Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Tavuk Çiftliği Açarak Para Kazanmak

Tavuk Çiftliği Açarak Para Kazanmak

Bazı insanlar kendi işlerini kurarak, kendi işlerinin patronu olmak ister. Bu alanda kabiliyeti ve becerisi olan bireyler için karlı bir iş fikri olan tavuk çiftliği kurulumu, son dönemin en karlı yatırımları arasında yerini almış durumdadır. Pazar sorunu olmayan sektör, geliştirilebilir ve başarılı bir iş fikridir. Uzun vadede çok karlı olan tavuk çiftliği kurulumu için bazı kriterlere özellikle dikkat etmek gereklidir. Bu alanda yatırımlar yapmak isteyen yeni girişimciler bu alanda oturarak kar edemezler. Mutlaka çok çalışarak projelerini hayata geçirmeleri gereklidir.

Tavuk Çiftliği Nasıl Açılır?

Öncelikle projenizin karar aşamasında işinizi merada mı, yoksa çiftlikte mi yapmak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Merada yapılan tavukçuluk daha düşük sermayelerle yapılabilir. Bunun yanında makineleşmiş bir tavuk çiftliği açmak istediğiniz ise daha yüksek oranda sermayeler gereklidir. Bunun yanında 5- 6 istihdam ve resmi alanda da pek çok çalışma gereklidir. Çiftlik projesi kurmak için öncelikle iş planı kurmanız gereklidir.

Tavuk Çiftliği Açmanın Maliyeti

Bu alanda en iyi iş fikirleri arasında yer alan tavuk çiftliği kurulumunda önemli bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Sermaye için yer temini yapmalı ve sonrasında bankadan iş kredisi çekmeniz mümkündür. Krediden önce bakanlık izni almanız gereklidir. Mera tavukçuluğunda 100 tavuk ile işe başlanabilir. Küçük bir mera çiftliği kurmak için 30 bin TL sermaye yeterli olacaktır. Maliyetin önemli kısmı çiftlik kurulumuna harcanır. Bunun yanında 1 yıllık yem temini ve güvenlik sağlanması için de maliyetler bu fiyat içinde yer alır. Tavuk çiftliği için ise daha fazla sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Bu alanda en az 1000 tavuk ile işe başlanılması gereklidir. Bu kapasitede bir çiftlik için ise 200 bin lira sermaye gerekecektir. Ayrıca mutlaka kenarda köşede 50- 60 bin liranızın olması gereklidir. Bu işte zaman zaman sürprizler olabilir.

Kimler Tavuk Çiftliği Kurabilir?

Bu işi tam gün olarak yapmanız gereklidir. Bu şekilde çok para kazandıran işler arasında tavuk çiftliği kurma işini değerlendirebilirsiniz. Sermayesi olan, yeniliklere açık tüm girişimciler bu işi yapabilir. Bunda herhangi bir kısıtlama bulunmuyor. Ancak maliyet- satış oranları çok iyi bir şekilde dengelenmelidir. Ve pazarlama alanında profesyonel çalışmalar yapılmalıdır.

Tavuk Çiftliği Kurarak Ürünlerimi Nerelerde Pazarlayabilirim?

Günümüzde yumurta ve tavuk sektörü pazarda en çok talep edilen ürünler arasında yer alıyor. Bu nedenle çevrenizdeki bakkal, market, şarküteri gibi alanlarla anlaşmalar yaparak ürünlerinizi satabilirsiniz. Bunun yanında tavuk ve yumurta firmalarına ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Özellikle kaliteli ürün sağladığınızda her satış yaptığınız müşteri, sürekli alıcınız olacaktır. Bu alanda kendi markanızı kurabilirsiniz. Bunun için çiftliğe ek olarak satış ofisi açmanız gereklidir. 1- 2 hafta içerisinde belediye- maliye sürecini tamamlayarak markanız hazır hale gelir. Ve satışlarınızı kendi ofisinizden de yapabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Kurarak Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Bin tavuk ile başladığınız bir tavuk çiftliğinin aylık 3-4 bin lira geliri olabilir. Tavuklar daha sonrasında tavukçuluk şirketlerine gönderilebiliyor. Bu şekilde karınız 5 bin liraya çıkabiliyor. Eğer çiftliğiniz 10 bin tavuklu bir işletme ise aylık ortalama olarak 50 bin lira geliriniz olabilir. Tavuk çiftliklerinin pek çok ek masrafı oluyor. Bunların başında kirada olan çiftlik maliyeti geliyor. Her ay kira ödemek karınızı düşüren en önemli olumsuzluktur. Bunun yanında faturalar, ısıtma ve soğutma masrafları da gelirinizi düşürebilir. Bu nedenle çalışma alanında mutlaka çok dikkatli ve titiz çalışmalar içerisinde yer almalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com