Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Ütü Yaparak Para Kazanma

04.10.2018
243
Ütü Yaparak Para Kazanma

Çalışanlar, ev hanımları ya da öğrenciler evde yapılabilecek iş arayışındalar. Kimi aile ekonomisine katkı sağlamak için, kimi okul masraflarını karşılamak için, kimi de boş zamanını paraya çevirmek için bu arayışın içindeler. Evlere iş veren pek çok kurum, işletme ya da kişi var. Örneğin terziler, konfeksiyonlar, fabrikalar ya da hazır giyim markaları ürünlerini ütületmek için ek iş kapsamında çalışacak kişiler arıyor. Bu kişiler sipariş üzerine belli miktarda kıyafet alarak zamanında teslim etmek üzere ütülüyor. Hatta bunu yalnızca işletmeler değil, kişiler de yapabiliyor. Kendi ürünlerini belli bir bedel karşılığında ütületebiliyor. İşte detaylar.

Kimler Evde Ütü Yaparak Para Kazanabilir?

Evde ütü yaparak para kazanmak istiyorsan, bunun için boş vaktin olup olmadığını gözden geçirmen gerekiyor. Çünkü ütü işlemi tüm gününü alabileceği gibi birkaç saatte de bitebilir. Genellikle ev hanımları olsa da, her yaştan insan evde ütü yaparak para kazanabilir. Eğer öğrenciysen ya da bir ev hanımı kadar vaktin yoksa ütüleyebileceğin kadar sipariş almanda fayda bulunuyor. Ancak eğer ev hanımıysan yalnızca bu işi yaparak asgari ücreti geçen rakamlara ulaşabileceğini unutmamalısın. Bir işte çalışıyor olabilirsin. Bu evde ütü yaparak ek gelir elde etmene engel değil. Bu tarz durumlarda işten arta kalan vaktini paraya dönüştürebilirsin.

Evde Ütü Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle ütü işi veren noktalar ile iletişime geçmelisin. Zaten bu nokta eğer bir işletme ise kendi web sitesinden ya da iş bulma sitelerinden ilan yayınlayacaktır. Eğer bu kişi bir şahıs ise işverene ulaşmak için İŞKUR gibi lokal noktalara başvurmalısın. Daha önce bu konuda tecrübe sahibi olmuş olman tercih nedeni olacaktır. Ancak tecrüben olmasa dahi ütü kullanmayı biliyor olman da yeterli olabilir. Ütüleyeceğin kıyafetin türüne göre ücretlendirme sağlanır. Örneğin ipek bir kumaş ile saten ya da naylon aynı olmayacaktır. Aynı şekilde bir abiye ütülemekle bir pantolon ütülemek için alacağın bedel de yine farklı olacaktır. En yüksek tutarlar gelinlik başına verilir k, gelinlik ütülemek için kısa bir eğitimden geçmen gerekir.

Evde Ütü Yaparak Para Kazanmak İçin Ne Kadar Zaman Ayırmak Gerekir?

Bu tamamen sana bağlı. Ne kadar para kazanmak istiyorsan o kadar zaman ayırmalısın. Ayrıca çalışıyor ya da okuyorsan günün büyük bölümü ütüye ayıramazsın. Eğer ev hanımıysan ve ütü yapmak için önünde herhangi bir engel bulunmuyor ise günde en az 4 – 5 saatini bu işe ayıracağını bilmelisin. Daha az zaman ayırarak daha az kazanç elde etmek de senin tercihin olabilir.

Evde Ütü Yapma İşi Veren Noktalara Nasıl Ulaşılır?

Evde ütü işi veren yerler büyük hazır giyim markaları olabilir. Bu markalara İK birimlerinden ya da web sitelerinden ulaşabilirsin. Ayrıca terziler ile iletişime geçebilir ya da İŞKUR’a başvurabilirsin. Bunun yanında iş bulma sitelerinden arama yaparak pek çok ütü işi veren noktaya da ulaşabilirsin. Hatta sosyal medyaya da internet üzerinden kendi reklamını da yapıp, müşteriyi ayağına kendin de çekebilirsin.

Evde Ütü Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

En karlı işler kategorisindeki bir başka alternatif de evde ütü yaparak para kazanmaktır. Üstelik bu iş için ayrı bir meziyete de gerek bulunmuyor. Vaktin kadar sipariş alabilir ve ütü yapabilirsin. Genellikle ütü işlemlerinde standart parça başına alacağın bedel 5 – 10 TL arasındadır. Ancak ütüleyeceğin ürün bir ipek, saten ya da dantel ise alacağın ücret 15 – 55 arasında değişiklik gösterir. Gelinlik ütüleme işlemlerinde ise parça başına minimum 70 – 80 TL kazanç elde edersin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com