklik gösterecektir.

Evde Şişeden Lamba Yapma İşini Nereden Bulurum?

Evde şişeden lamba yapma işi son zamanlarda oldukça popüler. Aydınlatma ya da hediyelik eşya satan noktalar internet üzerinden bu iş için sipariş veriyor. Ancak tüm bunların dışında kendin de yaptığı lambaları satabilirsin. Bunun için sosyal paylaşım ağlarını ya da blogları kullanabilirsin. Kadın, mobilya, güzellik, tasarım blogları bu konuda sana yardımcı olacaktır. Bunun yanında kendine de bir blog açabilir ve güçlü bir SEO çalışması ile hedef müşterilerine ulaşabilirsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com