Kazançlı İş Fikirleri, Etkili İş Kurma Teknikleri – Bayilik Veren Firmalar

Züccaciye Sektöründe İş Fikirleri

16.11.2018
192
Züccaciye Sektöründe İş Fikirleri

Günümüzdeki en karlı iş fikirleri arasında yer alan züccaciye dükkânı açmak yer alıyor. Genel anlamda ucuz fiyatlı ürünlerin sunulduğu bu mağazalarda alışveriş yapmak çoğu insanlar için bir hobi olmaktadır. Ancak bir züccaciye dükkânı açarken iyi bir şekilde maliyet analizi yapılmalıdır. Özellikle başlangıç maliyetlerinde dikkatli davranmak önemlidir. Öncelikle kira bedeli düşük bir dükkan bularak bu alanda düşük sermaye ile dükkanınızı açabilirsiniz.

Züccaciye Dükkânı Nasıl Açılır?

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda dükkan bulmak bu sektör için çok önemlidir. Ana caddelere, anayollara, toplu taşıma duraklarına yakın alanlarda bulduğunuz dükkanın kirası başlangıç bütçesi olarak planladığınız tutarın yüzde onu olmalıdır. Dükkanınızın birkaç aylık elektrik- su- doğalgaz faturaları için de bütçe ayırmalısınız. Bağlı bulunduğunuz belediyenin sayfasından izin ve ruhsat başvuruları yapılabilir. Vergi daireleri üzerinde vergi işlemleri yapılmalıdır. Bu kategorideki farklı dükkanlarda araştırma yaparak hangi ürünlerin daha çok satıldığınız gözlemleyebilirsiniz. Geniş bütçeli ürünler yerine birkaç ürünle işe başlayabilirsiniz. İlk siparişinizden tasarruf etmek amacı ile envanter fazlası olan ya da yeni kapanmış dükkanlarla anlaşmalar yapabilirsiniz.

Züccaciye Dükkânı Maliyetleri

Bu alanda en karlı yapılacak işler arasında yer alan züccaciye sektöründe eşyalarınızı, raflarınızı ve vitrinlerinizi ikinci el eşyalar üzerinden alınabilir. Dükkanınız için alışveriş sepetleri, alışveriş arabalarından daha karlıdır. Personel çalıştırmak yerine kendiniz çalışabilirsiniz. Bunun yanında açılışı duyurmak için ekonomik yöntemler bulabilirsiniz. Bunlardan biri de el ilanları ve sosyal medya olabilir. Maliyeti etkileyen pek çok faktör bulunuyor. Dükkanınızın lokasyonu ve büyüklüğüne göre 15 ile 60 bin arasında bir açılış maliyeti gereklidir. Bunları kalem kalem inceleyecek olursak dükkan kirası, elektrik- su- doğalgaz gibi kullanım faturaları, personel maaşı, vergiler, muhasebeci ücreti, dükkan ekipmanları ve malzemeler olarak sıralanabilir. Dükkan kirası merkezi noktalarda 2-4000 TL arasında olabilir. Faturalar için aylık 200- 500 TL bütçe ayırabilirsiniz. Personel maaşı brüt 2300 TL olmakta ve vergiler- muhasebeci ücreti ilk etapta 1000 lira 1500 lira arasında olabilmektedir.

Züccaciye Dükkânı Açmak İçin Gerekli Belgeler

İki fotoğraf, başvuru formu, yangın söndürme cihazları kartlarının fotokopileri, meslek odası kaydı fotokopisi ya da ticaret sicil kaydı fotokopisi, ensaf sicil kaydı fotokopisi, kira kontratı, tapu fotokopisi, iskan raporu gereklidir. Bunun yanında iş yeri açma ve çalışma ruhsat bürolarından imar görüsü alınır. Tüm evraklar tamamlanır. Belediye itfaiye tetkik harcı yatırılır. Bu belgeler belediyeden belediyeye farklılık gösterebilir. Özellikle yeni iş fikirleri arasında son dönemlerde çokça tercih edilen bu sektör, doğru plan, program ve çalışma tarzı çok karlı bir yatırım olabilir.

Züccaciye Dükkânı ile Ne Kadar Kazanırım?

İlk açılış maliyeti dışında aldığınız ürünleri toptan alarak çok ekonomik fiyatlara maliyet sağlayabilirsiniz. Sonrasında adet bazında satışlar yapacağınız için iyi oranlarda kar edebilirsiniz. Ancak ürünler ucuz olduğu için satışınızın çok olması yüksek tutarlar kazanmanızı sağlayabilirsiniz. 1- 3- 5 TL olabilen satış fiyatlarında ürünler cazip olduğunda satışlarınız her geçen gün artacaktır. Özellikle günlük kullanımlarda gerekli olan ürünlerin satışı, önemli oranlarda satış başarısı getirecektir. Birkaç ay içerisinde maliyet için harcadığınız 60 bini geri kazanabilir. Sonrasında ürün gamını genişleterek çok daha fazla kazanabilirsiniz. Bu alanda para nasıl kazanılır diye düşündüğünüzde girişimcilik ruhuna sahip iseniz, kendi işinizin patronu olmak ve farklı mevsim geçişlerinden, ekonomik krizlerden etkilenmeden çalışma için züccaciye oldukça aktif bir sektör olacaktır. Bu tarz girişimlerde butik tarzında işletme olarak başlamak mümkün olmaktadır. İlerleyen dönemlerde daha profesyonel özelliklerde dükkan açılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2018 - Kazanclifikirler.com