Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Tıbbi/ Medikal Cihazlar Sektöründe İş Fikirleri

17.03.2019
39
Tıbbi/ Medikal Cihazlar Sektöründe İş Fikirleri

Tıbbi/ medikal sektörü bir ülkenin her zaman için en çok önem verilen ve gelişime, değişime en açık sektörlerinden birisi olduğu için para kazanma amacıyla bir iş tercih edecek olursanız tıbbi/ medikal cihazlar sektöründe birçok iş yapabilirsiniz. Öncelikle tıbbi/ medikal cihaz sektöründe en çok rağbet gören işlerden birisi olan tıbbi cihaz satabileceğiniz bir medikal dükkânı açmaktır. Tıbbi/ medikal sektöründeki işleri genellikle büyük medikal cihazı üreten firmalar çeşitli şehirlerde bayi bulundurmak için yaptırmaktadır. Bu sebeple bir firmanın şehrinizde bayiliğini açarak hem tanıtılmış bir markanın bilinirliğini kullanabilir hem de farklı bir iş yapabilirsiniz.

Tıbbi/ Medikal Alanındaki İşler Nasıl Yapılır?

Tıbbi/ medikal alanındaki işler genellikle bayilik alarak yapılabildiği için burada öncelikle iyi bir araştırma yapmanız ve size en çok geliri getirecek firmayı bulmanız gerekmektedir. Firmayı bulduktan sonra iş fikri olduğunu söylemeniz ve firma ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Bayilik almak istediğinizi belirttikten sonra firmanın size yaptığı dönüşe uygun biçimde medikal sektöründe ilerleme sağlayabilirsiniz.

Tıbbi/ Medikal Alanındaki İşlerde Ne Yapılacak?

Tıbbi/ medikal alanındaki işler genellikle tıp alanında kullanılan cihazlar ve eşyalar üzerine ilerleyen bir iştir. Bu işte gelir elde etmek istiyorsanız açtığınız dükkanınızın bazı hastaneler ile anlaşmaları olmalı ve hastanelerin ürün temininde sizinle anlaşma yapmalarını sağlamanız gerekmektedir. Bir hastane ile anlaştığınız takdirde oldukça büyük bir gelir elde edersiniz. Medikal alanının hedef kitlesinde hastalar bulunduğu için bir hastane en büyük hedef kitle olarak bilinmelidir.

Tıbbi/ Medikal Alanındaki İşleri Kimler Yapabilir?

Bayilik veren firmalar ile kuracağınız iletişimde başarılı olacağınıza ve bu sektörde bir bayilik açabileceğinize inanıyorsanız bu işi kesinlikle yapabilirsiniz. İletişim yeteneğiniz yeterince güçlü ise başvurduğunuz ve iletişime geçtiğiniz hastaneler ile anlaşma sağlamanızda gelir miktarınızda büyük artışa neden olacaktır.

Ne Kadar Zamanımı Alır?

Tıbbi/ medikal alanındaki işler bayilik açmaya dayanması sebebi ile genellikle gününüzün büyük kısmını bir esnaf gibi belirli sınırlar içerisinde yapmanız gerekmektedir. Ancak ilerleyen zamanlarda bayiliğinize aldığınız elemanlarla beraber tamamen özgür bir iş hayatına sahip olmaktasınız. İstediğiniz saatte ve günde firmanıza gidip işlerinizi hallettikten sonra dönebilmektesiniz. İlk zamanlar yaklaşık günlük 9-10 saatinizi ayırmanız gereken firmanıza ilerleyen zamanlarda günde birkaç saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Bu alandaki işlerden kazanacağınız parayı artırmak veya azaltmak tamamı ile sizin elinizde olan bir etkendir. Çünkü bir firma ile anlaşmak sizin gelirinizi ikiye katlayacakken, bayilik almadan herhangi bir isimde açtığınız firmanın bolca reklama gereksinimi olacaktır. Ancak bayilik aldığınız zaman reklamı yapılmış bir firmaya hizmet vereceksiniz. Bunun yanı sıra anlaşma sağladığınız hastanelerin sayısı da kazancınıza büyük etki etmektedir. Medikal sektöründe ilerlemek için öncelikle belli bir sermayeye de ihtiyaç duyduğunuz için ilk zamanlar kazancınızın pek getirisi olmayabilmektedir. Yaklaşık 50 binlik sermaye ile başladığınız işte aylık 20-30 bin arasında bir gelir elde etme şansınız mevcuttur.

Tıbbi/medikal Sektöründe Bayilik Veren Firmalar

Armoni Medikal Bayilik: 2003 yılından itibaren yaptığı çalışmalarla kendini geliştiren Armoni Medikal bayilik veren firmalardan birisidir. 15 yıllık bilgi birikimleri ve güvenilirlikleri sayesinde, ülke çapında büyük reklam yapmış bu firmanın bayiliğinin reklama ihtiyacı bulunmamaktadır.

Lider Medikal Bayilik: 1982 yılından itibaren medikal alanında büyük yenilikler yapan firma yaklaşık 22 yıl önce ise SERICO laboratuvar ile anlaşma sağlamış ve medikal sektöründe büyük gelişme göstermiştir.

Ebrar Group: Diş hekimliği sektöründe büyük medikal gelişmeleri gösteren firma Türkiye genelinde bayilik vereceği firmalar aramaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com