Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Yemen Kahvesi Bayilik Şartları Ve Bayilik Bedeli

28.03.2019
240
Yemen Kahvesi Bayilik Şartları Ve Bayilik Bedeli

Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da yaygın olan kahve kültürü bir takım farklılıklarla da olsa Türkiye’de de yerleşmeye başladı. İşe giderken uğranılan, arkadaşlarla sohbet edilen ve hatta iş görüşmeleri yapılan kahve mekanları artık günlük hayatın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Hayatımıza bu denli giren kahve, kahve kültürü ve kahvecilik önümüzdeki yıllarda da hızla gelişen ve yatırımcısına kazanç getirecek bir sektör haline dönüştü.

Kahveciliğin bu denli gelişme vaadettiği bir durumda, kendine yeni bir iş ve yatırım imkanı arayorsan için bu sektör iyi bir fırsat sunmaktadır. Sektörde hızlı ama emin adımlarla büyüyen ve disiplinli iş süreçleriyle kendine sağlam bir yer edinmiş olan Yemen Kahvesi bayiliği ciddi bir kazanç sağlayacak bir girişim olabilir. Yemen Kahvesi’nin tarihçesi, bayilik sistemi, bayilik bedel ve koşulları ile ilgili bilgi edinmek ve sonrasında bayilik başvurusunda bulunmak istersen aşağıdaki açıklamalar  fayda sağlayacaktır.

Yemen Kahvesi Ne Zaman Kurulmuştur? Özellikleri Nelerdir?

Antalya merkezli olan Yemen Kahvesi’nin ilk tohumları 1980’li yıllarda Antalya’da atılmıştır. Babadan oğula geçen bir gelenekle süregelen kahvecilik, 2011 senesinde “Yemen Kahvesi” markasıyla hizmet vermeye başlamış ve kısa zaman zarfında markalaşma sürecini hızla tamamlamıştır.

Yemen Kahvesi’nin kahve menüsünde sadece Yemen kahvesi değil, bununla birlikte çeşitli ülkelerde yetiştirilen kahve çekirdekleriyle harmanlanmış Türk kahvesi, farklı lezzet ve aromadaki filtre kahveler de bulunmaktadır. Kahvelerin yanısıra başta demleme çay çeşitleri olmak üzere sıcak ve soğuk diğer içecekler, ana yemekler, salatalar, makarnalar, sandviçler, dondurma ve tatlı çeşitleri ile waffle da menüde yer almaktadır.

Gençlerin ekseriyetle ilgi gösterdiği Yemen Kahvesi’nin bayii sayısı her geçen gün artmaktadır. Hali hazırda yurtiçinde 100 civarında şubesi bulunan Yemen Kahvesi’nin yurtdışında ise Almanya Stutgart’ta, Avusturya Viyana’da, İran Tebriz’de ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Girne ve Gazi Magusa’da da şubeleri vardır.

Bayilik İçin Gerekli Şartlar

Yemen Kahvesi bayisi olmak için kesin bir bedel olmamakta, yatırım bedeli dükkanın büyüklüğüne (metrekaresine) göre değişiklik göstermektedir. Bayilik sadece kahveli konsept ya da kahveli + yemekli konsept için verilebilmekte ve bunun için isim hakkı bedeli mahiyetinde 65.000 TL ile 75.000 TL arasında değişen giriş ücreti alınmaktadır. Yine bayiliğin konseptine ve dükkanın metrekaresine bağlı olarak toplam yatırım bedeli ise 400.000.- TL den başlayarak 900.000.- TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Bayilik verilecek yerde ayrıntılı bir lokasyon araştırmasının yapılması istenmektedir.

Bayilik Sürecinin İşleyişi Nasıl Olacak

Bayilik için başvuruda bulunduğunda öncelikle sistem hakkında detaylı olarak bilgilendirilirsin. Sana, Yemen Kahvesi’nin hazırlamış olduğu ve her iki tarafın şart ve yükümlülüklerini içeren sunum yapılır.

Bunların akabinde artık lokasyona ilişkin fizibilite çalışmaları yapılır. Lokasyon belirlendikten sonra Yemen Kahvesi konseptine uygun mimari plan ve tasarımlar mimarlarca hazırlanarak üç boyutlu olarak sana sunulur.

Proje üzerinde anlaşma sağlanması durumunda tüm şart ve yükümlülükleri içeren bayilik sözleşmesi imzalanır. İmza sonrasında belirlenmiş lokasyon projeye uygun biçinde inşa edilerek sana anahtar teslimi olarak teslim edilir.

Teslimin sonrasında,  Yemen Kahvesi İK ve Eğitim Departmanıyla birlikte gerekli personelin alımı ve eğitimi gerçekleştirilerek şuben müşteri kabulüne hazır hale getirilir.

Yemen Kahvesi, projenin başlangıcından uygulanmasına kadar, kullanılan aksesuarlardan menülerdeki ürünlere kadar pek çok unsuru büyük oranda (% 80 oranda) kendi bünyesindeki deneyimli ekiplerve donanımlı fabrikaları aracılığıyla karşılar.

Yemen Kahvesi Bayi Başvurusunu Nereye Yapmalısın?

Merkezi Antalya’da olan Yemen Kahvesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve bayilik başvurusu yapmak için şirketin bayi sorumlusunun +90 532 3623352 numaralı telefonunu araman ya da [email protected] adresine e-posta göndermen yeterlidir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com