Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Starbucks Bayilik Şartları ve Bayilik Fiyatı

25.10.2018
1.296
Starbucks Bayilik Şartları ve Bayilik Fiyatı

En iyi iş fikirlerinden birisi, Franchise (bayilik) almaktır. Starbukcs bayilik almak istiyorsanız, ilk olarak ne iş yapacağınızı ve  bayiliğini alacağınız şirketin misyonu hakkında bilgi almalısınız.

Starbucks Hakkında

Starbucks, müşterilerine dünyanın en yüksek kalite kahvesini sunmaktadır. Yaklaşık 49 yıl öncesinde tek bir mağaza ile hizmet vermeye başlayan Starbucks, yaptığı her işte biraz daha iyisini yapabilmek ve içinde bulunduğu toplumların gelişimine katkıda bulunmak için çaba sarf ediyor.

Starbucks, her zaman en mükemmel kahveyi sunmayı hedeflemektedir. En yüksek standartlarda yetiştirilmiş, etik kaynaklardan gelen kahveleri tercih ediyorlar. Tedarikçiler, bu şartlara sahip kahve çekirdeklerini seçmek için Latin Amerika, Afrika ve Asya’daki bölgelere gönderiliyor. Alanlarında uzman kahve kavurucuları da, Starbucks müşterilerine en iyi kahve deneyimini sunmak için Starbucks imzalı kahve tadı ve zengin aromasını verebilmek için çok çalışıyor.

Starbucks’un tek tutkusu kahve değil, kahvenin yanı sıra özel çaylar, pastane ürünleri ve damak zevkinizi tatmin edecek lezzetli ikramlar da menülerinde mevcuttur. Starbucks aynı zamanda, personellerinin de son derece güler yüzlü ve sıcak kanlı olmalarına özel gösteriyor. Hem personelleri, hem kahveleri, hem pastaları ile Starbucks vazgeçişmez bir marka olmayı başarmıştır. Starbucks her türlü çevreden insanı bir araya getirebilen bir yerdir. Yaptığı her işte “önce insan” felsefesini benimseyen firma, dünyanın en kaliteli kahvesini sunmakdaki kararlılığının, müşterilerin iletişimin ve katıldığı tüm sosyal sorumluluk projelerinin temelinde “insana ulaşmak” olduğunu vurguluyor.

Misyonu

Şirketin misyonu ilham veren ve insan ruhunu besleyen bir marka olmak. Bu nedenle, her seferinde ilk müşteri, ilk tanışma ve içilen ilk kahve olabileceği düşünülerek servis yapılıyor.

Starbucks Bayilik (Franchise) Veriyor mu?

Bildiğiniz gibi büyün ünlü markalar bayilik (Franchise) vermemektedir. İş kurmak isteyen girişimciler için, franchise (bayilik) en iyi imkanlardan biridir. Ünlü markalar genelde kendi yerlerini açtıkları için, bayilik vermeye ihtiyaçları yoktur. Ancak zaman zaman bile olsa, bayilik veren ünlü markalar vardır. Starbucks yabancı bir firma olarak ülkemiz pazarında bazı şirketler ile anlaşmalar yaparak Türkiye pazarına girmiştir. Türkiye pazarına giriş yaptığından beri oldukça popüler olan Starbucks, pek çok girişimcinin ilgilisini çekmeyi başarmıştır.

Ne yazık ki, Starbucks nadiren bayilik vermektedir. Eğer Starbucks’dan bayilik almak istiyorsanız, her zaman Starbucks’un kurumsal web sitesini takip etmelisiniz. Eğer bayilik vermeye karar verirlerse, bu fırsatı kaçırmamalısınız. Bildiğiniz gibi Starbucks oldukça hızlı büyüyen ve büyümeye devam edecek olan bir markadır.

Starbucks Bayilik (Franchise) Şartları Nelerdir?

Starbucks şu anda bayilik almıyor olsa da, dükkan sahipleri için bir fırsat vardır. Eğer güzel bir lokasyonda yeriniz var ise, bunu Starbucks’a kiraya vererek değerlendirebilirsiniz. Starbucks gibi ünlü bir firma uzun yıllar boyunca aynı yerde faaliyet vermesi ile uzunca bir süre kiralama yapabilirsiniz.

En az 5 yıl kiralama yapmak mümkündür zaten firma sahipleri, bu konuda size bilgi vereceklerdir. Böyle ünlü markalar kiralamalarını uzun vadede sözleşme ile yaparlar ve parası her zaman garantidir. Çoğu zaman yıllık ödeme yaparlar.

Eğer şehrin iyi bir yerinde, insan trafiğinin yüksek olduğu lokasyonda bir yeriniz var ise, firma ile iletişime geçip öneride bulunabilirsiniz.

Starbucks Bayiliği (Francshise) için İletişim Adresleri:

SHAYA Grup iletişim bilgileri:

Merkes Ofis:

Adres: Saray mah. Site Yolu sk. Anel Plaza. No 5/4 Zemin Kat 34768/Ümraniye/İSTANBUL

Tel: (+90 216) 999 71 00

Faks: (+90 216) 999 72 00

E-mail: [email protected]

Web:http://www.shaya.com.tr

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com