Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Su Piresi Üreterek Para Kazanın

Su Piresi Üreterek Para Kazanın

Akvaryum yetiştiriciliğinin en çok kullanılan canlı yemlerinden biri su pireleridir. En düşük aylık 200 TL kazanç elde edilebilir. İş oldukça basittir. Su sıcaklığı 15 ile 22 derece olan ortamlarda bu pireler bol bol ürer. Besin değeri yüksek olan su pireleri ile para kazanma sağlanabilir. Su pireleri suyu temizleme özelliklerinin yanında bakteri barındırmaması nedeni ile de akvaryumcular tarafından tercih ediliyor. Küçük havuzlarda üretim yapılabiliyor.

Su Piresi Üretimi Nasıl Yaparım?

15 derece 22 derece arasında su birikintilerinde üremeleri mümkündür. Genellikle doğadan sağlansa da mevsim dışında temin edilmesinde güçlükler yaşanıyor. Bu nedenle iş kurma fikirleri arasında değerlendirilebilecek bir sektöre dönüşüyor. Su piresi yetiştirilecek kap 40- 50 cm derinliklerde olmalıdır. Uygun havuzlarda da yapılabilir. En uygun gelişim sıcaklıkları 18- 25 derece arasındadır. Suyun pH değerinin ise 7.1- 8.0 olması önemlidir. Yetiştirme ortamının çok iyi bir şekilde havalandırılması gereklidir. Ayrıca doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Günün belirli saatlerinde, belirli ölçülerde ışık almalıdır. İki- üç günde bir yumurtalama dönemine giren su pirelerinin üretimi için cam bir kap içerisinde 1 kg bahçe toprağı ve 200 gram at gübresi ilave edilir. Üç gün bekletilerek süzülür. Üç hafta içerisinde bol miktarda su piresi üremiş olacaktır.

Su Piresi Üretimi İçin Ne Kadar Bütçe Ayrılmalıdır?

Küçük çaplı bir fanus için 40- 80 TL ödeyebilirsiniz. Toprak ya da at gübresi bulmakta çok sorun olmayacaktır. Bunun haricinde bir maliyet bulunmuyor. Kap seçerken derin değil de yayvan modeller arasından seçimler yapılmalıdır.

bb

Su Piresi Kültürü Nasıl Hazırlanır?

Yayvan bir kap seçilir. Akvaryumlardan iç- dış filtre süngerleri alınır ve suyun içine sıkılır. Bu balık pisliği dibe çöker. Sonrasında spirulina tozu eklenir. Kabın yosunlaşması için güneşte kalması gereklidir. Birkaç gün içinde yosunlaşma sağlanır. Bu şekilde hazırlanan kaba su pireleri aktarılır. Ve düzenli olarak su pireleri hasat edilir. Hasat ederken iri gözenekli yakalama kepçesi kullanmalısınız.

Su Piresi Nerelerde Satışı Yapılabilir?

Akvaryumculara rahatlıkla satışı yapılabilir. Bu alandaki en iyi ve sermayesi en az para kazanmanın yolları arasında yer alan bu sektörde zaman içerisinde ustalaşabilir ve daha çok kazanabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden satış duyurusu yapabilir, genel olarak akvaryumu bulunan herkes için oldukça kaliteli bir yem olması itibari ile su piresi oldukça değerli bir besindir. Üretimin en yoğun olduğu aylar haziran, eylül ve ekim aylarıdır. Diğer aylarda üretim yavaş olabilir. Gerekli olan ortam sıcaklığı bu aylarda en uygun düzeyde yer alıyor.

Su Piresi Üreterek Ne Kadar Kazanabilirim?

Üretim sıcaklığını sabitlediğinizde her mevsim üretim yapılabilir. Bu nedenle doğru üretim alanında 3 günde bir toplama yapılabilir. Küçük poşetler halinde hazırladığınız su pirelerini 10 liradan satabilirsiniz. Ortam büyüklüğüne göre bir aydan en az 200 TL kazanabilirsiniz. Acemiliğinizi attıktan ve ilk etaptaki maliyetler yaşanmadığı sürece üretimi bu şekilde sürdürebilirsiniz. Bu üretimler için ekstra bir vakit harcamanıza gerek bulunmuyor. Yani ek iş olarak iş kurmak yerine aile bütçenize bir katkı olarak bu şekilde kazanç elde edebilirsiniz. Su pirelerini bu şekilde bir poşet olarak satın alabilir ve üretim ile 7 kat fazla su piresi elde edebilirsiniz. Az maliyetli, az zaman harcayarak ek gelir elde edebileceğiniz bu iş zahmetsizce kazanç elde etmenize imkan verecektir. Herkes tarafından kolayca yapılabilecek olan bu iş, için evinizin bir köşesinde orta boy bir yayvan bir akvaryum olması yeterlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com