Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Vodafone Bayilik Bedeli Ve Şartları

17.11.2018
376
Vodafone Bayilik Bedeli Ve Şartları

Ülkemizin lider telekomünikasyon firmaları arasında yer alan Vodofone, ülkemizde 19 milyon abonesi bulunuyor. Bu nedenle iş kurma fikirleri araştırırken yapabileceğiniz en karlı yatırımlardan biri olabilir. Yeterli sermayesi olan herkes tarafından yapılabilecek bu bayilik işinde doğru yer seçimi ve pazarlama teknikleri de çok önemlidir. Müşteri potansiyeli oldukça yüksek olan firma, kazançlı bir iş elde etmenizi sağlayacaktır. Özellikle reklam alanındaki desteği ile müşteri kitlesi de giderek artıyor.

Vodafone Bayisi Nasıl Açılır?

Öncelikle yoğunluğun fazla olduğu ana caddelerde dükkan kiralamanız gereklidir. Sonrasında ana bayiler üzerinden bayilik başvurusu yapmanız gereklidir. Ülkemizde 1200’ün üzerinde şubesi bulunan vodofone, oldukça kurumsal bir yapıda bayilik imkanları sunmaktadır. Bayilik taleplerinde bulunan girişimcilerin öncelikle sorumluluk sahibi olması ve girişimci bir ruha sahip olması önemlidir.

Müşteri memnuniyetine önem verilmelidir. Şube kurulum masrafları bayilere aittir. Vodofone şubelerinde sadece firmanın ürünleri ve hizmetleri sunulabilir. Uygun sayıda personel çalıştırılmalı ve kurumsal anlamda müşteri portföyü sağlanmalıdır. 0542 542 00 00 nolu telefonlardan ya da doğrudan bayilere ulaşarak bölge temsilcilerine başvurarak ta bayilik başvurusu yapılabilir.

Vodafone Bayisi Açma Maliyeti

Seçtiğiniz lokasyona ve dükkan büyüklüğüne göre maliyet değişebilir. Büyükşehirlerde işlek bir caddede bayilik açmak istiyorsanız 300 bine kadar maliyet karşınıza çıkabilir. Ancak küçük yerlerde 20- 25 bin lira arasında maliyetlere dükkan açmak mümkündür. Silver bayiliği maliyeti en düşük seçenek olmakta ve ne iş yapabilirim düşüncesinde olanlar için ideal bir seçim olabilir. Shop açma maliyeti de oldukça yüksek olmakta, özellikle silver bayiliği maliyetleri 300- 400 bine kadar çıkabilmektedir.

Shop açma maliyeti ise 150 bin TL teminat göstererek yapılabiliyor. Ancak mağazanın m2’si shop için uygun olması gereklidir. Mağazanın iç dekorasyonunda destek verilmekte ve kira destek primi de sağlanmaktadır. Açılacak dükkanın büyüklüğüne ve yerine göre farklı giriş bedelleri talep edebilen firma, bayilik başvurusunda bayilerine genel bir maliyet çıkarmaktadır. Bir dükkan açarken kirası, faturaları, vergileri, açılış beyannameleri tek tek hesaplanmalıdır.

Vodafone Bayilik Şartları

Silver, store ve shop şeklinde üç farklı türde bayilik imkanı sağlanıyor. Hangisini seçerseniz seçin banka teminatı talep ediliyor. Bunun yanında dükkanın bulunduğu yer, dekor ve işletmenin metre karesi bakımından da şartlar bulunmaktadır. Silver bayilik maliyeti en yüksek seçenektir. Bu alanda bayilik veren firmalar arasında en kurumsal seçeneklerden biri olan vodofone, bayilerine reklam ve pazarlama alanında sağladığı destek ile çok önemli bir avantaj sağlıyor.

Vodafone Bayiliği İle Ne Kadar Kazanırım?

Vodofone yeni dönemde 85 yeni bayi açma hedefi ile bayilik taleplerini kabul ediyor. Bayilik karlarınız arasında kar payı, prim, hat başına belirli oranlarda kazançlar sunulmaktadır. Fatura tahsilatlarında da belirli oranlarda kar marjları sunulmaktadır. Ayrıca avantajlı cihaz satışları ile de kar oranlarınızı artırabilirsiniz. Küçük işletmeler küçük lokasyonlarda 10000 TL gibi rakamlarda satışlar yaptığında 3-4 bin arasında kazançlar elde edebilir. Alt bayi olmak çok daha kolay olmakta, ancak kazanç olarak ana bayilerle kar oranları karşılaştırılmayacak kadar farklı olmaktadır.

Vodafone Bayiliği Açmak İçin Nereye Başvurulur?

Günümüzde telekomünikasyon bayiliği açma en iyi iş fikirleri arasında yer alıyor. Vodofone ülkemizde ikinci en çok abonesi olan kurumsal bir firmadır. Bu nedenle bayilik alanında çalışmaları da düzenli bir konseptte ilerler. Bölge bayiliklerine bir dilekçe ile başvurabilirsiniz. Ve gerekli şartları eksiksiz yerine getirerek bayilik başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Dükkan, dekorasyon, mobilya gibi açılış maliyetlerinin sonrasında birkaç ay içerisinde ettiğiniz masrafı çıkararak kar etmeye başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com