Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Tekne ve Yat Temizliği Yaparak Para Kazanma

Tekne ve Yat Temizliği Yaparak Para Kazanma

Zaman ilerledikçe yeni iş çeşitleri hayatımıza girmekte ve nasıl para kazanabilirim diye endişe içinde olanların imdadına yetişmektedir. Son yıllarda özellikle İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde yat ve tekne alan kişilerin sayısı arttı bu da yeni bir iş fırsatı yaratmış durumda. Bunlardan biri de tekne ve yat temizliği olarak karşımıza çıkıyor. Tekne sahipleri hem güvenlik hem sağlık açısından bu işi birilerine yaptırmak zorunda kalıyor. Bir teknenin içindeki alanın genişliğine göre ve içerideki ayrıntılara göre de tekne temizlik işi 500 ila 2000 TL arasında bir fiyata yaptırılıyor. Sadece bir günlük sürecek olan temizleme işiyle bu fiyatlarda çalışma olanağı sunan tekne temizlik işi yeni bir çalışma alanı olarak karşımıza çıkıyor.

Yat ve Tekne Temizleme İşi Nasıl Yapılır?

Yat temizliği titizlik ve ciddiyet gerektiren bir iştir. Ortalama bir yat bile sizin titizliğinize ve hızınıza bağlı olarak bir günde temizlenir. Hiçbir yat sahibi kendi yatını temizlemez. Bu işi yat ve tekne temizleme şirketlerine ve bu konuda çalışan kişilere verirler. Karlı iş fikirleri arasındaki bu işi yapabilmek öyle düşünüldüğü gibi kolay değildir. Öncelikle ortalama bir yatı düşünecek olursak kol gücüne dayanan bu işte titiz olmak da gerekmektedir. Yalnızca güvertenin bile temizliğinin yapılması bir-iki saatinizi alabilir. Ama sonuç olarak kazanılacak paranın miktarını düşünürsek birçok işten daha karlı bir iş olduğu da açıktır. O yat sahiplerinin çoğu da bir zaman önce sizin gibi bir girişimcilik fikriyle kolları sıvamış ve işlerini büyütmüştür. Kısa zamanda bir şirket kurma boyutuna gelebileceğiniz ve temizleme işi için elemanlar çalıştırmaya başlamanız için çok çalışmanız gerekebilir.

Yat temizliği yaparken bazı bölümlerinde pas tuttuğunu da göreceksiniz. Bu pasların silinebilmesi de ayrıca bir zorluk oluşturacaktır. Ama pas tutmuş yerlerin fazlalığına göre siz de alacağınız ücrette arttırmaya gidebilirsiniz. Bunu unutmayın.

Yat Temizleme İşlerini Nerelerde Bulabilirsiniz?

Son yıllarda marina sayılarının artmasıyla özellikle İstanbul’da yat temizleme işleri alabilirsiniz. Ayrıca İzmir ve Antalya’da  çok sayıda marina bulunması nedeniyle iş kurabileceğiniz şehirler arasında yer almıştır. Turistik bölgeler olan İzmir ve Antalya’da yat işine başlamak mantıklı ve ekonomik bir karar olabilir. Ama Karadeniz Bölgesi’nde de bunun gibi iş alanları bulunsa da oralarda henüz yat ve marina sayısı azdır.

İstanbul’a ek olarak İzmir ve Antalya’da bir yat temizleme şirketi kurabilir ve iş olanaklarından faydalanmak için kolları sıvayabilirsiniz.

Yat Temizleme Şirketi Kurduktan Sonra Yapılması Gerekenler

Bir yat ve tekne temizleme şirketi kurarsanız öncelikle eğilmeniz gereken nokta reklam işleri olacaktır. Her şeyden önce sunduğunuz kampanyalardan ve indirimlerden bahseden bir broşür hazırlarsanız ve bunları yat ve teknelerin çoğunlukta olduğu marina bölgelerinde dağıtırsanız kolay bir şekilde müşteri bulabilirsiniz.

Belki de işler ilerleyince marina bölgesinde kullanabileceğiniz bir merkez ofis de açma imkanı yakalarsınız. Böylelikle işinizi yaparken daha pratik olacak bu ofisi ek olarak temizlik malzemelerini saklayabileceğiniz bir depo olarak da kullanabileceksiniz.

İnternet Reklamlarına da Önem Vermelisiniz

İnternetin sunduğu kolaylıklardan da mutlaka faydalanmalısınız. Eğer ben bir tekne sahibi olsaydım her şeyden önce internetten araştırma yapardım. Şimdilerde Google aracılığıyla reklam çok yaygın; bu alanı kullanabilirsiniz. Ayrıca Google reklamları sizin faaliyet gösterdiğiniz şehirlerde arama yapanların karşısına çıktığı için müşteri bulmakta sıkıntınız çok olmaz.

Çok çeşitli internet reklamları fırsatları bulunmaktadır. Bütün imkanlardan yararlanarak kısa zamanda daha çok müşteriye ulaşacak ve artık işinizi yapmak için yeni elemanlar almak zorunda kalmanız gerekecektir.

Yat ve Tekne Temizliğinde Kazancınız Nasıl olur?

Genelde yat ve tekne sahipleri zengin insanlar olduğu için eğer iyi işler çıkarırsanız çok fazla kazanabilmeniz mümkün olacaktır. Çalışmayı gerçekten arzu eden birisi için en iyi iş fikirleri arasında yer alan tekne temizliğinin en önemli kısmı bu işi çok parası olan müşterilerle yapacak olmanızdır.

Kaliteli bir yat sahibi hiçbir zaman temizlik gibi bir iş için pazarlık yapmayacaktır. Gerçekten bana güvenin. Eğer çok aşırı yüksek fiyatlar teklif etmezseniz çoğunluğu bunu onaylayacaktır. Eğer ki pazarlığa girişen biriyle karşılaşırsanız iyi pazarlık edebilme yeteneğinizi devreye sokmak zorunda kalabilirsiniz.

Özetle yat ve tekne temizliği işi kısa zamanda çok gelir elde edebileceğiniz bir iştir. Sadece yapmanız gereken azim ve faaliyetlerinizi canlı tutmak olacaktır.

Yat Temizlemek İçin Gerekenler

En karlı iş fikirleri arasında yer alan tekne ve yat temizliği için yatın değişik bölgelerini ne gibi malzemelerle temizlemeniz gerektiği hakkında çok sizi uğraştırmayacak bir araştırma yaparsanız kısa zamanda ilerlemeniz mümkün olacaktır. Deneyim kazandıkça daha fazla müşterinin sizin kapınızı çalacağından emin olabilirsiniz bu işte. Size düşen azimle çalışmak, deneyime önem vermek ve verimli olmaya gayret göstermek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com