Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Veri Girişi Yaparak Para Kazanmak

Veri Girişi Yaparak Para Kazanmak

Veri girişi yaparak para kazanmak, ek iş yapmak son zamanların trendi olmaya devam ediyor. Dijital pazarlama ağının gelişmesiyle birlikte şirketler ürün ve hizmetlerini etkileyici içeriklerle müşterilerine online kanallar üzerinden pazarlama yoluna girişti.

Elbette bunlar için de içerik yazarlarına gereksinim duyuldu. Birbirinden özgün ve yaratıcı içerikler hazırlanarak hem ürün ve hizmetlerin marka ve değerinin yükseltilmesi hem de ürünün tüm yönleriyle okurlara bilgi vermesi için içerik olmazsa olmaz bir pazarlama stratejisidir.

Kimler Yapabilir?

Veri girişi elemanı arayan şirketlere başvuru yine online yapılmaktadır. Kadın ya da erkek ayrımı olmaksızın freelance veri girişi operatörleri ile şirket çalışanlarının üzerindeki iş yükü hafifletilir ve böylelikle serbest zamanlı çalışanlarla bütün doküman ve içerikler daha hızlı yetiştirilmiş olur. Veri girişi operatörlüğünü öğrenciler hem kaldıkları yurdun, kiralık evin ve tüm üniversite masraflarının karşılanması için yapmaktadır. Bunun yanında klavyeyi hızlı kullanabilme becerisine sahip zabıt katipleri, sekreterler, operatörler de sıklıkla kullanmaktadır. Böylelikle ek gelir elde etme imkanı bulunmaktadır.

Ne Kadar Kazanılır?

Veri girişi yaparak aylık 1800 TL ve üzeri para kazanan hatta bu ücretin üstünde para kazanan kişiler bulunmaktadır. Günlük olarak ne kadar süre çalıştığınız tamamen size kaldığı için bu süreyi ne kadar uzun tutarsanız alacağınız aylık da o kadar artacaktır. Ancak veri girişi genellikle proje bazlı içeriklerin teslimatına dayandığı için çalışanlardan günlük minimum 2 ila 4 saat hizmet etmeleri talep edilmektedir. Böylece aylık asgari ücrete yakın bir ek gelir imkanı da elde edilmiş olunmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Veri girişi elemanı arayan şirketler genellikle güçlü şirketlerdir. Serbest zamanlı personelleri (freelance) personelleri olarak sizler de diğer çalışanlarla eşit haklara sahip olursunuz. Kariyer.net ya da Yenibiriş.com siteleri iş başvurusu veri giriş operatörü ilanlarının en çok dolaştığı en güvenilir sitelerden biri. Üstelik bu sitelerde Türkiye’nin en saygın şirketlerinin ilanları bulunduğu için özgeçmişinizle hemen fark edileceksiniz. Öte yandan şirketlerin resmi web adresine ulaşarak şirketlerde içerik editörlüğü, veri giriş operatörlüğü isteğinizin olduğuna dair elektronik posta yollamanız durumunda da insan kaynakları size geri dönüş sağlamaktadır.

Veri Girişi Nasıl Yapılır?

Veri giriş operatörleri tarafından yapılan bu iş aslında ek iş ilanları adından da açık. Bilgisayar klavyesi kullanarak seri bir şekilde veri (yazı) girmeniz talep edilmektedir. Bu verinin içeriği elbette yazıdır. Özgün içerik yazarlığından farklı bir meslek olup içerik yazarları tamamen adeta bir senarist gibi özgün bir metin hazırlayan teknik kadroya verilen addır. Oysa veri giriş operatörleri şirketler tarafından kendilerine önceden tespit edilen metinleri seri bir şekilde internete bağlanan bir bilgisayar aracılığıyla sisteme girmesine dayanmaktadır. Bu nedenle de arasında fark vardır. Veri giriş operatörlerinin dava kararlarını arşive kaydeden katiplerin yaptığı işe veya sekreterlerin evrak takip işine benzetmek mümkün.

Veri girişi operatörlerinin muhakkak on parmak klavye kullanabiliyor olması gerekmektedir. Tercihen Türkçe klavye F klavye kullanabilen kişilere öncelik tanınmakta ve daha hızlı projelerin yetiştirilmesi bu yolla sağlanmaktadır.

Veri Giriş Operatörlüğü Zor Mudur?

İnsan sevdiği işi yapmalı ve seven sevdiğiyle sürekli meşgul olursa ona hiçbir şey zor gelmeyecektir. Her ne işi yapıyor olursanız olun ama mutlaka yaptığınız işi “sevin”. Üniversitedeki doçent hocamın çok meşhur bir sözü vardı. Ben de bunu sizlere aynen aktarıyorum arkadaşlar: “Mesleğiniz sevgiliniz gibi olsun takın kolunuza gitsin”. İşte parola bu. Ayrıca yazı yazmaktan hoşlanıyorsanız veri girişi hiç de zor değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com