Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Süs Bitkileri Yetiştirerek Para Kazanmak

Süs Bitkileri Yetiştirerek Para Kazanmak

İlgi alanlarınıza ve yeteneklerinize göre yeni iş fikirleri edilebilirsiniz. Bunlar arasında para kazanma yolları herkese göre değişir. Bitkilerle uğraşmayı sevenler için evde süs bitkileri yetiştirerek kazanç elde etmek oldukça kolaydır. Yetiştirilen süs bitkileri yüksek fiyat aralıklarından satılabilir. Bu gibi işlerde sadece biraz sabır ve emek gereklidir. 5- 10 liraya mal ettiğiniz süs bitkisini 2-3 ay yetiştirerek 40- 50 liraya satabilirsiniz. Ve çok iyi aralıklarda kazançlar elde edebilirsiniz. Bu kategoride peyzaj süslemeleri de değerlendirilebilecek getirisi yüksek işler arasında yer alıyor. Farklı çeşitlerde süs bitkileri yetiştirebilirsiniz. Bunlar arasında çalışma alanınıza ve yetiştirme ortamına uygun çeşitler seçerek daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Evde Süs Bitkileri ve Fidan Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Süs bitkileri, kesme çiçekler, iç mekan süs bitkileri, doğal çiçek soğanları, dış mekan süs bitkileri başlıkları altında süs bitkileri değerlendirilebilir. Ek gelir olarak ya da yeni iş fikirleri olarak değerlendirebilirsiniz. Evinizde küçük bahçenizi değerlendirebilir ya da büyük bahçeler kiralayarak, seralar satın alarak daha büyük atılımlar gerçekleştirebilirsiniz. Bu alanda işinizin amacını belirlemek yönteminizi de belirleyerek bir karar olacaktır.

Evde Süs Bitkileri ve Fidan Yetiştiriciliğini Kimler Yapabilir?

Bitkiler ve toprak türleri hakkında bilgi ve becerisi olan herkes bu işi yapabilir. Ancak yeni bir girişimcilik fikri olarak bu işi yapmak istiyor iseniz mutlaka yeterli bir sermayeye sahip olmanız gereklidir. Bu sektör içerisindeki pazarda her zaman için geniş bir müşteri kitlesi bulabilirsiniz. Biraz olsun toprak ile uğraşanlar için bu işten para kazanma zor olmayacaktır. Hedeflerinize ve üretim kapasitenize göre maliyetler çıkararak bu işi yapmaya başlayabilirsiniz.

Evde Süs Bitkileri ve Fidan Yetiştiriciliği İçin Ne Kadar Bütçe Ayırmalıyım?

Ek iş olarak evinizin bahçesinde ya da bir bölümünde 10- 15 saksı ürün ile başlamak istiyorsanız sadece fide, saksı, toprak ve gübre maliyetiniz olacaktır. Saksılar ortalama 100 TL, fide toprak ve gübre olarak ise 100 lira harcanabilir. 10 saksı çiçeğe 2 ya da 3 ay bakarak satılacak hale getirebilirsiniz. Her çiçeği 50- 60 TL arası fiyatlarda satarak 500- 600 lira kazanç elde edebilir ve toplamda 400 lira kar etmiş olursunuz. Daha büyük alanlar kiralayarak bu işi yapmak istiyorsanız maliyet alanında iyi bir sermayeye sahip olmanız gereklidir. 500- 750 m2 bir arsa kiralama için 1000- 2500 TL arasından fiyatlar ödeyebilirsiniz. Tabi bu rakamlar büyük şehirlerde değişebilir. Küçük beldelerde daha düşük rakamlarda olabilir. Sulama, gübreleme ve tohum alanında devlet desteği alarak bu işi yapabilir ve kar oranlarınızın daha fazla olmasını sağlayabilirsiniz.

Evde Süs Bitkileri ve Fidan Yetiştiriciliği İşinde Ürünler Nerelere Pazarlanabilir?

Kesme çiçek yetiştirebilirsiniz. Bunlar için gül, karanfil, şebboy, aster, kasımpatı ve hüsnüyusuf tohumları alınabilir. Bunları çiçekçilere ve bijuteri dükkanlarına satabilirsiniz. Ya da online alanda kendinize sanal dükkanlar edinerek kendi satışlarınızı kendiniz yapabilirsiniz. İç mekan ve süs bitkisi yetiştiriciliğinde ise salon çiçekleri çok fazla talep ediliyor. Bu bitkiler dekoratif amaçlarla kullanıldığı için dekoratif ürünler satan dükkanlara satış yapabilir ve bu şekilde kolay para kazanma yöntemleri elde etmiş olursunuz. Doğal çiçek soğanları yetiştirerek daha geniş bir alanda ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz.

Evde Süs Bitkileri ve Fidan Yetiştiriciliği İşinden Ne Kadar Kazanırım?

Kendinize ek gelir kapısı olarak bu işi tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hatırı sayılır rakamlarda ek kazançlar elde edebilirsiniz. Maliyetlerinizde göre yüzde 20- 30 aralığında kar marjı ile çalışabilirsiniz. Tek adet bazında satışlarda kar oranlarınız yüzde 50- 60 aralığında olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com