Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Waffle Dükkanı Açarak Para Kazanma

14.11.2018
237
Waffle Dükkanı Açarak Para Kazanma

Düşük Sermaye İle iş kurmak yani 2000 TL, 3000TL gibi bir nakitle kendi işinizi kurarak yatırım yapmak ister misiniz? İlk olarak bu waffle nedir ve nasıl yapılır? Sorusunu cevaplayalım, waffle house nasıl açılır? Sorusunu ise daha sonra cevaplarız.

Waffle 3-5 sene öncesine kadar ülkemizde çok fazla bilinmeyen bir yiyecekti, son dönemlerde ise hemen hemen her yerde bir waffle dükkanı ya da standı görmek mümkün, waffle yumurta, sıvıyağ tereyağı, un ve kabartma tozu ile akışkan bir hamur elde ederek özel makinesinde pişirilmesi ile yapılan bir tür ekmek ya da krep denebilir.

Waffle yurtdışında genellikle kahvaltılarda bal veya reçelle tatlandırılarak yenirken, waffle dükkanlarında içine çikolata, muz, kivi, çilek, muz gibi meyvelerle ve meyve şuruplarıyla süslenerek rulo şeklinde satılır. Waffle dükkanı ya da standı açmayı düşünürseniz, öncelikle uygun bir yer bulmalısınız, gerekli belgeleri hazırladıktan sonra işyerinizi açmanız çok kolay.

Waffle Dükkanı Açmak İçin Gerekli Olan Kriterler

  • Yanınızda eleman çalışacaksa sigorta işlemleri
  • İşyeri kira sözleşmesi.
  • İşyerinin tapu sureti.
  • TC kimlik fotokopisi
  • 4 adet vesikalık fotoğraf
  • Vergi dairesi kaydı
  • Meslek odasına kayıt.

İşyeri Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

işyerini açmayı düşündüğünüz bölgeyi iyi analiz ederek lise ya da üniversite bölgesi gibi genç nüfüsun yoğun olduğu yerler, standlar için avm’ler, festival alanları gibi yerler tercih etmeye çalışın.

İyi yapılan saha araştırması ile potansiyel kitleyi gözleyerek, bölgede rakip durumlarını analiz ederek, çalışma saatlerini belirleyerek alınacak riskleri minimuma indirmiş olursunuz. İşyerinizi açmadan satacağınız ürünü çok iyi bilmeniz gerekir, mümkünse işyerini açmadan menü üzerinde biraz çalışarak ve denemeler yaparak kendinizi geliştirin, ürününüzü tattırarak eleştirileri değerlendirin. Waffle daha çok genç grubun tercih ettiği bir yiyecek grubudur.

Öğrenci bölgesinde işyeri açmanız sizi hedef kitleye yaklaştırır. Kalabalık yerlerde olmanız günlük cironuzun belli bir seviyede olmasına yardımcı olur.

Mahalle arasında açacağınız bir waffle house’un bir kebapçı kadar iş yapma şansı çok azdır, lüks bir semt olursa biraz şansla işinizi yürütebilirsiniz ama o zaman belli bir miktar yatırım arttırmanız gerekir.

Tecrübeli Ve Çalışkan Eleman Şart

Bu işi yaparken mesai saatlerini çok kısa tutamazsınız, erken saatlerde işyerini açarak geç saatlere kadar hizmet vermeniz gerekebilir, bu kadar uzun süre tek başınıza hem servisi yapmak, hem ürünü hazırlamak, kasaya bakmak, temizlik bulaşık, herhalde 2. Gün pes edersiniz o yüzden iyi bir kadro oluşturmak size olumlu etki eder.

Müşteri memnuniyeti her zaman önemlidir, suratı asık yorgun görünen bir işletme müşterinin negatif enerji almasına neden olur, memnun kalan her müşteri, yeni bir müşteri demektir, hijyen konusunu da unutmamak gerekir tabii ki.

Waffle House Veya Standı Açmak Size Para Kazandırır Mı?

Yerine ve şehrine göre waffle satış fiyatı 8 TL’den 20-30 TL’ye kadar çıkabilir, maliyeti düşük ama satış fiyatı yüksek bu yiyecekten para kazanmama şansınız yok gibi bir şey, iyi bir noktada standardınızı oturtabilirseniz aylık 10-15 bİn gibi rakamlar kazanma şansınız var.

Franchise sistemi ile bir marka ile anlaşarak kurumsal bir çalışmada yapabilirsiniz, bu sistemde her şey daha önceden belirlenmiştir, dükkanın büyüklüğü, kullanılacak malzemeler, reklam malzemeleri ve görseller, hazırlanacak menüler aklınıza ne gelirse belirlenmiş ve bu plana uygun hizmet vermeniz beklenir.

http://wafflehouse.com.tr/ http://www.abbaswaffle.com.tr/ http://www.grannyswaffles.com.tr/

gibi bayilik veren firmalar ile görüşerek daha geniş bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com