Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Yerinde Koltuk Yıkayarak Para Kazanmak

Yerinde Koltuk Yıkayarak Para Kazanmak

Kolaylıkla ve çok para kazanabileceğiniz iş fikirleri arasından koltuk yıkayarak para kazanma işinden bahsetmek istiyorum.  Bu aslında yapılabilecek en mantıklı işlerden biri çünkü koltuk yıkama işi hem rahatlıkla yapılabilecek bir iş hem de geliri bakımından hiç de küçümsenecek bir iş değil. Bir gün içerisinde 5-6 saat harcayarak günlük 500-600 TL civarı para kazanabilmeniz mümkün bu işte.

İnsanlar evlerindeki halıları halı yıkama şirketlerine yolluyor ama koltuklarını boyutlarından dolayı nakliye güç olacağı için olduğu yerde yıkamak çok mantıklı.

Koltuk Yıkama İşini Nasıl Yapacaksınız?

Her şeyden önce bu işi yapmaya karar verdiyseniz bütçenizi çok sarsmayacak bir koltuk yıkama makinesi almalısınız. Profesyonelce koltuk yıkamak için kullanılacak makineler 2000 TL ile 5000 TL arası fiyatlarda. İşe başlarken size uyan bir fiyatta makine almanızı tavsiye ederim ben.

Yazımın ilerleyen bölümünde müşterilerinizi bulabileceğiniz yollardan bahsedeceğim. Şimdilik işin ilk başlangıç kısmında yakın çevrenizden başlamayı deneyebilirsiniz. Akrabalar, arkadaşlar ve komşular ilk başlangıç olarak en iyi müşterileriniz ve reklamcınız olacaklardır.

Koltuk Yıkama İşinde Nerelerde Çalışabilirsin?

Bu işte çalışabileceğiniz alanları 3 grupta inceleyebiliriz:

-Evde Koltuk Yıkama: Genelde tüm aile bireyleri çalışıyorsa temizleme konusunda zaman ayıramadıklarından bu tür hizmetleri tercih ederler. Bu yönden bakarsak evlerde koltuk yıkamacılık son zamanlarda en çok rağbet gören en karlı işler arasındadır.

-İş Yerlerinde Koltuk Yıkama: Firmaların, çok müşterinin ziyaret ettiği showroomların müşterileriniz arasında olabileceğini söyleyebilirim. Firmalara koltuk yıkamacılık hizmeti için teklif sunabilirsiniz veya firmaların bu hizmetler için ilanlarını internetten takip de edebilirsiniz.

-Araç Koltuğu Yıkama: Öncelik olarak araçları olan kişiler koltuk yıkamaya rağbet gösterir diyebiliriz. Bu alan koltuk yıkama hizmeti için en çok rağbet gören gruptur.

Bütün bunlara ek olarak, farklı farklı iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Büyükşehirlerde koltuk yıkamacılığı hizmeti almak isteyenler internetten size ulaşabilir.

Koltuk yıkamak için makine ve müşteri konusunu halletmeniz ardından size kalan vakit yönetimi ve uygulamada bol bol pratik yapmak olacaktır. Bu iş için en mühim konu müşterinin sizden memnun kalmasıdır bunu unutmayın. Bundan ötürü çok kaliteli bir hizmet sunmalı ve zamanında işi bitirmelisiniz.

 

Koltuk Yıkamacılığında Masrafınız Ne Kadar Olacak?

Bu işte müşterinin mekanına gittiğiniz için müşteriye ait olan elektrik ve suyu kullanacaksınız. Bu işte makine konusunu hallettikten sonra masrafınız yok da diyebiliriz. Çok az miktar bir para deterjanın alımına harcayıp müşterinin bulunduğu mekana gitmek için de benzin masrafı dışında pek bir maliyeti olmayan bir iş bu.

Bu nedenle sadece makine için harcayacağınız miktar dışında pek bir maliyetiniz yok. Bundan ötürü yaklaşık 2000-3000 TL civarında bir makine işinizi görecektir.

Müşteri Bulmak İçin Ne Yapmalısınız?

Öncelik olarak yakınlarınızdan başlayacağınız işi büyütmek için sizin için referans olabilecek kişilere iyi bir hizmet sunmalısınız. Aslında koltuğu yıkarken makineden çıkan kirli suyu görürlerse ödenecek para onların gözünde gözükmeyecektir. Bundan ötürü de pek çok kişi bu konuda etrafındaki kişileri uyaracaktır. Başka müşteri bulma yöntemlerinden de bahsedelim:

-Google’dan Reklam Vermek

Google’ın reklamları, internetten doğrudan müşterilere ulaşabileceğiniz en etkin yöntem olacaktır. Müşteriler internetten arama yaptıkları sırada yazılan kelimelerden size ulaşabilirler. Örnek vermek gerekirse ‘koltuk yıkama firmaları’ kelimeleriyle arama yapmakta olan biri sonuçlarda en üst tarafta bu işleri yapan kişi ve firmaların reklamlarını ve iletişimde lazım olacak bilgileri görürler. Böylece hedefinizdeki müşterilerinizin size kolaylıkla ulaşmalarını sağlayacaksınız.

Ayrıca Adworks reklamları sadece tıklamayla size maliyet çıkarır ve sadece bulunduğunuz bölgedeki kişilere ulaşabilmenizi sağlar.

-İnternetten İş İlanı Vererek

armut.com gibi siteleri araştırıp koltuk yıkamacılık konusunda ilan verebilirsiniz. Bu sitelere girdikten sonra profil açarak resim ve bilgilerinizi girerseniz rahatlıkla müşteriler sizi bulacaktır.

-Broşürler ve El İlanları Dağıtarak

Çalıştığınız yerlere bilgilerinizin olduğu kartvizitler bırakabilirsiniz. Çalışmanın sizin için avantajlı olacağı bölgelerde de el ilanlarıyla ve broşürlerle müşterilerinize ulaşmaya çalışabilirsiniz. Bunun için matbaalardan hizmet alabilmeniz mümkün olacaktır. Bütün bunlara ek olarak internette ve sosyal medya üzerinde reklamlar da verebilirsiniz.

Bu İşten Ne Kadar Kazanılır?

Maliyetlerinize göre müşterilerle anlaşabilirsiniz. Bir yıkamadan 70-80 ila 200 TL arası bir tutar uygun olacaktır. Bu şekilde günde 6 saatlik bir çalışmayla 3 müşteriye gitseniz ayda en azından 7000-8000 TL kazanmak mümkün olabilecektir.

İş fırsatları konusunda araştırma yapıyorsanız koltuk yıkamacılık işinin az sermayeli ve kolay bir iş olması nedeniyle uygun olabileceğini söyleyebilirim. Ancak her işte olduğu gibi bu işi de yaparken ciddiye alıp gereken dikkati göstermelisiniz. Bu şekilde işi ciddiye alırsanız başarısızlık ihtimalinin düşük olduğunu  söyleyebilirim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Erhan Kabak dedi ki:

    Ya var ya inanın harika bir yazı. Gerçekten çok içime sindi, makina fiyatlarını araştırdım fiyatları bile doğru vermişsiniz. Tebrik ederim..

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com