Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Üzüm Pekmezi Yaparak Para Kazanma

Üzüm Pekmezi Yaparak Para Kazanma

Evde ne iş yapabilirim diyenler, daha çok ev yapımı ürünlere yöneliyor. Çünkü son zamanlarda organik ürünlere olan talep arttı. Özellikle reçel ve pekmez gibi gıdaların artık ev yapımı olması tercih nedeni. Bu da evden çalışarak para kazanmak isteyenleri harekete geçiriyor. Hem kendi imkânları ile evde yaptıkları üzüm pekmezlerini satabiliyorlar, hem de belli bir satış noktası için sipariş üzerine pekmez üretebiliyorlar. Genellikle üzüm pekmezi talep eden noktalar, organik ürün satışı yapan yerler, kahvaltılık ürün satan noktalar ya da toptan gıda satışı yapan yapılanmalar oluyor. Pekmez yapımında kendine güvenen herkes bu işi yaparak para kazanabiliyor. Üstelik okulunun olması, bir işte çalışıyor olman ya da çocuklarının olması bu işi yapmana engel değil. Günde yalnızca birkaç saat ayırarak pekmez yapabilirsin.

Evden Üzüm Pekmez Nasıl Yapılır?

Üzüm pekmezi yapmak dendiğinde ayaklarınla geniş bir kazanda üzümleri ezmek gelmesin. Evde pekmez yapmak için demir süzgeçler ve tencereler yeterli. Ayrıca pekmezlik üzüm bulmak ve bunlaı yarım saat kadar sirkeli suda bekletmek de gerekiyor. Bu demir süzgeçlerin içerisinde üzümleri koyup, elin ayası ile ezerek suyunun tencereye akmasını sağlamalısın. Zaten pekmezlik üzümler sulu olduğundan kısa sürede suyunu posasından bırakacaktır. Ancak bunu yapmadan önce üzümlerin içerisinde çürük olup olmadığını dikkatli kontrol etmelisin. Çünkü çürük üzümler pekmezin tadını bozacaktır. Ayrıca üzüm pekmezinin içine şeker de eklememelisin. Suyu çıkan üzümler geniş bir tencerede koyulaşıncaya kadar kaynatılır. Kısık ateşte kaynaktmaya özen göster aksi halde dibi tutacak ve yanık kokusu pekmeze sinecektir. Kaynayıp koyulaştıktan sonra altını kapatabilir ve soğuduktan sonra da kavanozlara koyabilirsin. Eğer kendin satış yapacaksan kavanozu organik kumaş ve iplerle süslemen daha etkili bir satış taktiği olacaktır.

Kimler Evde Üzüm Pekmezi Yapabilir?

Para kazanmak istiyorum diyorsan ve evde boş zamanın kalıyorsa bu işi yapabilirsin. Erkek ya da kadın olman, çalışan ya da ev hanımın olman hiçbir şeyi değiştirmez. Firmalar bu işi verirken senin hijyene verdiğin önemi tartacaklardır. Bu nedenle görüşmeye gittiğinde kıyafetine, tırnaklarına ve genel görünümüne dikkat etmende fayda bulunuyor. Onun dışında daha önce ev yapımı ürünler üretmiş olan da senin tercih edilebilmen için artı bir puan olacaktır.

Evde Üzüm Pekmezi Yapma İşine Ne Kadar Zaman Ayırmalıyım?

Evde üzüm pekmezi yaparken ayıracağın zaman, ne kadar pekmez üreteceğine bağlı. Genellikle 5 – 6 kavanoz kadar pekmez üretmek için 4 – 5 saatini ayırman yeterli olacaktır. Zaten pekmez yaparken senin uğraşacağın kısım üzümlerin suyunu akıtmaktan olacaktır. Geri kalan kısımda pekmez kendi kendine tencerede demlenecek.

Evde Üzüm Pekmezi Yapma İşinden Ne Kadar Kazanabilirim?

Para kazanma fikirleri arasında en karlılarından biri evde organik besin üretmektir. Pekmez yapmak da bunlardan biri. Çünkü insanlar artık organik ürünler ile beslenmeyi alışkanlık haline getiriyor. Dolayısıyla evde üzüm pekmezi yaparak aylık asgari ücreti dahi geçen bir gelir elde edebilirsin. Günde yalnızca birkaç saatini ayırarak dahi aylık elde edeceğin tutar 1000 TL’ye yakın olacaktır. Genellikle üzüm pekmezi alışverişlerinde kilo başına ödeme yapılır. Dolayısıyla organik bir üzüm pekmezinin kilosu minimum 15 TL’dir. Kiloluk kavanozlar kullanarak satış taksiti geliştirebilirsin. Organik ürün satış noktaları senden bu pekmezleri sipariş üzerine satın alacaktır. Pekmezin kalitesine göre kilosunu bu firmalara 10 – 20 TL arasında satabilirsin. Pekmezin koyuluğu, görseli ve tadı bu fiyat üzerinde etkilidir. Bu firmalar arasında, sürekli çalışılan noktalardan kilosu 30 TL’ye kadar da pekmez satın alınabiliyor. Eğer firma Üzüm bedelini kendisi öder ise yalnızca pekmezin hazırlanması için kilosuna 7 – 7.5 TL gibi bir ödeme yapabiliyor. Firma ile çalışmak daha garanti olduğundan genellikle hanımların tercihi bu yönde oluyor.

Evde Üzüm Pekmezi Yapma İşini Nereden Bulunurum?

Bu işi kendin yaparak da para kazanabileceğini unutma. Pazarlarda ya da internette yaptığın organik pekmezler kapış kapış alınacaktır. Ancak bunun dışında üzüm pekmezi veren firmalar ile de çalışabilirsin. Bunun için kahvaltıcılar, organik ürün satış noktaları, reçel ve turşu dükkânları senin için en iyi noktalardır. Üstelik internet üzerinden de ek iş veren firmalara ulaşabilirsin. Bu firmalar genellikle bir hafta ya da bir ay sonra almak üzere, kilo bazında sana sipariş vereceklerdir. Daha önce çalıştığın bir noktayı referans göstermen ya da tecrüben olduğunu iletmen senin için faydalı olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com